Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, lång - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:34:21 25,53
2 Simon Corneliusson OK Löftan 00:35:07 27,72
3 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:35:55 29,99
4 Wilmer Selin FK Göingarna 00:37:37 34,83
5 Hannes Persson FK Herkules 00:38:12 36,49
6 Odin Ek Nyköpings OK 00:38:27 37,21
7 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:39:12 39,34
8 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:39:30 40,19
9 Linus Forsberg OK Ravinen 00:39:39 40,62
10 Oliver Håkansson OK Orion 00:39:42 40,76
11 Elia Kämpe Örkelljunga FK 00:39:49 41,10
12 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:40:21 42,61
13 Jacob Påledal OK Roxen 00:40:54 44,18
14 Svante Selin FK Göingarna 00:41:44 46,55
15 Otto Timby Umeå OK 00:42:08 47,69
16 Casper Karlsson OK Tor 00:42:17 48,12
17 Tim Martner Frölunda OL 00:42:21 48,31
18 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:42:41 49,26
19 Johan Eriksson Trollhättans SOK 00:42:50 49,68
20 Love Bylund IF Thor 00:42:58 50,06
21 Alfred Kjellén Helsingborgs SOK 00:43:02 50,25
22 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:43:03 50,30
23 Arvid Jonforsen Surahammars SOK 00:43:15 50,87
24 Elis Peterson OK Denseln 00:43:19 51,06
24 Wille Söderqvist OK Kåre 00:43:19 51,06
26 Axel Bratt OK Orion 00:43:50 52,53
27 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:43:52 52,62
28 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:43:53 52,67
29 Albin Sundström Hestra IF 00:44:05 53,24
30 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:44:11 53,53
31 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:44:25 54,19
32 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:44:29 54,38
33 Aron Broman Länna IF 00:44:40 54,90
34 Otto Nilsson Linköpings OK 00:45:13 56,47
35 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:45:14 56,52
36 Linus Nilsson OK Österåker 00:45:24 56,99
37 Josiah Bergroth Västerås SOK 00:45:45 57,99
38 Hugo Sjölander Täby OK 00:45:51 58,27
39 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:45:53 58,37
40 Alwin Einarsson Kungälvs OK 00:46:08 59,08
41 Adam Sjööarv OK Nackhe 00:46:30 60,12
42 Olov Norin Sundsvalls OK 00:46:50 61,07
43 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:46:53 61,21
44 Joel Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:46:58 61,45
45 Emil Anterud Väsby OK 00:47:03 61,69
46 Nils Swartz OK Orion 00:47:30 62,97
47 Noa Helgars Täby OK 00:47:45 63,68
48 Harry Liderfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:48:25 65,58
49 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:48:27 65,67
50 Axel Andersson IF Thor 00:48:49 66,72
51 Albin Paulsson OK Löftan 00:49:47 69,47
52 Linus Nilsson OK Tyr 00:50:01 70,13
53 Erik Lundquist OK Ravinen 00:50:19 70,99
54 Lucas Söderberg Gävle OK 00:50:21 71,08
55 Olle Petersén OK Njudung 00:50:30 71,51
56 Elias Ljungdell Täby OK 00:50:42 72,08
57 Joel Wallner Attunda OK 00:50:46 72,27
58 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:50:47 72,31
59 Simon Westh Mullsjö SOK 00:52:55 78,39
60 Marcus Grunder Järfälla OK 00:52:56 78,43
61 Olle Florén IF Rigor 00:54:36 83,18
62 Esben Bogsjö Jensen Helsingborgs SOK 00:54:44 83,56
63 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:55:00 84,32
64 Axel Balck Täby OK 00:55:02 84,41
65 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 00:55:09 84,75
66 Pontus Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:21 85,31
67 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:56:15 87,88
68 Ludvig Hasler Surahammars SOK 00:56:26 88,40
69 Tim Lundberg OK Renen 00:56:40 89,06
70 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:57:01 90,06
71 Hugo Atterbrand OK Kåre 00:57:15 90,72
72 Wilhelm Grönquist Sundbybergs IK 00:57:32 91,53
73 Ian Johansson Linköpings OK 00:57:38 91,81
74 Jakob Bogsjö Jensen Helsingborgs SOK 00:57:48 92,29
74 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:57:48 92,29
76 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:58:23 93,95
77 Axel Trofast Tullinge SK 00:59:30 97,13
78 Emil Albinsson OK Skogsfalken 00:59:56 98,36
79 Martin Ek Frölunda OL 01:00:59 101,35
80 Hjalmar WIlhelmsson Filipstads OK 01:01:00 101,40
81 Emil Kreutner SOK Viljan 01:01:52 103,87
82 Edvin Wollbrand OK Ravinen 01:01:56 104,06
83 Isak Holmgård Kils OK 01:02:54 106,81
84 Rasmus Widelund OK Kåre 01:04:01 109,99
85 Oskar Blom OK Löftan 01:05:34 114,40
86 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 01:05:58 115,54
87 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 01:06:43 117,67
88 Victor Dannesund Sundbybergs IK 01:07:03 118,62
89 Edvin Alexandersson IF Rigor 01:07:27 119,76
90 Vigor Kjellman OK Hammaren 01:09:22 125,22
91 Arvid Roth Linköpings OK 01:09:38 125,98
92 Malte Albinsson OK Österåker 01:09:43 126,21
93 Wilhelm Tengroth Nyköpings OK 01:10:04 127,21
94 Linus Alinder Sjövalla FK 01:12:33 134,28
95 Ivar Henriksson Tolered-Utby Ol-klubb 01:13:57 138,26
96 Emil Seldén IF Rigor 01:13:58 138,31
97 Erik Slätt OK Alehof 01:15:27 142,53
98 Arvid Svensson Björkfors GOIF 01:15:32 142,77
99 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 01:15:55 143,86
100 Aron Sidenvall Hudiksvalls OK 01:16:35 145,76
101 Emil Ekdahl KFUM Örebro OK 01:18:36 151,50
102 Elias Thunberg OK Vivill 01:18:47 152,02
103 Arvid Gunérus Surahammars SOK 01:20:02 155,58
104 Oscar Nystrand OK Klyftamo 01:20:55 158,10
105 Erik Wällstedt Järfälla OK 01:26:11 173,09
106 Emanuel Eriksson Nyköpings OK 01:26:46 174,75
107 Hjalmar Högsell Kristinehamns OK 01:33:20 193,44
108 Dennis Larsson Sala OK 01:37:32 205,40
109 Oskar Björk OK Hammaren 01:40:12 212,99
110 Linus Hallin Surahammars SOK 01:44:27 225,09
111 Ville Östling KFUM Örebro OK 01:47:11 232,87
112 Daniel Kraft Sundbybergs IK 01:58:53 266,18
Carl Sandqvist Västerås SOK
Edwin Falkstrand Tormestorps IF
Elis Wiklund Västerås SOK
Fredrik Westlund Kils OK
Isak Skoglund Ulricehamns OK
Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna
Rikard Hellgren Finspångs SOK

Annonser

Bagheera