Svenska Orienteringsförbundet

Sverigepremiären, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK 00:23:42 29,96
2 Emil Skepp Sävedalens AIK 00:27:21 45,93
3 Viggo Wulff OK Gränsen 00:28:04 49,07
4 Emil Ling IK Hakarpspojkarna 00:28:06 49,21
5 Henning Falkenström IFK Göteborg Orientering 00:28:34 51,26
6 Eddie Karlsson OK Vilse 87 00:28:52 52,57
7 Jacob Holmberg Ulricehamns OK 00:29:27 55,12
8 Jens Fochsen Waxholms OK 00:29:49 56,73
9 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:30:08 58,11
10 Gustav Hellgren Skogspojkarnas OK 00:30:30 59,72
11 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:30:57 61,69
12 Filip Gummesson Nybro OK 00:31:20 63,36
13 Carl-Johan Olvegård FK Göingarna 00:31:46 65,26
14 Edvin Åtting Linköpings OK 00:32:22 67,89
15 Kurt Sjöberg Helsingborgs SOK 00:32:59 70,58
16 Petter Fochsen Waxholms OK 00:33:06 71,09
17 Rasmus Sterner OK Gränsen 00:33:57 74,81
18 Isak Törnström FK Friskus-Varberg 00:34:33 77,44
19 Edvin Sander Skåneslättens OL 00:36:18 85,10
20 Gustav Granqvist FK Göingarna 00:36:41 86,78
21 Jakob Omelchenko OK Orion 00:37:01 88,23
22 Filip Myrén OK Orion 00:38:31 94,80
23 Nils Andreasson IFK Göteborg Orientering 00:38:35 95,09
24 Benjamin Davidson Helsingborgs SOK 00:38:37 95,24
25 Edvin Wallner Attunda OK 00:38:58 96,77
26 Elias Persson Helsingborgs SOK 00:39:53 100,78
27 Arvid Ericsson Ronneby OK 00:40:35 103,84
28 Gabriel Ekström Halmstad OK 00:41:01 105,74
29 Alfred Olsson Lunds OK 00:41:31 107,93
30 Otto Nyberg Örkelljunga FK 00:41:48 109,17
31 Gustav Ståhl Sävedalens AIK 00:42:22 111,65
32 Elvis Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:44:04 119,09
33 Noah Korall Motala AIF OL 00:47:28 133,96
34 Vidar Pihl Gamleby OK 00:48:14 137,32
35 Wille Wernström Ronneby OK 00:49:33 143,08
36 Isak Öhgren Sävedalens AIK 00:51:05 149,79
37 Simon Tolestam IF Rigor 00:53:55 162,19
Albin Granqvist FK Göingarna

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF