Swedish Orienteering Federation

SM, medel och lång final medel - H21 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:31:12 -2.31
2 Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 00:33:47 3.50
3 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:33:49 3.58
4 Albin Ridefelt OK Linné 00:33:52 3.69
5 Max Peter Bejmer IFK Göteborg Orientering 00:34:04 4.14
6 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:34:27 5.00
7 Anton Johansson OK Orion 00:34:32 5.19
8 Oleksandr Kratov OK Orion 00:34:35 5.30
9 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 00:35:08 6.54
10 Simon Imark Tullinge SK 00:35:29 7.33
11 Oskar Sjöberg OK Linné 00:35:36 7.59
12 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:35:48 8.04
13 Johan Högstrand IFK Göteborg Orientering 00:35:49 8.08
14 Johan Runesson IFK Lidingö SOK 00:35:50 8.12
15 Emil Granqvist OK Ravinen 00:36:18 9.17
16 Gustav Hindér OK Tisaren 00:36:27 9.50
17 Rudolfs Zernis Ärla IF 00:36:31 9.65
18 Axel Granqvist OK Ravinen 00:36:32 9.69
19 Gernot Ymsén OK Pan-Kristianstad 00:36:44 10.14
20 Rassmus Andersson OK Linné 00:36:46 10.22
21 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:47 10.25
22 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:37:03 10.85
23 Simon Hector Snättringe SK 00:37:06 10.97
24 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:37:19 11.45
25 Erik Herne OK Ravinen 00:37:40 12.24
26 Denys Shcherbakov Ronneby OK 00:37:52 12.69
27 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:37:58 12.92
28 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:38:12 13.44
29 Jens Rönnols Järla Orientering 00:38:17 13.63
30 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering 00:38:37 14.38
31 Ola Martner OK Pan-Kristianstad 00:38:39 14.46
32 Filip Grahn Södertälje-Nykvarn OF 00:38:40 14.49
33 Erik Classon OK Orinto 00:38:41 14.53
34 Erik Andersson OK Orion 00:38:43 14.61
35 Lukas Liland OK Linné 00:40:05 17.68
36 Ville Johansson OK Kolmården 00:40:22 18.32
37 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:40:51 19.41
38 Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 00:41:40 21.24
39 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 00:42:11 22.41
40 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:43:37 25.63

Advertisements

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF