Svenska Orienteringsförbundet

Sverigepremiären, medel - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK 00:17:26 30,35
2 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:19:39 43,59
3 Henning Falkenström IFK Göteborg Orientering 00:22:08 58,42
3 Emil Skepp Sävedalens AIK 00:22:08 58,42
5 Isak Öhgren Sävedalens AIK 00:22:28 60,41
6 Viggo Wulff OK Gränsen 00:22:41 61,70
7 Carl-Johan Olvegård FK Göingarna 00:22:48 62,40
8 Jens Fochsen Waxholms OK 00:22:59 63,49
9 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:23:06 64,19
10 Emil Ring Ronneby OK 00:23:14 64,98
11 Elias Persson Helsingborgs SOK 00:23:36 67,17
12 Gustav Hellgren Skogspojkarnas OK 00:23:38 67,37
13 Albin Granqvist FK Göingarna 00:24:26 72,15
14 Filip Myrén OK Orion 00:26:19 83,40
15 Gustav Granqvist FK Göingarna 00:27:43 91,76
16 Filip Gummesson Nybro OK 00:27:44 91,86
17 Edvin Åtting Linköpings OK 00:27:45 91,96
18 Rasmus Sterner OK Gränsen 00:28:19 95,34
19 Arvid Falkstrand Tormestorps IF 00:28:24 95,84
20 Jakob Omelchenko OK Orion 00:28:55 98,92
21 Gustav Ståhl Sävedalens AIK 00:29:41 103,50
22 Isak Törnström FK Friskus-Varberg 00:31:38 115,15
23 Wille Wernström Ronneby OK 00:31:52 116,54
24 Ville Lindskog OK Älme 00:32:08 118,13
25 Jacob Holmberg Ulricehamns OK 00:32:22 119,52
26 Gabriel Ekström Halmstad OK 00:32:39 121,22
27 Eddie Karlsson OK Vilse 87 00:34:47 133,96
28 Isac Elingfors Växjö OK 00:35:19 137,14
29 Benjamin Davidson Helsingborgs SOK 00:36:44 145,60
30 Noah Korall Motala AIF OL 00:36:52 146,40
31 Vidar Pihl Gamleby OK 00:37:58 152,97
32 Tage Sjögärd Skåneslättens OL 00:38:28 155,95
33 Elvis Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:31 168,19
34 Nils Lundgren Kalmar OK 00:40:38 168,89
34 Arvid Ericsson Ronneby OK 00:40:38 168,89
36 Ossian Östergren Alvesta SOK 00:41:27 173,77
37 Nils Andreasson IFK Göteborg Orientering 00:41:43 175,36
38 Valter Rooth Växjö OK 00:42:56 182,62
39 Simon Tolestam IF Rigor 00:43:57 188,70
40 Nils Persson OK Tyringe 00:44:09 189,89
41 Gustav Hilmansson Kalmar OK 00:46:26 203,52
42 Noah Mulari OK Vilse 87 00:46:43 205,22
43 Elliot Jägstedt Halmstad OK 00:48:21 214,97
44 Otto Nyberg Örkelljunga FK 00:48:45 217,36
45 Petter Fochsen Waxholms OK 00:50:33 228,11
46 Edvin Wallner Attunda OK 00:51:28 233,58
47 Alfred Olsson Lunds OK 00:54:55 254,18
48 Kurt Sjöberg Helsingborgs SOK 00:58:35 276,08
Emil Ling IK Hakarpspojkarna
Edvin Sander Skåneslättens OL

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF