Svenska Orienteringsförbundet

Sverigepremiären, medel - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:40 14,13
2 Tony Larsson Istrums SK 00:21:49 14,73
3 Magnus Larsson FK Göingarna 00:22:45 18,52
4 Patrik Rosén Växjö OK 00:23:30 21,56
5 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:24:04 23,86
6 Anders Selin FK Göingarna 00:25:17 28,79
6 Lars Svensson IK Hakarpspojkarna 00:25:17 28,79
8 Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 00:25:51 31,09
9 Peter Asp IFK Göteborg Orientering 00:26:10 32,38
10 Pär Hansson IFK Göteborg Orientering 00:26:53 35,28
11 Magnus Wallenborg Lunds OK 00:27:33 37,99
12 Peter Braun Växjö OK 00:27:43 38,66
13 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:27:46 38,87
14 Tobias Den Braver OK Gränsen 00:27:47 38,93
15 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:28:03 40,02
16 Håkan Axelsson FK Göingarna 00:28:24 41,44
17 Anders Jägryd Skåneslättens OL 00:28:34 42,11
18 Ronny Liljenberg Eslövs FK 00:28:40 42,52
19 Magnus Larsen FK Boken 00:28:56 43,60
20 Magnus Steen Helsingborgs SOK 00:29:18 45,09
21 Fredrik Hugosson Lunds OK 00:29:22 45,36
22 Dan Johansson FK Boken 00:29:31 45,97
23 Magnus Nordström Kils OK 00:29:33 46,10
24 Fabian Ljungqvist Lunds OK 00:29:37 46,37
25 Stefan Adolfsson Eslövs FK 00:30:00 47,93
26 Jonas Jönsson OK Tyringe 00:30:03 48,13
27 Arne Thell Eslövs FK 00:30:10 48,60
28 Lars-Ola Larsson OK Orion 00:30:12 48,74
29 Bo Svensson Istrums SK 00:30:49 51,24
31 Torgny Holmström Härlövs IF 00:31:13 52,86
32 Tomas Karlsson Kexholms SK 00:31:28 53,87
33 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 00:31:32 54,14
34 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:31:37 54,48
35 Johan Bökman Helsingborgs SOK 00:31:42 54,82
36 Jonas Persson Torsås OK 00:31:58 55,90
37 Lars Nordgren Eksjö SOK 00:32:53 59,62
38 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:34:14 65,10
39 Mats Holmberg OK Gränsen 00:34:23 65,70
40 Mikael Fjällborg Stenungsunds OK 00:36:28 74,15
41 Stefan Jönsson Ronneby OK 00:37:04 76,59
42 Fredrik Jönsson Motala AIF OL 00:37:27 78,14
43 Mats Bredfelt Lunds OK 00:39:07 84,90
44 Kjell Johansson IF Hagen 00:40:05 88,82
45 Håkan Caesar Härlövs IF 00:40:51 91,93
46 Fredrik Mouchard IF Hallby SOK 00:41:06 92,95
47 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 00:41:22 94,03
48 Pierre Danielsson OK Skogsfalken 00:41:41 95,31
49 Anders Ericsson Lunds OK 00:41:52 96,06
50 Anders Blomqvist OK Skogsfalken 00:41:53 96,12
51 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:42:29 98,56
52 Lars Dahl Härlövs IF 00:43:07 101,13
53 Thomas Låstbom Härlövs IF 00:43:57 104,51
54 Stephan Östergren Alvesta SOK 00:44:54 108,36
56 Björn Karlsson Kexholms SK 00:45:32 110,93
57 Dennis Toll OK Njudung 00:46:10 113,50
58 Olof Barr Skåneslättens OL 00:47:39 119,51
59 Anders Sundelin OK Orion 00:49:03 125,19
60 Jonas K Johansson OK Skogsfalken 00:50:21 130,47
61 Håkan Auselius Bredaryds SOK 01:00:45 172,65
62 Jonas Hultin OK Löftan 01:04:24 187,45
Patric Halenius Motala AIF OL
Mikael Nilsson FK Friskus-Varberg

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr