Svenska Orienteringsförbundet

Medeldistans för D/H15-16 i samband med USM, sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:22:14 17,12
2 Marcus Stenebo Attunda OK 00:23:00 20,20
3 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:23:04 20,47
4 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:23:24 21,81
5 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:23:58 24,09
6 Linus Wernström Ronneby OK 00:24:22 25,70
7 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:24:33 26,43
7 Viktor Sone Attunda OK 00:24:33 26,43
9 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:41 26,97
10 Filip Broling Bredaryds SOK 00:24:59 28,17
11 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:25:13 29,11
12 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:25:21 29,65
13 Leo Alvolin OK Kåre 00:25:38 30,79
14 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:25:42 31,06
15 Johan Fochsen Waxholms OK 00:26:07 32,73
16 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 00:26:20 33,60
17 Elis Ivers Attunda OK 00:26:35 34,61
18 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:26:52 35,74
19 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:26:58 36,15
20 Anders Skoglund Sol Tranås 00:27:06 36,68
21 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:27:10 36,95
22 Viktor Fröberg OK Tor 00:27:15 37,29
23 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:27:23 37,82
24 Isak Bengtsson OK Löftan 00:27:26 38,02
25 Emil Larsson OK Tisaren 00:27:31 38,36
26 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:27:46 39,36
27 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:28:28 42,18
28 Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:28:35 42,65
29 Tobias Johansson OK Löftan 00:28:45 43,32
30 Hjalmar Olsson Uddevalla OK 00:28:51 43,72
31 Melker Åkesson OK Landehof 00:29:07 44,79
32 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:29:08 44,86
33 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:29:54 47,94
34 Isak Andersson Lunds OK 00:30:19 49,61
35 Viktor Jemth IF Thor 00:30:33 50,55
36 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 00:30:38 50,89
37 Edvin Mäkinen OK Hammaren 00:30:43 51,22
38 Axel Brönnestam OK Gipen 00:30:53 51,89
39 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:30:57 52,16
40 Melker Larsson OK Orion 00:31:02 52,49
41 Lucas Boström OK Alehof 00:31:16 53,43
42 Alvin Ollander OK Landehof 00:31:31 54,44
43 David Malm OK Kolmården 00:31:34 54,64
44 Teo Struck OK Ravinen 00:31:45 55,37
45 Lukas Groth Kungälvs OK 00:31:48 55,58
46 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:31:57 56,18
47 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:32:06 56,78
48 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:32:11 57,12
49 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:12 57,18
50 Melker Palm Järfälla OK 00:32:31 58,46
51 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:32:38 58,93
52 Isak Thörnblad Trollhättans SOK 00:32:41 59,13
53 Jonatan Wickström OK Tor 00:32:51 59,80
54 William Rönnborg IK Uven 00:33:39 63,01
55 Emil Helander Tullinge SK 00:33:45 63,41
56 Carl Stadig IK Gandvik 00:35:02 68,57
57 John Kinnander Matteus SI 00:35:21 69,85
58 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:35:29 70,38
59 Seán Berglund Sigtuna OK 00:36:18 73,66
60 Sebastian Åkärbjär IFK Mora OK 00:36:25 74,13
61 Aron Blomqvist Vittjärvs IK 00:37:06 76,88
62 William Rebane Kils OK 00:37:14 77,42
63 Johan Saméus Frölunda OL 00:37:30 78,49
64 Albin Kjellberg Björkfors GOIF 00:38:10 81,17
65 Jonathan Flodman Gotlands Bro OK 00:38:13 81,37
66 Alfred Johansson OK Alehof 00:39:19 85,79
67 Edvard Pettersson Gotlands Bro OK 00:39:53 88,07
68 Emil Franzén Sundbybergs IK 00:40:26 90,28
69 Fabian Sund OK Hammaren 00:40:48 91,75
70 Björn Renner Haninge SOK 00:41:02 92,69
71 Pontus Östemar Finspångs SOK 00:41:20 93,90
72 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:42:51 99,99
73 Eric Bäck Arboga OK 00:43:48 103,81
74 Albin Sjöblom OK Kåre 00:44:23 106,16
Victor Beischer IK Uven

Annonser

OOCup 2022