Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint kval - D18 Kval B

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:12:40 3,65
2 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:13:30 7,68
2 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:13:30 7,68
4 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:13:32 7,85
5 Hillevie Svärd Södertälje-Nykvarn OF 00:13:35 8,09
6 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:13:51 9,38
7 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:13:55 9,70
8 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:14:01 10,18
8 Anna Aasa OK Renen 00:14:01 10,18
10 Emma Eliasson Domnarvets GOIF 00:14:03 10,34
11 Linnea Lund OK Kolmården 00:14:12 11,07
12 Klara Persson Halmstad OK 00:14:16 11,39
13 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:14:20 11,71
14 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:14:23 11,96
15 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:14:30 12,52
16 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:14:33 12,76
17 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:14:39 13,25
18 Fanny Östlund OK Kolmården 00:14:44 13,65
19 Elin Rindstig SOK Viljan 00:14:57 14,70
20 Therese Nilsson OK Österåker 00:15:06 15,42
21 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:15:10 15,74
21 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:15:10 15,74
23 Thea Nordin Abaji Eksjö SOK 00:15:15 16,15
24 Elin Nilsson Andrarums IF 00:15:22 16,71
25 Åsa Sundström Järla Orientering 00:15:32 17,52
26 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:15:37 17,92
27 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:15:39 18,08
27 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:15:39 18,08
29 Alice Marmelid OK Roxen 00:15:43 18,40
30 Nina Persson Haninge SOK 00:15:47 18,73
31 Olivia Asp IFK Göteborg Orientering 00:15:50 18,97
32 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:15:55 19,37
33 Elsa Göras Leksands OK 00:16:00 19,77
34 Elin Kjellman Linköpings OK 00:16:01 19,85
35 Lova Elnegård Linköpings OK 00:16:18 21,22
36 Rebecka Hasler Surahammars SOK 00:16:22 21,55
37 Julia Bosell OK Kåre 00:16:31 22,27
38 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:16:36 22,68
39 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:16:41 23,08
39 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:16:41 23,08
41 Irma Svensson OK Klyftamo 00:17:40 27,83
42 Amanda Alfredsson OK Tyr 00:17:42 28,00
43 Elsa Linder OK Hällen 00:17:44 28,16
44 Stina Lind SOK Viljan 00:18:06 29,93
45 Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL 00:18:40 32,67
46 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:18:59 34,20
47 Astrid Eriksson Ulricehamns OK 00:20:19 40,65
Amelie Josefsson Skogslöparna
Karin Lindgren KFUM Örebro OK
Vilde Jonsson Wold Sundbybergs IK
Thea Nordin Korsnäs IF OK

Annonser

Bagheera