Svenska Orienteringsförbundet

SM, medel och lång final medel - H18 Final B

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:35:18 17,65
2 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:35:32 18,25
3 Jakob Gadefors-Nau Haninge SOK 00:35:57 19,31
4 Viggo Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:36:10 19,86
5 Aron Hellgren IF Thor 00:36:17 20,16
6 Hugo Kindborn OK Hällen 00:36:21 20,33
7 Oskar Ådahl Umeå OK 00:36:40 21,14
8 Samuel Böke OK Skogshjortarna 00:36:53 21,70
9 Loke Hedberg Lunds OK 00:36:55 21,78
10 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:37:08 22,33
11 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:37:25 23,06
12 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:37:50 24,12
13 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:37:52 24,21
14 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:37:59 24,50
15 Filip Håkansson OK Orion 00:38:10 24,97
16 Lukas Gustafsson IK Ymer 00:38:16 25,23
17 Anton Uller Kils OK 00:38:52 26,76
18 Samuel Lindén Attunda OK 00:38:55 26,89
19 Jakob Moberg OK Löftan 00:39:06 27,36
20 Olle Melén Trollhättans SOK 00:39:12 27,61
21 Erik Johansson FK Boken 00:39:17 27,83
22 William Grunder Järfälla OK 00:39:18 27,87
23 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:39:30 28,38
24 Johan Lundback Järfälla OK 00:39:38 28,72
25 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:39:44 28,98
26 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:39:46 29,06
27 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:40:18 30,42
28 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:40:38 31,27
29 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:40:45 31,57
30 Albin Persson Halmstad OK 00:41:03 32,34
31 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:41:24 33,23
32 Oscar Hultgren OK Njudung 00:41:37 33,79
33 Albin Warvelin Långhundra IF 00:41:45 34,13
34 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:41:59 34,72
35 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:42:25 35,83
36 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:42:40 36,47
37 David Almén Vänersborgs SK 00:43:01 37,36
38 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:43:08 37,66
39 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:43:24 38,34
40 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:43:39 38,98
41 John Wolgast Snättringe SK 00:43:59 39,83
42 Rasmus Eriksson Umeå OK 00:44:37 41,45
43 Erik Bovallius Järfälla OK 00:45:03 42,56
44 Markus Halvarsson Leksands OK 00:46:18 45,75
45 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:46:46 46,94
45 Oscar Wångberg Aneland Snättringe SK 00:46:46 46,94
47 Arvid Öhrvall OK Skogshjortarna 00:46:56 47,37
48 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 00:47:17 48,26
49 John McLelland OK Rodhen 00:47:34 48,99
50 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:47:52 49,75
51 Alexander Jansson OK Djerf 00:48:20 50,94
52 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:48:34 51,54
53 Isak Berggren Gävle OK 00:49:12 53,16
54 Carl Ås OK Pan-Kristianstad 00:49:16 53,33
55 Karl Lundin OK Hällen 00:49:41 54,39
56 Hugo Unosson Kalmar OK 00:52:22 61,25
57 Filip Storell Haninge SOK 00:52:51 62,48
58 Gustav Harryson OK Skogshjortarna 00:53:27 64,01
59 Olle Erlandsson SOK Viljan 00:55:54 70,27
60 Edvin Borne Frölunda OL 00:56:10 70,95
61 Axel Eveborn SOK Viljan 00:59:04 78,36
62 Henry Svens Västerbergslagens OL 01:03:16 89,09
63 Tage Kinell IFK Göteborg Orientering 01:03:17 89,13
64 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 01:08:15 101,82
Albin Lindskog OK Ravinen
Gustav Ohlin OK Tranan
Klockar Eskil Nääs Leksands OK
Olle Kallur OK Ravinen

Annonser

Bagheera