Svenska Orienteringsförbundet

Medeldistans för D/H15-16 i samband med USM, sprint - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:19:34 25,71
2 Hannes Persson FK Herkules 00:19:47 26,80
3 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:20:02 28,05
4 Adam Sjööarv OK Nackhe 00:20:48 31,89
5 Svante Selin FK Göingarna 00:21:06 33,39
6 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:21:08 33,56
7 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:21:29 35,31
8 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:21:34 35,72
9 Linus Forsberg OK Ravinen 00:21:40 36,23
10 Elia Kämpe Örkelljunga FK 00:21:44 36,56
10 Wilmer Selin FK Göingarna 00:21:44 36,56
12 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:22:00 37,89
13 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:22:07 38,48
14 Isak Skoglund Ulricehamns OK 00:22:11 38,81
15 Axel Bratt OK Orion 00:22:24 39,90
16 Love Bylund IF Thor 00:22:36 40,90
17 Olov Norin Sundsvalls OK 00:22:40 41,23
18 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:22:48 41,90
19 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:22:55 42,48
20 Elis Peterson OK Denseln 00:23:05 43,32
21 Linus Nilsson OK Österåker 00:23:22 44,74
22 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:23:36 45,91
23 Oliver Håkansson OK Orion 00:23:58 47,74
24 Simon Corneliusson OK Löftan 00:24:00 47,91
25 Johan Eriksson Trollhättans SOK 00:24:18 49,41
26 Casper Karlsson OK Tor 00:24:20 49,58
27 Arvid Jonforsen Surahammars SOK 00:24:38 51,08
27 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:24:38 51,08
29 Marcus Grunder Järfälla OK 00:24:39 51,16
30 Josiah Bergroth Västerås SOK 00:24:56 52,58
31 Otto Timby Umeå OK 00:24:59 52,83
32 Aron Broman Länna IF 00:25:17 54,33
33 Elias Thunberg OK Vivill 00:25:21 54,67
34 Tim Lundberg OK Renen 00:25:24 54,92
35 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:25:33 55,67
36 Wille Söderqvist OK Kåre 00:25:50 57,09
37 Joel Wallner Attunda OK 00:25:55 57,50
38 Aron Sidenvall Hudiksvalls OK 00:26:04 58,25
39 Pontus Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 00:26:15 59,17
40 Jacob Påledal OK Roxen 00:26:24 59,92
41 Albin Sundström Hestra IF 00:26:33 60,67
42 Hugo Sjölander Täby OK 00:26:36 60,92
43 Edvin Wollbrand OK Ravinen 00:26:38 61,09
44 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:26:41 61,34
45 Axel Balck Täby OK 00:26:50 62,09
46 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:26:51 62,18
47 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 00:26:57 62,68
48 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:26:59 62,84
49 Martin Ek Frölunda OL 00:27:00 62,93
50 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:27:14 64,10
51 Linus Alinder Sjövalla FK 00:27:19 64,51
52 Albin Paulsson OK Löftan 00:27:24 64,93
53 Axel Andersson IF Thor 00:27:36 65,93
54 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:27:39 66,18
55 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:27:46 66,77
56 Vigor Kjellman OK Hammaren 00:27:53 67,35
57 Olle Florén IF Rigor 00:28:00 67,93
58 Emil Anterud Väsby OK 00:28:02 68,10
59 Ian Johansson Linköpings OK 00:28:13 69,02
60 Olle Malmström Linköpings OK 00:28:14 69,10
61 Simon Westh Mullsjö SOK 00:28:25 70,02
62 Oscar Nystrand OK Klyftamo 00:28:37 71,02
63 Elias Nyqvist OK Landehof 00:28:39 71,19
64 Ivar Henriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:28:45 71,69
65 Malte Albinsson OK Österåker 00:28:50 72,11
66 Arvid Gunérus Surahammars SOK 00:29:21 74,69
67 Isak Holmgård Kils OK 00:29:26 75,11
68 Vilgot Elnegård Linköpings OK 00:29:38 76,11
69 Linus Nilsson OK Tyr 00:29:48 76,95
70 Noah Santalius Väsby OK 00:29:57 77,70
71 Carl Sandqvist Västerås SOK 00:30:01 78,03
72 Erik Lundquist OK Ravinen 00:30:04 78,28
73 Wilhelm Tengroth Nyköpings OK 00:30:07 78,53
74 Elias Ljungdell Täby OK 00:30:09 78,70
75 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:30:27 80,20
76 Otto Nilsson Linköpings OK 00:30:35 80,87
77 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:30:39 81,20
78 Emil Kreutner SOK Viljan 00:30:55 82,54
79 Axel Trofast Tullinge SK 00:30:58 82,79
80 Emil Albinsson OK Skogsfalken 00:31:02 83,12
81 Oskar Blom OK Löftan 00:31:27 85,21
82 Anton Bartsch Järfälla OK 00:32:01 88,04
83 Ludvig Hasler Surahammars SOK 00:32:09 88,71
84 Wilhelm Grönquist Sundbybergs IK 00:32:48 91,97
85 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:33:31 95,55
86 Harry Liderfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:33:53 97,39
87 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 00:33:56 97,64
88 Adam Plawski OK Roxen 00:34:00 97,97
89 Daniel Kraft Sundbybergs IK 00:34:36 100,98
90 Arvid Eriksson OK Tyr 00:34:43 101,56
91 Max Eriksson Skellefteå OK 00:34:58 102,81
92 Alwin Einarsson Kungälvs OK 00:36:55 112,58
93 Kasper Vemdal Mullsjö SOK 00:36:59 112,91
94 Rasmus Lundström Väsby OK 00:37:53 117,42
95 Linus Skatt OK Södertörn 00:38:00 118,00
96 Rasmus Widelund OK Kåre 00:38:53 122,42
97 Elis Wiklund Västerås SOK 00:39:53 127,43
98 Hjalmar Högsell Kristinehamns OK 00:40:34 130,85
99 David Rothamel Tolered-Utby Ol-klubb 00:40:41 131,43
100 Victor Dannesund Sundbybergs IK 00:41:57 137,78
101 Oskar Björk OK Hammaren 00:42:26 140,20
102 Linus Hallin Surahammars SOK 00:42:37 141,11
103 Olle Gahnshag OK Kåre 00:42:44 141,70
104 Malcolm Svensson Anderstorps OK 00:45:14 154,21
105 Folke Kåberg OK Ravinen 00:48:30 170,57
106 Erik Wällstedt Järfälla OK 00:58:21 219,88
107 Rasmus Viberg OK Roxen 01:12:59 293,15
Arvid Svensson Björkfors GOIF
Dennis Larsson Sala OK
Tim Martner Frölunda OL

Annonser

Bagheera