Svenska Orienteringsförbundet

Strängnäs höstmedel - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Roger Lind Leksands OK 00:31:12 22,78
2 Anders Lillstrand Södertälje-Nykvarn OF 00:32:04 25,42
3 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 00:32:12 25,83
4 Thom Sandvik Avesta OK 00:32:42 27,35
5 Ulf Radler Järfälla OK 00:32:51 27,81
6 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:33:05 28,52
7 Thomas Karlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:33:17 29,13
8 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 00:34:02 31,41
9 Hans Aurell Gävle OK 00:34:28 32,73
10 Hans-Erik Skalberg Västerås SOK 00:35:14 35,07
11 Peter Lidholm IFK Hedemora OK 00:35:18 35,27
12 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:35:30 35,88
13 Kenneth Johansson Eskilstuna OL 00:36:57 40,29
14 Mats Johansson Södertälje-Nykvarn OF 00:37:18 41,36
15 Anders Gärderud Enebybergs IF 00:37:38 42,38
16 Knut-Åke Hallebro OK Klemmingen 00:37:59 43,44
17 Ingemar Gard Söders-Tyresö 00:38:07 43,85
18 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:38:13 44,15
19 Bo Andersson Västerås SOK 00:38:27 44,86
20 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:39:16 47,35
21 Lars Landström Långhundra IF 00:39:36 48,37
22 Lars Strinnholm Vålådalens Sportklubb 00:40:24 50,80
23 Rolf Karlsson OK Hällen 00:40:31 51,16
24 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:40:32 51,21
25 Ivar Näsholm Ärla IF 00:40:37 51,46
26 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 00:40:44 51,82
27 Anders Waldemarsson Köping-Kolsva OK 00:41:00 52,63
28 Weine Wolter Åkers IF 00:41:11 53,19
29 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 00:41:22 53,75
30 Göran Larsson Sala OK 00:42:09 56,13
31 Bo Seger Eskilstuna OL 00:42:53 58,37
32 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:43:05 58,98
33 Göran Svärd OK Klemmingen 00:43:08 59,13
34 Sven-Inge Nylund Järfälla OK 00:43:41 60,80
35 Leif Wadman Köping-Kolsva OK 00:44:11 62,33
36 Claes Nideborn Nyköpings OK 00:44:26 63,09
37 Anders Kärrström Tullinge SK 00:45:38 66,74
38 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:46:36 69,69
39 Lennart Lundh OK Tisaren 00:46:40 69,89
40 Torbjörn Eriksson Snättringe SK 00:46:43 70,04
40 Torsten Pettersson Långhundra IF 00:46:43 70,04
42 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 00:46:45 70,14
43 Kjell Jansson Långhundra IF 00:46:54 70,60
44 Ove Eriksson Nyköpings OK 00:47:14 71,62
44 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 00:47:14 71,62
46 Olle Arman Nyköpings OK 00:48:27 75,32
47 Kenneth Jansson Sala OK 00:48:37 75,83
47 Kurt Eriksson Vandrarringen 00:48:37 75,83
49 Leo Johansson Vandrarringen 00:48:39 75,93
50 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:48:58 76,90
51 Per-Åke Hull Almby IK 00:50:12 80,65
52 Peder Wickström Arboga OK 00:50:34 81,77
53 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 00:51:27 84,46
54 Ulf Svedestam Eskilstuna OL 00:53:23 90,35
55 Tommy Ljungkvist Ärla IF 00:54:56 95,07
56 Anders Hallmén Attunda OK 00:56:09 98,78
57 Leif Lundquist Enebybergs IF 01:03:36 121,47
58 Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 01:06:11 129,34
59 Lars Jonasson Järfälla OK 01:08:44 137,10
60 Östen Eriksson Avesta OK 01:16:23 160,40
61 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:19:07 168,73
62 Torbjörn Bergstrand Surahammars SOK 01:25:47 189,03
63 Bo Winander Järfälla OK 01:28:04 195,99
Bengt Jönsson Åkers IF
Christer Sandh OK Roxen
Göran Forsberg Nyköpings OK
Jan Brolund Södertälje-Nykvarn OF

Annonser

Bagheera