Svenska Orienteringsförbundet

Sverigepremiären, medel - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Agne Bengtsson OK Kompassen 00:25:14 23,52
2 Ronald Mc Grail Hjärnarps OL 00:29:14 38,94
3 Jan Åsberg Häverödals SK 00:29:26 39,71
4 Sören Svensson Sjövalla FK 00:30:20 43,18
5 Nils-Arne Håkansson Stigmännen Karlshamns OK 00:30:51 45,18
6 Lennart Andersson OK Orion 00:30:58 45,63
7 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 00:31:36 48,07
8 Sten Olsson OK Klyftamo 00:32:35 51,86
9 Bernt-Ove Karlsson FK Finn 00:33:11 54,17
10 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 00:33:22 54,88
11 Hans Svenson SOK Viljan 00:33:33 55,58
12 Gert Nilsson Lunds OK 00:33:39 55,97
13 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:34:46 60,27
14 Roland Nilsson SOK Viljan 00:35:29 63,04
15 Peter Hagström Tjalve IF Norrköping 00:36:14 65,93
16 Gunnar Enberg Målilla OK 00:36:23 66,51
17 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:36:36 67,34
18 Conny Berggren Växjö AIS 00:36:50 68,24
19 Lars-Eric Andersson Falköpings AIK OK 00:36:55 68,56
21 Sven-Olof Larsson Emmaboda Verda OK 00:38:15 73,70
22 Sölve Andersson Bredaryds SOK 00:39:22 78,01
23 Johnny Gustafsson Västerviks OK 00:39:56 80,19
24 Arne Johansson OK Älme 00:40:27 82,18
24 Tommy Olsson Karlskrona SOK 00:40:27 82,18
26 Gunnar Eriksson FK Finn 00:40:31 82,44
27 Göran Larsson Sala OK 00:40:56 84,05
28 Sven Erik Frick FK Göingarna 00:41:11 85,01
30 Sven Erik Jönsson OK Tyringe 00:42:09 88,74
31 Per Gustavsson OK Roxen 00:42:35 90,41
32 Lennart Bohman Karlskrona SOK 00:43:08 92,53
33 Per Engkvist Ronneby OK 00:43:58 95,74
34 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:44:04 96,13
35 Bo Turesson IFK Sävsjö 00:44:10 96,51
36 Gert Olsson Skåneslättens OL 00:45:29 101,59
37 Thomas Johansson Stigmännen Karlshamns OK 00:50:16 120,03
38 Tommy Held FK Åsen 00:51:10 123,50
39 Bengt Ståhl Hjärnarps OL 00:52:34 128,90
40 Eric Tenland Stigmännen Karlshamns OK 00:54:44 137,25
41 Anders Hedin Motala AIF OL 00:54:52 137,76
42 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:55:10 138,92
43 Nils-Erik Bondesson Frosta OK 00:56:57 145,79
44 Kaare Hansson Malmö OK 00:59:47 156,72
45 Göran Larsson OK Kompassen 01:01:34 163,59

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF