Svenska Orienteringsförbundet

Hallandspremiären, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:30:26 21,45
3 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:31:25 24,53
4 Hannes Persson FK Herkules 00:31:43 25,47
5 Melker Åkesson OK Landehof 00:32:14 27,09
6 Emil Larsson OK Tisaren 00:32:37 28,29
8 Wilmer Selin FK Göingarna 00:34:16 33,45
9 William Rönnborg IK Uven 00:34:19 33,60
10 Tobias Johansson OK Löftan 00:34:43 34,85
11 Arvid Jonforsen Surahammars SOK 00:34:48 35,12
12 Liam Johansson IF Hagen 00:34:59 35,69
13 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:35:45 38,09
14 Victor Beischer IK Uven 00:35:51 38,40
15 John Kinnander Matteus SI 00:36:10 39,39
16 Isak Bengtsson OK Löftan 00:36:22 40,02
17 Kasper Vemdal Mullsjö SOK 00:37:05 42,26
18 Lucas Boström OK Alehof 00:37:18 42,94
19 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:37:29 43,51
20 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:37:33 43,72
22 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:37:55 44,87
24 Adam Sjööarv OK Nackhe 00:38:56 48,05
25 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:39:13 48,93
26 Olle Florén IF Rigor 00:39:46 50,65
27 Simon Westh Mullsjö SOK 00:40:02 51,49
28 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:40:26 52,74
29 David Morén Hjärnarps OL 00:40:37 53,31
31 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:41:11 55,09
32 Erik Gullbrand IF Hagen 00:41:14 55,24
33 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:41:29 56,02
34 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:41:35 56,34
35 Svante Selin FK Göingarna 00:42:30 59,20
36 Pontus Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:33 59,36
37 Arvid Johansson OK Djerf 00:42:36 59,52
38 Ludvig Hasler Surahammars SOK 00:43:06 61,08
39 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:43:12 61,39
40 Alvin Ollander OK Landehof 00:43:41 62,91
43 Martin Hansson IF Rigor 00:45:11 67,60
44 Alfred Johansson OK Alehof 00:45:28 68,49
46 Edvin Alexandersson IF Rigor 00:46:04 70,36
47 Erik Slätt OK Alehof 00:46:25 71,46
48 Gustav Berts OK Alehof 00:46:53 72,92
50 Carl Stadig IK Gandvik 00:47:59 76,36
52 Oskar Blom OK Löftan 00:49:16 80,37
53 Isak Johansson OK Gisle 00:49:40 81,63
54 Albin Paulsson OK Löftan 00:49:52 82,25
57 Linus Alinder Sjövalla FK 00:56:21 102,53
58 Oscar Lin-Björnström Göteborg-Majorna OK 00:58:07 108,06
60 Gustav Andersson OK Skogshjortarna 01:01:29 118,59
61 Linus Hallin Surahammars SOK 01:02:29 121,72
62 Simon Ljungkvist OK Alehof 01:11:57 151,34
63 Adam Granhage Sjövalla FK 01:25:20 193,21
65 Axel Björkman Sjövalla FK 01:28:27 202,96
66 Edvin Tolestam IF Rigor 01:39:15 236,74
67 Isak Thysell OK Kontinent 01:44:12 252,23
Casper Turesson Härlövs IF
Fredrik Westlund Kils OK
Alfred Hallqvist Ulricehamns OK

Annonser

OOCup 2022