Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:38:53 17,63
2 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:35 19,25
3 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:40:19 20,94
4 Marcus Stenebo Attunda OK 00:40:44 21,90
5 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:41:02 22,60
6 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:41:32 23,75
7 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:42:02 24,91
8 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:43:03 27,26
9 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:43:16 27,76
10 Tobias Johansson OK Löftan 00:43:42 28,76
11 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:43:45 28,88
11 Linus Wernström Ronneby OK 00:43:45 28,88
13 Johan Fochsen Waxholms OK 00:44:00 29,45
14 Johan Årbrink Linköpings OK 00:44:30 30,61
15 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:45:24 32,69
16 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:45:35 33,11
17 Viktor Sone Attunda OK 00:45:49 33,65
18 Lucas Boström OK Alehof 00:46:15 34,66
19 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:46:17 34,73
20 Viktor Fröberg OK Tor 00:46:33 35,35
21 Filip Broling Bredaryds SOK 00:47:29 37,51
22 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:48:03 38,82
23 Elis Ivers Attunda OK 00:48:06 38,93
24 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:48:43 40,36
25 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:49:19 41,74
26 Melker Åkesson OK Landehof 00:49:27 42,05
27 Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:50:08 43,63
28 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 00:50:19 44,06
29 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:50:24 44,25
30 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:50:54 45,40
31 Hugo Persson OK Denseln 00:51:10 46,02
32 Viktor Jemth IF Thor 00:52:48 49,80
33 Hjalmar Olsson Uddevalla OK 00:52:50 49,87
34 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 00:53:24 51,18
35 Elias Lantto Umeå OK 00:53:58 52,49
36 Emil Larsson OK Tisaren 00:54:00 52,57
37 William Rönnborg IK Uven 00:54:20 53,34
38 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:54:29 53,69
39 Melker Palm Järfälla OK 00:55:19 55,61
40 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:55:21 55,69
41 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:55:24 55,81
42 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:55:36 56,27
43 David Morén Hjärnarps OL 00:55:50 56,81
44 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:55:59 57,15
45 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:56:13 57,69
46 John Kinnander Matteus SI 00:56:47 59,00
47 Melker Larsson OK Orion 00:56:54 59,27
48 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:57:15 60,08
49 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:59:35 65,48
50 Noel Helmersson OK Tisaren 00:59:44 65,82
51 Filip Lindqvist Täby OK 00:59:56 66,28
52 Olle Thimberg Söders-Tyresö 01:01:13 69,25
53 Markus Ljungqvist Kexholms SK 01:01:58 70,98
54 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 01:02:03 71,18
55 Love Persson Malmö OK 01:02:04 71,22
56 Carl Stadig IK Gandvik 01:02:34 72,37
57 Albin Sjöblom OK Kåre 01:03:06 73,60
58 Jon Hansson OK Kåre 01:03:11 73,80
59 Alfred Johansson OK Alehof 01:03:25 74,34
60 Fabian Sund OK Hammaren 01:04:51 77,65
61 Gustav Eveborn SOK Viljan 01:05:50 79,92
62 Jonatan Wickström OK Tor 01:06:13 80,81
63 Lukas Hagberg Kalmar OK 01:06:25 81,27
64 Teo Struck OK Ravinen 01:07:01 82,66
65 Liam Johansson IF Hagen 01:09:29 88,36
66 Pontus Östemar Finspångs SOK 01:09:44 88,94
67 Elias Strömland Sigtuna OK 01:10:05 89,75
68 Isak Bengtsson OK Löftan 01:11:27 92,90
69 Albin Kjellberg Björkfors GOIF 01:11:53 93,91
70 Joel Holmberg Ulricehamns OK 01:14:12 99,26
71 William Rebane Kils OK 01:16:24 104,35
72 Johan Saméus Frölunda OL 01:17:33 107,01
73 Loke Holmgren OK Hammaren 01:19:41 111,94
74 Olle Sandström OK Ravinen 01:20:45 114,40
75 Edvin Mäkinen OK Hammaren 01:23:00 119,60
76 David Persson Helsingborgs SOK 01:25:41 125,81
77 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 01:27:28 129,93
78 Victor Ericsson Helsingborgs SOK 01:28:15 131,74
79 Eric Bäck Arboga OK 01:31:00 138,09
80 Seán Berglund Sigtuna OK 01:35:02 147,42
81 Eric Johansson OK Kåre 01:35:34 148,65
82 Jakob Håkansson Ystads OK 02:24:52 262,61
Alvin Ollander OK Landehof
Anders Skoglund Sol Tranås
David Hermansson Åmåls OK
Edvin Lake Sundsvalls OK
Emil Franzén Sundbybergs IK
Erik Gullbrand IF Hagen
Isak Andersson Lunds OK
Jakob Carlsson Stora Tuna OK
Martin Hansson IF Rigor

Annonser

OOCup 2022