Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #2, lång (WRE) + Ryssbergsdubbeln, lång - D18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:54:29 5,56
2 Alva Björk Trollhättans SOK 00:57:10 8,70
3 Emma Emilsson OK Orion 01:02:48 15,30
4 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:03:00 15,53
5 Ebba Thern OK Skogshjortarna 01:03:01 15,55
6 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 01:05:01 17,89
7 Cornelia Kindlund OK Tyr 01:05:13 18,13
8 Tuva Selin FK Göingarna 01:05:27 18,40
9 Elsa Kaipe OK Kåre 01:06:06 19,16
10 Elsa Hedin OK Linné 01:06:16 19,36
11 Tova Rangert IKHP Huskvarna 01:06:22 19,47
12 Lisa Östensson OK Tranan 01:06:30 19,63
13 Julia Rosén OK Skogshjortarna 01:07:37 20,94
16 Sandra Ling IKHP Huskvarna 01:09:18 22,91
17 Alice Johansson Finspångs SOK 01:09:35 23,24
18 Elise Magnusson Sigtuna OK 01:10:31 24,33
19 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 01:10:35 24,41
20 Julia Forsgren OK Tyr 01:10:37 24,45
21 Alva Karlsson OK Kolmården 01:11:26 25,41
22 Emma Zettervall Karlskrona SOK 01:11:40 25,68
23 Vendela Rundström OK Ravinen 01:11:48 25,84
24 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 01:12:28 26,62
25 Hedda Rosengren Svensson OK Orion 01:13:01 27,26
26 Ebba Näsman Lerums SOK 01:13:10 27,44
27 Tove Vallerius FK Göingarna 01:13:16 27,56
28 Tuva Östangård Västerviks OK 01:13:35 27,93
29 Linnea Solvang Stagg Ulricehamns OK 01:13:45 28,12
30 Miia Roller Järfälla OK 01:14:23 28,86
31 Sara Ohlin OK Tranan 01:14:39 29,18
32 Emmy Palm FK Göingarna 01:14:42 29,23
33 Annie Lund OK Kolmården 01:15:08 29,74
34 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 01:15:12 29,82
35 Silje Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb 01:15:22 30,02
36 Klara Zimmerman Tjalve Orienteringsklubb 01:15:24 30,05
37 Stina Andersson Bredaryds SOK 01:15:54 30,64
38 Ella Pettersson Sävedalens AIK 01:16:22 31,19
39 Ellen Pelander OK Djerf 01:16:36 31,46
40 Lisa Swartz OK Orion 01:16:37 31,48
41 Doris Iko Täby OK 01:17:11 32,14
42 Alice Olvegård FK Göingarna 01:17:20 32,32
43 Audrey Hansson Frölunda OL 01:17:56 33,02
44 Matilda Aasa OK Renen 01:18:25 33,59
45 Anna Simonsson-Søndenå Karlskrona SOK 01:18:35 33,78
46 Ellen Thorsén Surahammars SOK 01:18:43 33,94
47 Vilma Engström OK Orion 01:19:09 34,45
48 Maja Nordenfelt Tolered-Utby Ol-klubb 01:19:29 34,84
49 Ella Turesson OK Renen 01:19:37 34,99
50 Sofie Ettling Söderköpings OK 01:19:50 35,25
51 Elsa Södervall IK Gandvik 01:19:52 35,29
52 Emma Hasselström OK Renen 01:20:01 35,46
53 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 01:20:10 35,64
54 Elina Reinholdsson OK Alehof 01:20:21 35,85
55 Klara Junegard Tullinge SK 01:20:23 35,89
56 Emma Hallendal IFK Enskede 01:20:52 36,46
57 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 01:21:29 37,18
58 Emma Rindstig SOK Viljan 01:21:41 37,41
59 Martina Niklasson Växjö OK 01:22:07 37,92
60 Vendela Sturek SOK Viljan 01:22:44 38,64
61 Agnes Johansson Surahammars SOK 01:23:21 39,37
62 Eline Ericsson Falkenbergs OK 01:23:50 39,93
63 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 01:23:59 40,11
64 Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö 01:24:24 40,60
65 Maja Inghammar Bredaryds SOK 01:26:27 43,00
66 Hanna Lindqvist OK Kåre 01:26:44 43,33
67 Lina Suwald Eksjö SOK 01:27:55 44,71
68 Ebba Ulvagården Växjö OK 01:27:59 44,79
69 Moa Lundin OK Linné 01:28:35 45,49
70 Hilda Petersson Växjö OK 01:29:08 46,14
72 Fanny Hansson Falkenbergs OK 01:30:20 47,54
73 Ida Andersson OK Löftan 01:31:13 48,58
74 Julia Westh Ulricehamns OK 01:32:57 50,61
75 Wilma Leickt Tullinge SK 01:34:03 51,90
76 Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb 01:38:33 57,17
77 Ida Körle OK Landehof 01:40:46 59,76
Ebba Ottosson Gävle OK
Jonna Lindblad OK Djerf
Alva Forsman Linköpings OK
Lovisa Lindqvist IFK Enskede

Annonser

Bagheera