Svenska Orienteringsförbundet

Sverigepremiären, lång - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Torgny Lindström Ronneby OK 00:40:12 10,79
2 Yuri Omelchenko OK Orion 00:40:41 11,80
4 Bertil Eronn Linköpings OK 00:43:15 17,20
5 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 00:43:46 18,29
6 Magnus Falkenström IFK Göteborg Orientering 00:44:16 19,34
7 Håkan Andersson Halmstad OK 00:44:21 19,51
8 Magnus Hedman Kungälvs OK 00:45:01 20,92
9 Marcus Hansson Frölunda OL 00:46:10 23,33
10 Mikael Lundqvist Halmstad OK 00:46:55 24,91
11 Conny Rask Hjärnarps OL 00:47:09 25,40
12 Marcus Henningsson Lunds OK 00:47:25 25,96
13 Christian Enberg Linköpings OK 00:47:44 26,63
14 Magnus Larsson Karlskrona SOK 00:47:52 26,91
15 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:47:57 27,08
16 Ola Söderberg OK Skogsfalken 00:48:48 28,87
17 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:48:56 29,15
18 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:08 29,57
19 Daniel Brohede OK Tyr 00:49:18 29,92
20 Viktor Skobe Kalmar OK 00:49:40 30,69
21 Fredrik Sundström Hestra IF 00:50:16 31,96
22 Niklas Florén IF Rigor 00:50:31 32,48
23 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:50:42 32,87
24 Mikael Nilsson Lunds OK 00:50:49 33,11
25 Magnus Granqvist FK Göingarna 00:50:51 33,18
26 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:51:03 33,60
27 Peter Olsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:51:16 34,06
28 Björn Henriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:11 35,99
29 Heide Persson Andrarums IF 00:52:55 37,53
30 Joakim Karmetun OK Njudung 00:53:13 38,16
31 Stefan Graad IF Rigor 00:53:24 38,55
32 Anders Brandtsfridh Helsingborgs SOK 00:54:37 41,10
33 Torgny Lund Hästveda OK 00:55:16 42,47
34 Mikael Gummesson Nybro OK 00:55:17 42,51
35 Richard Olovsson Gamleby OK 00:56:19 44,68
35 Jens Sörvik Lunds OK 00:56:19 44,68
37 Mattias Jägstedt Halmstad OK 00:56:31 45,10
38 David Ekstrand Hässleholms OK 00:57:40 47,52
39 Mats Erikson Lunds OK 00:57:41 47,55
41 Mattias Holmberg Centrum OK 00:58:12 48,64
42 Fredrik Korall Motala AIF OL 00:58:38 49,55
43 Magnus Kronmar Karlskrona SOK 00:59:07 50,57
44 Magnus Jonasson Malmö OK 00:59:22 51,09
45 Henrik Andersson OK Löftan 01:00:11 52,81
46 Rikard Andreasson IFK Göteborg Orientering 01:00:43 53,93
47 Henrik Lindblom Malmö OK 01:01:56 56,49
48 Johan Jensen Skåneslättens OL 01:02:15 57,16
49 Magnus Olsson Torsås OK 01:03:36 60,00
50 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 01:04:17 61,43
52 Robert Eneljung IFK Göteborg Orientering 01:05:31 64,03
53 Jon Moberg FK Göingarna 01:06:28 66,03
54 Filip Flankegård Tjalve IF Norrköping 01:06:32 66,17
55 Magnus Alinder Sjövalla FK 01:06:43 66,55
56 Håkan Rundqvist OK Nackhe 01:09:17 71,95
57 Håkan Lindberg OK Djerf 01:13:23 80,57
58 Daniel Kämpe Örkelljunga FK 01:14:23 82,67
59 Olof Ståhl Sävedalens AIK 01:16:06 86,28
60 Daniel Wallner Attunda OK 01:19:28 93,36
61 Stefan Caleklint Karlskrona SOK 01:20:20 95,19
62 Johan Ståhl Hjärnarps OL 01:23:34 101,99
63 Per-Martin Björemark Fjärås AIK 01:29:58 115,45
Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
Göran von Rosen Malmö OK
Jan Lager Halmstad OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF