Svenska Orienteringsförbundet

Mälarö medeldistans - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Ove Wallén Täby OK 00:30:22 21,62
2 Roland Warenius Täby OK 00:32:50 29,24
3 Peter Lidholm IFK Hedemora OK 00:33:28 31,20
4 Mikael Tarandi IFK Lidingö SOK 00:35:07 36,30
5 Mikael Stern Järla Orientering 00:36:43 41,25
6 Karl-Erik Johansson OK Södertörn 00:39:12 48,93
7 Anders Sohlberg OK Södertörn 00:39:54 51,09
8 Lars Grankvist Täby OK 00:40:00 51,40
9 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 00:40:19 52,38
10 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:41:20 55,52
11 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:41:50 57,07
12 Arne Johansson OK Ravinen 00:43:07 61,03
13 Urban Boström Solna OK 00:43:12 61,29
14 Lars Olavi Peldan Enebybergs IF 00:43:25 61,96
15 Kjell Holmberg OK Södertörn 00:44:16 64,59
16 Thomas Wester Gustavsbergs OK 00:44:30 65,31
17 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 00:44:38 65,72
18 Kjell Jansson Långhundra IF 00:45:21 67,94
19 Rune Rådeström Snättringe SK 00:45:36 68,71
20 Göran Larbo Attunda OK 00:45:43 69,07
21 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:45:47 69,28
22 Leif Jonsson Gustavsbergs OK 00:46:06 70,26
23 Jan Lindgren OK Södertörn 00:46:10 70,46
24 Lars Boudrie Väsby OK 00:46:13 70,62
25 Anders Hasselbo OK Måsen 00:47:11 73,60
26 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 00:48:00 76,13
27 John Östlund Sundbybergs IK 00:48:01 76,18
28 Reijo Korhonen Haninge SOK 00:48:08 76,54
29 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 00:48:50 78,70
30 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:50:10 82,83
31 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 00:50:14 83,03
32 Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK 00:50:41 84,42
33 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 00:51:09 85,87
34 Lennart Brattgård IFK Lidingö SOK 00:51:58 88,39
35 Reinhold Lennebo Järla Orientering 00:52:14 89,21
36 Hans Holgersson OK Måsen 00:52:37 90,40
37 Tommy Höglund Långhundra IF 00:52:43 90,71
38 Matts Björke Söders-Tyresö 00:52:51 91,12
39 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:53:26 92,92
40 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 00:55:07 98,13
41 Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:55:39 99,78
42 Torsten Pettersson Långhundra IF 00:56:24 102,10
43 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 00:56:48 103,33
44 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 00:57:16 104,77
45 Leif Wallenbro Väsby OK 00:57:29 105,44
46 Göran Andersson Enebybergs IF 00:58:31 108,64
47 Kurt Andersson Enebybergs IF 00:59:04 110,34
48 Jan Bojling Solna OK 01:00:25 114,51
49 Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 01:00:59 116,26
50 Leif Lundquist Enebybergs IF 01:03:07 122,86
51 Ulric Carlsson IFK Lidingö SOK 01:04:31 127,19
52 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 01:09:05 141,30
53 Willy Ljungdell Täby OK 01:09:12 141,66
54 Per Molin Södertälje-Nykvarn OF 01:13:14 154,13
55 Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 01:20:08 175,46
56 Ronny Hedlund OK Södertörn 01:23:22 185,46
57 Jan Falk Sundbybergs IK 01:56:50 288,91
58 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 01:58:51 295,14
Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK
Kjell Ohlsson Fredrikshofs IF Skid & OK
Lars-Gunnar Larsson OK Södertörn
P-O Ivarsson Haninge SOK
Per-Johan Jansson Länna IF
Åke Linderoth Sundbybergs IK
Sverre Jonsson OK Ravinen
Carl Bachman Täby OK
Lars Westin Vallentuna-Össeby OL
Gunnar Bramsten Sundbybergs IK
Paul Norén OK Södertörn
Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
Alf Eriksson-Lång Söders-Tyresö
Anders Gärderud Enebybergs IF
Ulf Henriksson Korsnäs IF OK
Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF

Annonser

Bagheera