Svenska Orienteringsförbundet

Sverigepremiären, medel - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jan Lager Halmstad OK 00:24:09 12,19
2 Torgny Lindström Ronneby OK 00:24:22 12,96
3 Kristian Algers Skogspojkarnas OK 00:24:50 14,62
4 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:25:23 16,58
6 Bertil Eronn Linköpings OK 00:25:42 17,70
7 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:26:01 18,83
8 Daniel Brohede OK Tyr 00:26:11 19,42
9 Yuri Omelchenko OK Orion 00:26:19 19,90
10 Håkan Palm FK Boken 00:27:07 22,75
11 Marcus Hansson Frölunda OL 00:27:09 22,86
12 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:27:20 23,52
13 Mikael Lundqvist Halmstad OK 00:27:41 24,76
14 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 00:27:45 25,00
15 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:28:05 26,19
16 Fredrik Sundström Hestra IF 00:28:15 26,78
17 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:28:21 27,13
18 Magnus Falkenström IFK Göteborg Orientering 00:28:30 27,67
19 Christian Enberg Linköpings OK 00:28:38 28,14
20 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:45 28,56
21 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:28:49 28,79
22 Magnus Larsson Karlskrona SOK 00:28:54 29,09
23 Håkan Andersson Halmstad OK 00:28:56 29,21
24 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:29:09 29,98
25 Magnus Hedman Kungälvs OK 00:29:18 30,51
26 Björn Henriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:29:54 32,65
27 Magnus Granqvist FK Göingarna 00:29:56 32,77
28 Stefan Graad IF Rigor 00:30:13 33,78
29 Joakim Karmetun OK Njudung 00:30:22 34,31
30 Mikael Gummesson Nybro OK 00:30:48 35,85
31 Andreas Ulvagården Växjö OK 00:31:14 37,39
32 Anders Brandtsfridh Helsingborgs SOK 00:31:47 39,35
33 Erik Ås Ystads OK 00:32:00 40,12
34 Peter Olsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:08 40,60
36 Heide Persson Andrarums IF 00:32:43 42,67
37 Viktor Skobe Kalmar OK 00:33:00 43,68
38 Richard Olovsson Gamleby OK 00:33:05 43,98
39 Torgny Lund Hästveda OK 00:33:19 44,81
39 Mattias Holmberg Centrum OK 00:33:19 44,81
41 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 00:33:23 45,05
42 Emil Erdelius IF Rigor 00:33:44 46,29
42 Ola Markholm Skåneslättens OL 00:33:44 46,29
44 Niklas Florén IF Rigor 00:33:59 47,18
45 Johan Axelsson OK Älme 00:34:22 48,55
46 Fredrik Korall Motala AIF OL 00:34:41 49,67
47 Mats Erikson Lunds OK 00:34:44 49,85
48 Magnus Graad Ronneby OK 00:34:46 49,97
49 Jonas Svensson OK Orion 00:34:55 50,50
50 Johan Jensen Skåneslättens OL 00:35:12 51,51
51 Jon Lindskog OK Älme 00:35:42 53,29
52 Magnus Olsson Torsås OK 00:35:44 53,41
53 Jens Sörvik Lunds OK 00:35:45 53,47
54 Olle Björneld Kalmar OK 00:36:01 54,42
55 Robert Eneljung IFK Göteborg Orientering 00:36:09 54,89
56 Marcus Henningsson Lunds OK 00:36:23 55,72
57 Mikael Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:36:56 57,68
58 Andreas Niemi Emmaboda Verda OK 00:37:47 60,70
59 Gary Larsson OK Skogshjortarna 00:38:07 61,89
60 Fredrik Holmer Hästveda OK 00:38:35 63,55
61 Olof Ståhl Sävedalens AIK 00:38:54 64,68
62 Magnus Alinder Sjövalla FK 00:39:19 66,16
63 Mattias Jägstedt Halmstad OK 00:39:34 67,05
64 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 00:39:37 67,23
65 Björn Möller OK Kontinent 00:39:45 67,70
66 Håkan Lindberg OK Djerf 00:39:50 68,00
68 Håkan Rundqvist OK Nackhe 00:40:49 71,50
69 Martin Johansson Halmstad OK 00:40:57 71,97
70 Jon Moberg FK Göingarna 00:41:40 74,52
71 Håkan Sonesson Falköpings AIK OK 00:42:38 77,96
72 Tobias Palm Eslövs FK 00:42:54 78,91
73 Daniel Kämpe Örkelljunga FK 00:43:23 80,63
74 Stefan Caleklint Karlskrona SOK 00:43:35 81,34
75 Rikard Andreasson IFK Göteborg Orientering 00:44:46 85,56
76 Johan Hansson OK Löftan 00:47:43 96,05
77 Daniel Wallner Attunda OK 00:48:17 98,07
78 Richard Andersson Lunds OK 00:53:51 117,88
79 Johan Ståhl Hjärnarps OL 00:56:34 127,55
80 Anders Persson Helsingborgs SOK 01:06:52 164,20
Nils Helmersson Hässleholms OK
Mikael Rööhs Skattkärrs SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr