Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint kval - H18 Kval B

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Valter Pettersson OK Tisaren 00:14:02 11,06
2 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:14:20 12,53
3 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:14:27 13,10
4 Emil Axelsson Lerums SOK 00:14:31 13,43
5 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:14:34 13,67
6 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:14:41 14,24
7 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:14:46 14,65
8 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:14:47 14,73
9 Felix Silver Gävle OK 00:14:48 14,81
10 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:15:05 16,20
10 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:15:05 16,20
12 Jesper Johansson OK Löftan 00:15:06 16,28
13 Isak Gelius Snättringe SK 00:15:12 16,77
14 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:15:15 17,01
15 Isak Lundholm Umeå OK 00:15:17 17,18
16 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:15:18 17,26
16 Jakob Gadefors-Nau Haninge SOK 00:15:18 17,26
18 Johan Mårtensson IF Hagen 00:15:27 17,99
19 Anton Uller Kils OK 00:15:33 18,48
20 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:15:36 18,73
20 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:15:36 18,73
22 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:15:37 18,81
23 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:15:40 19,05
24 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:15:46 19,54
25 Samuel Böke OK Skogshjortarna 00:15:52 20,03
25 Isak Olsson OK Orion 00:15:52 20,03
27 Henrik Lundfors IFK Enskede 00:15:53 20,11
28 Henrik Norgren Stora Tuna OK 00:15:55 20,28
29 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:15:59 20,60
30 Karl Lundin OK Hällen 00:16:02 20,85
31 Loke Hedberg Lunds OK 00:16:07 21,26
32 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:16:15 21,91
33 Filip Håkansson OK Orion 00:16:16 21,99
34 Axel Eveborn SOK Viljan 00:16:18 22,15
35 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:16:19 22,23
36 Tobias Snell OK Renen 00:16:20 22,32
37 Oscar Hultgren OK Njudung 00:16:31 23,21
38 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:16:33 23,38
39 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:16:36 23,62
40 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:16:49 24,68
41 Adam Österdahl Visborgs OK 00:16:57 25,33
42 Filip Storell Haninge SOK 00:17:29 27,94
43 Jesper Berg Domnarvets GOIF 00:18:26 32,59
44 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:18:40 33,73
45 Johan Bergius Visborgs OK 00:19:00 35,36
46 Arvid Bylund IF Thor 00:19:16 36,67
47 Wilhelm Larsson Linköpings OK 00:19:20 36,99
Arvid Öhrvall OK Skogshjortarna
Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK
Eskil Widehag Sundbybergs IK
Olle Melén Trollhättans SOK
Wilhelm Bergman Tullinge SK
Erik Ling IK Hakarpspojkarna
Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK
Maxim Omelchenko OK Orion
Tage Kinell IFK Göteborg Orientering
TamÁS Szuts Västerås SOK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr