Svenska Orienteringsförbundet

Hallandspremiären, medel - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Valter Pettersson OK Tisaren 00:21:53 8,29
2 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:22:05 9,04
3 Jesper Johansson OK Löftan 00:22:32 10,73
4 Hugo Ericsson Växjö OK 00:23:28 14,23
5 Felix Drejmo OK Landehof 00:23:31 14,41
7 William Sturesson Lerums SOK 00:24:26 17,85
8 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:24:57 19,79
9 Anton Carlsson IF Hagen 00:24:58 19,85
10 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:25:29 21,79
11 Gustav Ohlin OK Tranan 00:25:31 21,91
11 Johan Mårtensson IF Hagen 00:25:31 21,91
13 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:25:44 22,72
14 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:25:55 23,41
15 Nils Körle OK Landehof 00:26:03 23,91
16 Edvin Selin FK Göingarna 00:26:05 24,04
17 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:26:06 24,10
18 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:26:08 24,22
19 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:26:53 27,03
20 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:27:06 27,85
21 Alexander Jansson OK Djerf 00:27:09 28,03
24 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:27:22 28,85
25 Alfred Erdelius IF Rigor 00:27:24 28,97
26 Emil Axelsson Lerums SOK 00:27:57 31,03
27 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:28:20 32,47
28 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:28:32 33,22
29 Edvin Henrysson Tibro OK 00:28:54 34,60
31 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:31:09 43,03
32 Jakob Moberg OK Löftan 00:32:23 47,65
33 Hannes Rosendahl IF Marin Väst 00:32:47 49,15
34 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:32:52 49,47
36 Lukas Andrén Tibro OK 00:34:02 53,84
37 Johan Lund Stenungsunds OK 00:35:17 58,53
38 David Almén Vänersborgs SK 00:37:32 66,96
40 Alfred Östergren Alvesta SOK 00:41:26 81,58
41 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 00:43:58 91,08
42 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 00:52:44 123,95
43 Edvin Sahlin OK Löftan 00:53:47 127,88
44 Gustav Bohman OK Orinto 00:56:40 138,69
Sverre Röjgård OK Kolmården

Annonser

Bagheera