Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, lång - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ida Bengtsson OK Alehof 00:34:42 11,99
2 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:35:11 12,96
2 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:35:11 12,96
4 Alice Olvegård FK Göingarna 00:37:23 17,37
5 Fredrika Nordquist Täby OK 00:37:41 17,98
6 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:38:01 18,64
7 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:38:09 18,91
8 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:38:35 19,78
9 Emmy Palm FK Boken 00:39:00 20,62
10 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:39:46 22,15
11 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:40:03 22,72
12 Tove Vallerius Gamleby OK 00:40:55 24,46
13 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:42:05 26,80
14 Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:42:06 26,83
15 Ellen Pelander OK Djerf 00:42:35 27,80
16 Lisa Swartz OK Orion 00:42:41 28,00
17 Sara Åbom Gävle OK 00:42:57 28,54
18 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:43:03 28,74
19 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:43:27 29,54
20 Stina Andersson Anderstorps OK 00:43:29 29,61
21 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:43:47 30,21
22 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:43:49 30,28
23 Miia Roller Järfälla OK 00:43:50 30,31
24 Ella Turesson OK Renen 00:44:16 31,18
25 Lovis Bergstrand Uddevalla OK 00:44:28 31,58
26 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:44:51 32,35
27 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:45:07 32,88
28 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:45:17 33,22
29 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:44 34,12
30 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:45:52 34,39
31 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:46:39 35,96
32 Elsa Wiberg Helsingborgs SOK 00:46:51 36,36
33 Ebba Ottosson Gävle OK 00:46:58 36,59
34 Doris Iko Täby OK 00:47:12 37,06
35 Moa Lundin OK Linné 00:47:41 38,03
36 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:47:42 38,06
37 Julia Westh Mullsjö SOK 00:47:43 38,10
38 Linn Andersson OK Tyr 00:48:14 39,13
39 Vendela Rundström OK Ravinen 00:48:19 39,30
40 Jonna Lindblad OK Djerf 00:48:20 39,33
41 Märta Södervall Tullinge SK 00:48:28 39,60
42 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:48:31 39,70
43 Alice Persson OK Tyringe 00:48:40 40,00
44 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:49:02 40,74
45 Maja Ahlström Västerås SOK 00:49:06 40,87
46 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:49:13 41,11
47 Meja Alenius Nyköpings OK 00:49:59 42,64
48 Linnea Solvang Stagg Trollhättans SOK 00:50:05 42,84
48 Martina Niklasson Växjö OK 00:50:05 42,84
50 Wilma Leickt Tullinge SK 00:50:30 43,68
51 Anna Simonsson-Søndenå Karlskrona SOK 00:51:04 44,82
52 Matilda Aasa OK Renen 00:51:09 44,98
53 Emma Norin Söders-Tyresö 00:52:18 47,29
54 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:53:58 50,63
55 Ines Aarnio OK Linné 00:54:14 51,17
56 Lisa Nilsson OK Linné 00:54:29 51,67
57 Ebba Hörling Sundbybergs IK 00:54:44 52,17
58 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:55:07 52,94
59 Klara Ersson OK Kåre 00:55:19 53,34
60 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:55:38 53,97
61 Stina Lindholm Sundsvalls OK 00:55:52 54,44
62 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:56:16 55,24
63 Bella Pedersen Järfälla OK 00:56:35 55,88
64 Maja Lindén Växjö OK 00:57:03 56,82
65 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:57:24 57,52
66 Ebba Näsman Lerums SOK 00:58:07 58,96
67 Joanna Persson OK Tyringe 00:58:18 59,32
68 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:59:00 60,73
69 Elin Wolgast Snättringe SK 00:59:27 61,63
70 Liv Norberg Avesta OK 01:00:24 63,53
71 Nelly De Groot Boersma Rydboholms SK 01:00:26 63,60
72 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 01:01:22 65,47
73 Elmina Molin Härnösands OK 01:01:24 65,54
74 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 01:02:33 67,85
75 Ylva Sandström Sundsvalls OK 01:04:03 70,85
76 Lovisa Wahlbom Lunds OK 01:04:07 70,99
77 Vilma Larsson OK Milan 01:04:20 71,42
78 Elin Danielsson Istrums SK 01:04:49 72,39
79 Clara Svensson Surahammars SOK 01:04:53 72,53
80 Emma Johansson Sundsvalls OK 01:05:17 73,33
81 Fannie Sjölander OK Rodhen 01:09:00 80,78
82 Ellen Funke Leksands OK 01:09:18 81,38
83 Moa Fröstadius Sundbybergs IK 01:11:28 85,73
84 Klara Kivijärvi OK Renen 01:11:34 85,93
85 Ebba Lindholm Sundsvalls OK 01:17:00 96,83
86 Natalie Gardelin Gotlands Bro OK 01:17:02 96,89
87 Maja Inghammar Hestra IF 01:18:31 99,87
88 Lova Frodin OK Roxen 01:39:57 142,85
Alice Larsson Sundsvalls OK
Ellen Toll OK Njudung
Johanna Roos OK Linné
Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF
Stella Burén IK Ymer
Signe Schagerström Garphyttans IF

Annonser

OOCup 2022