Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint final - D18 Final B

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Almgren OK Ravinen 00:13:33 14,23
2 Emma Westerlund Nyköpings OK 00:13:34 14,32
3 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:13:41 14,93
4 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:13:43 15,11
5 Thea Nordin Abaji Eksjö SOK 00:13:45 15,29
6 Åsa Sundström Järla Orientering 00:13:49 15,64
7 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:13:51 15,82
8 Hilma Holmström Härlövs IF 00:13:54 16,08
9 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:13:55 16,17
10 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:14:00 16,61
11 Emilia Bergström OK Rodhen 00:14:01 16,70
12 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:14:04 16,97
13 Elin Nilsson Andrarums IF 00:14:05 17,05
14 Ida Hänström Täby OK 00:14:07 17,23
15 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:14:08 17,32
16 Elsa Albinsson OK Tyr 00:14:18 18,20
17 Elin Rindstig SOK Viljan 00:14:21 18,47
18 Agnes Lindblom Malmö OK 00:14:23 18,65
19 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:14:25 18,82
20 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:14:29 19,18
20 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:14:29 19,18
20 Therese Nilsson OK Österåker 00:14:29 19,18
23 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:14:37 19,88
24 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:14:39 20,06
25 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:14:40 20,15
26 Elsa Göras Leksands OK 00:14:41 20,24
27 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:14:44 20,50
28 Sofie Bodin Almby IK 00:14:45 20,59
28 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:14:45 20,59
30 Elin Kjellman Linköpings OK 00:14:48 20,85
31 Nina Persson Haninge SOK 00:15:02 22,09
32 Olivia Asp IFK Göteborg Orientering 00:15:06 22,44
32 Lova Elnegård Linköpings OK 00:15:06 22,44
32 Agnes Weiss Långhundra IF 00:15:06 22,44
35 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:15:07 22,53
35 Ella Karlsson Snättringe SK 00:15:07 22,53
37 Alice Marmelid OK Roxen 00:15:12 22,97
37 Hanna Larsson Ystads OK 00:15:12 22,97
39 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:15:16 23,33
40 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:15:22 23,86
40 Vilde Jonsson Wold Sundbybergs IK 00:15:22 23,86
42 Linnea Wedberg Kilnäs Sjövalla FK 00:15:23 23,95
43 Ellen Hannrup IF Thor 00:15:29 24,48
44 Rebecka Hasler Surahammars SOK 00:15:34 24,92
45 Julia Bosell OK Kåre 00:15:43 25,71
46 Tuva Lövdahl SOK Viljan 00:16:23 29,25
47 Ida Hofstedt Täby OK 00:17:36 35,70
Elsa Hermansson IFK Mora OK
Olivia Larsson Lunds OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF