Svenska Orienteringsförbundet

Medeldistans för D/H15-16 i samband med USM, sprint - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alva Björk Trollhättans SOK 00:23:08 18,44
2 Emilia Lundstedt Sjövalla FK 00:24:00 21,29
3 Elsa Hedin OK Linné 00:25:09 25,07
4 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:25:18 25,57
5 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:25:38 26,66
6 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:26:02 27,98
7 Tuva Selin FK Göingarna 00:26:03 28,03
8 Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö 00:26:04 28,09
9 Julia Forsgren OK Tyr 00:26:31 29,56
10 Elise Magnusson Sigtuna OK 00:27:04 31,37
11 Annie Lund OK Kolmården 00:27:35 33,07
12 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:27:37 33,18
13 Ellen Thorsén Surahammars SOK 00:27:49 33,84
14 Anja Svensson Gamleby OK 00:27:56 34,22
15 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:28:07 34,82
16 Sara Ohlin OK Tranan 00:28:24 35,76
17 Lisa Östensson OK Tranan 00:28:29 36,03
18 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:28:40 36,63
19 Audrey Hansson Frölunda OL 00:28:44 36,85
20 Elsa Kaipe OK Kåre 00:28:51 37,23
21 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:29:05 38,00
22 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:29:10 38,28
23 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:29:22 38,93
24 Julia Andersson OK Tor 00:29:26 39,15
25 Ellen Lindfors Björkfors GOIF 00:29:53 40,63
26 Milla Forkéus OK Tyr 00:29:57 40,85
27 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:30:12 41,67
28 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:30:24 42,33
28 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 00:30:24 42,33
30 Stella Rosengren Tjalve IF Norrköping 00:30:30 42,66
31 Emma Hasselström OK Renen 00:30:36 42,99
32 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:30:44 43,43
33 Malin Strömqvist Attunda OK 00:30:48 43,64
33 Hanna Anängen Nyköpings OK 00:30:48 43,64
35 Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:30:52 43,86
36 Agnes Johansson Surahammars SOK 00:30:53 43,92
37 Linn De Boussard IFK Enskede 00:31:22 45,51
38 Alice Rytterstedt Skogslöparna 00:31:56 47,37
39 Irma Berg Domnarvets GOIF 00:32:02 47,70
40 Silje Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:20 48,69
41 Elsa Södervall IK Gandvik 00:32:26 49,01
42 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 00:32:29 49,18
43 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:32:30 49,23
44 Stina Dernfalk Västerbergslagens OL 00:32:32 49,34
45 Clara Nordström Skogslöparna 00:32:46 50,11
46 Frida Melin OK Rodhen 00:33:03 51,04
47 Maja Nordenfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:25 52,25
48 Karolina Sunnanhagen Stora Tuna OK 00:33:33 52,68
49 Lovisa Bergsten OK Södertörn 00:33:36 52,85
50 Ida Körle OK Landehof 00:33:41 53,12
51 Vilja Åkerlund Skellefteå OK 00:33:59 54,11
52 Emma Alfredsson OK Tyr 00:34:29 55,75
53 Elsa Arnesson Östersunds OK 00:34:39 56,30
54 Signe Öhgren Karlsbyhedens OK 00:34:44 56,57
55 Emma Larsson Karlskrona SOK 00:34:49 56,85
56 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:34:55 57,18
57 Ida Ernstsson Finspångs SOK 00:35:04 57,67
58 Klara Nilsson Hestra IF 00:35:08 57,89
59 Sigrid Forsman Linköpings OK 00:35:18 58,44
60 Nova Matthews Tullinge SK 00:35:20 58,55
61 Klara Junegard Tullinge SK 00:35:44 59,86
62 Maja Torsein Frölunda OL 00:35:48 60,08
63 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:35:50 60,19
64 Lisa Hörnquist OK Renen 00:35:53 60,35
65 Julia Nordvall Domnarvets GOIF 00:35:54 60,41
66 Märta Wigle OK Södertörn 00:36:26 62,16
67 Klara Zimmerman Tjalve IF Norrköping 00:36:43 63,09
68 Johanna Ottosson Örkelljunga FK 00:36:57 63,86
69 Josefine Öhrvall OK Skogshjortarna 00:37:04 64,24
70 Beatrice Österberg Surahammars SOK 00:37:07 64,41
71 Fanny Waltersson OK Roxen 00:37:18 65,01
72 Anja Berger Domnarvets GOIF 00:37:27 65,50
73 Alva Forsman Linköpings OK 00:37:34 65,89
74 Alma Ander Istrums SK 00:38:31 69,01
75 Hanna Lindqvist Östersunds OK 00:39:01 70,65
76 Filippa Bernsten Östersunds OK 00:39:16 71,48
77 Linn Björneld Kalmar OK 00:39:25 71,97
78 Tova Duell Hestra IF 00:39:30 72,24
79 Julia Boge OK Alehof 00:39:35 72,52
80 Alva Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:47 73,17
81 Alva Karlsson OK Kolmården 00:40:17 74,82
82 Alva Perbo Skogslöparna 00:41:03 77,34
83 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:41:14 77,94
84 Emma Hallendal IFK Enskede 00:41:18 78,16
85 Ebba Samuelsson Umeå OK 00:42:35 82,38
86 Enni Lundberg OK Kåre 00:42:57 83,58
87 Ebba Ulvagården Växjö OK 00:43:51 86,54
88 Johanna Pihlström OK Landehof 00:45:10 90,87
89 Matilda Pettersson Domnarvets GOIF 00:45:30 91,97
90 Sofia Carlén Frölunda OL 00:46:20 94,71
91 Klara Hultberg SOK Viljan 00:47:52 99,75
92 Stina Nalbin Mullsjö SOK 00:48:05 100,46
93 Eleonora Dell'Orto Sundbybergs IK 00:48:14 100,95
94 Vega Enell Växjö OK 00:48:28 101,72
Tuva Östangård Gamleby OK
Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF
Hilda Petersson Växjö OK

Annonser

Bagheera