Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, lång - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:35:20 21,33
2 Maja Axelsson Lerums SOK 00:35:22 21,40
3 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:35:36 21,93
4 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 00:36:04 22,97
5 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:37:21 25,83
6 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:37:26 26,02
7 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:38:38 28,70
8 Tuva Selin FK Göingarna 00:39:59 31,72
9 Annie Lund OK Kolmården 00:40:29 32,83
10 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:41:02 34,06
11 Julia Forsgren OK Tyr 00:41:25 34,92
12 Lisa Östensson OK Tranan 00:41:48 35,78
13 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:42:25 37,15
14 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:42:57 38,34
15 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:43:01 38,49
16 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:43:04 38,61
17 Alice Rytterstedt Skogslöparna 00:43:08 38,75
18 Linn De Boussard IFK Enskede 00:43:22 39,28
19 Hedda Svensson OK Orion 00:44:01 40,73
20 Ellen Lindfors Björkfors GOIF 00:44:17 41,32
21 Silje Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb 00:44:51 42,59
22 Linda Sahlin Nässjö OK 00:44:52 42,63
23 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:45:00 42,92
24 Elsa Södervall IK Gandvik 00:45:03 43,04
25 Malin Strömqvist Attunda OK 00:45:36 44,26
26 Audrey Hansson Frölunda OL 00:46:32 46,35
27 Agnes Johansson Surahammars SOK 00:47:00 47,39
28 Anja Svensson Gamleby OK 00:47:06 47,62
29 Alva Björk Trollhättans SOK 00:47:35 48,70
30 Stella Rosengren Tjalve IF Norrköping 00:47:36 48,73
31 Alva Karlsson OK Kolmården 00:47:58 49,55
32 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:48:09 49,96
33 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:48:16 50,22
34 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:49:01 51,90
35 Maja Nordenfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:31 53,01
36 Märta Wigle OK Södertörn 00:50:01 54,13
37 Hanna Anängen Nyköpings OK 00:50:02 54,17
38 Klara Junegard Tullinge SK 00:50:13 54,58
39 Elsa Hedin OK Linné 00:50:41 55,62
40 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 00:50:45 55,77
41 Ellen Thorsén Surahammars SOK 00:50:51 55,99
42 Klara Zimmerman Tjalve IF Norrköping 00:51:00 56,33
43 Hanna Lindqvist Östersunds OK 00:51:42 57,89
44 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:51:59 58,52
45 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 00:52:31 59,72
46 Emilia Lundstedt Sjövalla FK 00:52:32 59,75
47 Frida Melin OK Rodhen 00:53:21 61,58
48 Fanny Hansson Falkenbergs OK 00:53:33 62,02
49 Milla Forkéus OK Tyr 00:53:35 62,10
50 Emma Hasselström OK Renen 00:53:38 62,21
51 Stina Dernfalk Västerbergslagens OL 00:54:10 63,40
52 Elsa Kaipe OK Kåre 00:54:18 63,70
53 Emma Hallendal IFK Enskede 00:54:35 64,33
54 Emma Alfredsson OK Tyr 00:54:50 64,89
55 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:55:22 66,08
56 Sofia Carlén Frölunda OL 00:55:41 66,79
57 Alva Forsman Linköpings OK 00:55:53 67,24
58 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:56:00 67,50
59 Svea Ekbladh Sol Tranås 00:56:12 67,94
60 Sigrid Forsman Linköpings OK 00:57:37 71,11
61 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:57:42 71,29
62 Ida Andersson OK Löftan 00:57:49 71,56
63 Irma Berg Domnarvets GOIF 00:58:11 72,37
64 Lisa Hörnquist OK Renen 00:58:19 72,67
65 Sara Ohlin OK Tranan 00:59:01 74,24
66 Fanny Waltersson OK Roxen 00:59:08 74,50
67 Beatrice Österberg Surahammars SOK 00:59:13 74,68
68 Elise Magnusson Sigtuna OK 00:59:53 76,17
69 Tova Duell Hestra IF 01:00:07 76,69
70 Josefine Öhrvall OK Skogshjortarna 01:00:46 78,15
71 Emelie Forslund Kristinehamns OK 01:01:48 80,45
72 Stina Lyckemalm Dahlén IK Uven 01:01:55 80,71
73 Klara Nilsson Hestra IF 01:01:56 80,75
74 Julia Nordvall Domnarvets GOIF 01:01:58 80,83
75 Emelia Carlström FK Boken 01:03:07 83,39
76 Ida Körle OK Landehof 01:03:29 84,21
77 Nova Matthews Tullinge SK 01:03:54 85,14
78 Alva Perbo Skogslöparna 01:05:00 87,60
79 Stina Nalbin Mullsjö SOK 01:06:17 90,47
80 Matilda Pettersson Domnarvets GOIF 01:06:28 90,88
81 Johanna Pihlström OK Landehof 01:06:33 91,06
82 Karolina Sunnanhagen Stora Tuna OK 01:06:37 91,21
83 Linnea Oskarsson Sjövalla FK 01:06:41 91,36
84 Johanna Ottosson Örkelljunga FK 01:07:00 92,07
85 Alma Ander Istrums SK 01:07:45 93,75
85 Julia Hagelberg Nordahl OK Kåre 01:07:45 93,75
87 Alva Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 01:08:05 94,49
88 Felicia Eliasson Dalaportens OL 01:09:07 96,80
89 Emelie Svärd IF Thor 01:09:41 98,06
90 Julia Boge OK Alehof 01:09:48 98,32
91 Lovisa Bergsten OK Södertörn 01:13:43 107,07
92 Clara Nordström Skogslöparna 01:13:58 107,63
93 Emma Larsson Karlskrona SOK 01:14:00 107,71
94 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 01:14:40 109,20
95 Hilda Petersson Växjö OK 01:15:38 111,36
96 Mindra Langer OK Roxen 01:16:17 112,81
97 Ebba Ulvagården Växjö OK 01:16:21 112,96
98 Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb 01:22:36 126,92
99 Maja Torsein Frölunda OL 01:23:54 129,82
100 Isabel Unnerud Långhundra IF 01:26:48 136,30
101 Ingrid Toresäter IK Uven 01:28:22 139,80
102 Anja Berger Domnarvets GOIF 01:29:17 141,85
103 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 01:32:07 148,18
104 Johanna Berg KFUM Örebro OK 01:32:34 149,18
105 Linn Björneld Kalmar OK 01:34:49 154,21
106 Alva Engström OK Renen 01:48:09 183,99
107 Eleonora Dell'Orto Sundbybergs IK 01:59:23 209,09
Kajsa Hall Västerås SOK
Sandra Ling IK Hakarpspojkarna
Julia Andersson OK Tor
Signe Öhgren Karlsbyhedens OK

Annonser

Bagheera