Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:13:09 18,72
2 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:13:16 19,52
3 Marcus Stenebo Attunda OK 00:13:17 19,64
4 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:13:23 20,33
5 Linus Wernström Ronneby OK 00:13:33 21,48
6 Victor Beischer IK Uven 00:13:36 21,83
7 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:13:42 22,52
8 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:43 22,64
8 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:13:43 22,64
10 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:13:50 23,44
11 Johan Fochsen Waxholms OK 00:13:52 23,67
12 Emil Larsson OK Tisaren 00:13:55 24,02
13 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:13:58 24,37
14 Elis Ivers Attunda OK 00:14:00 24,60
15 Melker Åkesson OK Landehof 00:14:05 25,17
16 Tobias Johansson OK Löftan 00:14:09 25,63
17 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:14:14 26,21
18 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:14:18 26,67
19 Teo Struck OK Ravinen 00:14:19 26,79
20 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:14:22 27,13
21 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:14:26 27,59
22 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:14:28 27,83
23 William Rönnborg IK Uven 00:14:31 28,17
24 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:14:34 28,52
25 Viktor Sone Attunda OK 00:14:35 28,63
26 Melker Larsson OK Orion 00:14:39 29,09
27 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:14:42 29,44
28 Viktor Fröberg OK Tor 00:14:43 29,55
29 Isak Andersson Lunds OK 00:14:53 30,71
29 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:14:53 30,71
31 Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:15:00 31,51
31 John Kinnander Matteus SI 00:15:00 31,51
33 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:15:01 31,63
34 Lucas Boström OK Alehof 00:15:07 32,32
35 Anders Skoglund Sol Tranås 00:15:09 32,55
35 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:15:09 32,55
37 Viktor Jemth IF Thor 00:15:17 33,47
38 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:15:23 34,17
39 Fabian Sund OK Hammaren 00:15:31 35,09
39 Olle Sandström OK Ravinen 00:15:31 35,09
41 Jonatan Wickström OK Tor 00:15:32 35,20
42 Björn Renner Haninge SOK 00:15:34 35,43
43 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 00:15:43 36,47
44 Hjalmar Olsson Uddevalla OK 00:15:44 36,59
45 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:16:05 39,01
46 Filip Broling Bredaryds SOK 00:16:11 39,70
47 Noel Helmersson OK Tisaren 00:16:15 40,16
48 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:16:16 40,28
49 Isak Bengtsson OK Löftan 00:16:23 41,08
50 Jon Hansson OK Kåre 00:16:29 41,78
51 Alvin Ollander OK Landehof 00:16:37 42,70
52 Emil Helander Tullinge SK 00:16:41 43,16
53 Simon Claesson OK Rodhen 00:16:42 43,27
54 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:16:45 43,62
55 Carl Stadig IK Gandvik 00:16:46 43,74
56 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:51 44,31
57 Sebastian Åkärbjär IFK Mora OK 00:16:55 44,77
58 Albin Kjellberg Björkfors GOIF 00:17:04 45,81
59 Pontus Östemar Finspångs SOK 00:17:17 47,31
60 Joar Morén Gävle OK 00:17:31 48,92
61 Aron Blomqvist Vittjärvs IK 00:17:33 49,15
62 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:17:37 49,62
63 Axel Brönnestam OK Gipen 00:17:44 50,42
64 Edvin Mäkinen OK Hammaren 00:17:49 51,00
65 Melker Palm Järfälla OK 00:17:50 51,11
66 Seán Berglund Sigtuna OK 00:18:21 54,69
67 Edvard Pettersson Gotlands Bro OK 00:18:28 55,50
68 Elias Strömland Sigtuna OK 00:18:32 55,96
69 Eric Bäck Arboga OK 00:18:39 56,76
70 Eric Johansson OK Kåre 00:18:42 57,11
71 Albin Sjöblom OK Kåre 00:18:49 57,92
72 William Rebane Kils OK 00:19:43 64,14
73 Lukas Groth Kungälvs OK 00:21:59 79,82
74 Johan Saméus Frölunda OL 00:23:42 91,70
75 Samuel Larsson Storviks IF 00:25:34 104,61
Isak Thörnblad Trollhättans SOK
Jonathan Flodman Gotlands Bro OK
Leo Alvolin OK Kåre
David Malm OK Kolmården
Carl-Henrik Wass OK Kolmården
Alfred Johansson OK Alehof
Filip Ingemarsson Hestra IF
Emil Franzén Sundbybergs IK
Loke Holmgren OK Hammaren
Edvin Nilsson Långhundra IF
Isak Dalin OK Kåre
Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK
Edvin Forsberg OK Ravinen

Annonser

Bagheera