Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprint - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:12:36 10,46
2 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:12:58 12,44
3 Ella Turesson OK Renen 00:13:22 14,60
4 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:13:38 16,04
5 Ida Bengtsson OK Alehof 00:13:46 16,76
6 Alice Johansson Finspångs SOK 00:13:53 17,39
7 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:54 17,48
8 Johanna Roos OK Linné 00:13:58 17,84
9 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:13:59 17,93
10 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:14:00 18,02
11 Alice Olvegård FK Göingarna 00:14:01 18,11
12 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:14:02 18,20
13 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:14:11 19,01
14 Tove Vallerius Gamleby OK 00:14:13 19,19
14 Emmy Palm FK Boken 00:14:13 19,19
16 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:14:15 19,37
17 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:14:16 19,46
18 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:14:17 19,55
19 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:14:21 19,91
20 Wilma Leickt Tullinge SK 00:14:38 21,44
21 Sara Åbom Gävle OK 00:14:40 21,62
22 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:14:41 21,71
23 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:14:48 22,34
24 Miia Roller Järfälla OK 00:14:49 22,43
25 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:14:52 22,70
26 Julia Westh Mullsjö SOK 00:14:53 22,79
27 Emma Rindstig SOK Viljan 00:14:59 23,33
28 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:04 23,78
29 Klara Kivijärvi OK Renen 00:15:05 23,87
30 Anna Simonsson-Søndenå Karlskrona SOK 00:15:07 24,05
31 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:15:09 24,23
32 Ellen Pelander OK Djerf 00:15:11 24,41
33 Doris Iko Täby OK 00:15:13 24,59
34 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:15:18 25,04
35 Lisa Edén Södertälje-Nykvarn OF 00:15:19 25,13
36 Linn Wennberg Skellefteå OK 00:15:21 25,31
37 Ebba Ottosson Gävle OK 00:15:30 26,12
38 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:15:35 26,57
39 Elsa Wiberg Helsingborgs SOK 00:15:48 27,74
40 Maja Ahlström Västerås SOK 00:15:50 27,92
41 Stina Andersson Anderstorps OK 00:15:58 28,64
42 Ylva Sandström Sundsvalls OK 00:15:59 28,73
43 Ebba Näsman Lerums SOK 00:16:04 29,18
44 Lisa Nilsson OK Linné 00:16:05 29,27
45 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:16:08 29,54
46 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:16:10 29,72
47 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:16:11 29,81
48 Maja Graad IF Rigor 00:16:15 30,17
49 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:20 30,62
50 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:16:22 30,80
51 Martina Niklasson Växjö OK 00:16:30 31,52
52 Matilda Aasa OK Renen 00:16:44 32,78
53 Jonna Lindblad OK Djerf 00:16:49 33,23
54 Meja Alenius Nyköpings OK 00:16:55 33,77
55 Märta Södervall Tullinge SK 00:17:00 34,22
56 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:17:01 34,31
57 Vendela Rundström OK Ravinen 00:17:02 34,40
57 Emma Norin Söders-Tyresö 00:17:02 34,40
59 Klara Ersson OK Kåre 00:17:03 34,49
60 Elise Edler OK Hammaren 00:17:17 35,75
61 Lova Frodin OK Roxen 00:17:25 36,47
62 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 00:17:26 36,56
63 Linn Andersson OK Tyr 00:17:28 36,74
64 Elmina Molin Härnösands OK 00:17:30 36,92
65 Vilma Larsson OK Milan 00:17:31 37,01
65 Moa Fröstadius Sundbybergs IK 00:17:31 37,01
67 Elin Wolgast Snättringe SK 00:17:35 37,37
68 Wilma Josefsson Väsby OK 00:17:37 37,55
69 Linnea Solvang Stagg Trollhättans SOK 00:17:39 37,73
70 Ebba Hörling Sundbybergs IK 00:17:43 38,09
71 Sara Sundqvist Långhundra IF 00:17:49 38,63
72 Maja Lindén Växjö OK 00:17:54 39,08
73 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:18:02 39,80
74 Maja Inghammar Hestra IF 00:18:09 40,43
75 Vendela Sturek SOK Viljan 00:18:10 40,52
76 Bella Pedersen Järfälla OK 00:18:14 40,88
77 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:18:19 41,33
77 Hilja Berggrund Umeå OK 00:18:19 41,33
79 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:18:27 42,05
80 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:18:31 42,41
81 Elin Danielsson Istrums SK 00:18:32 42,50
82 Annie Eriksson OK Löftan 00:18:33 42,59
83 Lovisa Bolander Sigtuna OK 00:18:54 44,48
84 Clara Svensson Surahammars SOK 00:19:02 45,20
85 Linnea Axelsson Åmåls OK 00:19:12 46,10
86 Stina Lindholm Sundsvalls OK 00:19:23 47,09
87 Nelly De Groot Boersma Rydboholms SK 00:19:41 48,71
88 Moa Lundin OK Linné 00:20:03 50,70
89 Sofia Ekblom OK Skogshjortarna 00:20:24 52,59
90 Elin Bryggar Korsnäs IF OK 00:21:47 60,06
91 Tilde Brederman Väsby OK 00:23:29 69,24
92 Madeleine Granath Väsby OK 00:24:54 76,89
93 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:27:40 91,84
Julia Meijer IFK Mora OK
Ines Aarnio OK Linné
Anja Nilsson Domnarvets GOIF
Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering
Hanny Edström Härnösands OK
Emma Johansson Sundsvalls OK
Stella Burén IK Ymer
Isabelle Ståhlbrandt Rasbo IK
Amanda Sjödin OK Tisaren

Annonser

OOCup 2022