Svenska Orienteringsförbundet

EM-test + kval SM, knockout-sprint - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 00:13:15 1,98
2 Hanna Lundberg OK Renen 00:13:16 2,05
3 Karolin Ohlsson Järla Orientering 00:13:18 2,20
4 Sara Hagström IFK Göteborg Orientering 00:13:19 2,28
5 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 00:13:22 2,50
6 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 00:13:44 4,15
7 Alva Olsson Linköpings OK 00:13:48 4,45
8 Victoria Hæstad Bjørnstad IFK Göteborg Orientering 00:13:50 4,60
9 Vilma V Von Krusenstierna OK Kåre 00:13:53 4,82
10 Lilian Forsgren OK Tisaren 00:14:00 5,35
11 Josefin Tjernlund OK Tisaren 00:14:03 5,57
12 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 00:14:13 6,32
13 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:14:23 7,07
14 Elin Carlsson OK Pan-Kristianstad 00:14:32 7,75
15 Johanna Öberg OK Linné 00:14:33 7,82
16 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:14:34 7,90
17 Moa Enmark Göteborg-Majorna OK 00:14:38 8,20
18 Lisa Risby OK Kåre 00:14:41 8,42
19 Jennie Börjesson Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:14:44 8,64
20 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:14:45 8,72
21 Irina Nyberg Alfta-Ösa OK 00:14:52 9,24
22 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:14:58 9,69
22 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:14:58 9,69
24 Johanna Börjesson Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 00:15:01 9,92
25 Maja Mörth Stora Tuna OK 00:15:07 10,37
26 Nelly Carlsson OK Pan-Kristianstad 00:15:10 10,59
27 Marianne Haug IK Hakarpspojkarna 00:15:28 11,94
27 Andrea Svensson OK Tisaren 00:15:28 11,94
29 Kristin Olovsson OK Linné 00:15:30 12,09
30 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 00:15:35 12,47
31 Klara Axelsson IFK Göteborg Orientering 00:15:41 12,92
32 Lovisa Persson OK Tisaren 00:15:43 13,07
32 Filipa Rodrigues Järla Orientering 00:15:43 13,07
34 Hanna Hugosson Sundsvalls OK 00:15:47 13,37
35 Hedwig Haas OK Linné 00:15:49 13,52
36 Ella Olsson IK Hakarpspojkarna 00:15:52 13,74
36 Margret Zimmermann IFK Lidingö SOK 00:15:52 13,74
38 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 00:15:53 13,82
39 Emma Helmersson OK Roxen 00:15:56 14,04
40 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 00:16:12 15,24
41 Ida Hylander Nyköpings OK 00:16:21 15,91
42 Erica Edman IF Thor 00:16:24 16,14
42 Sanna Skoog Kils OK 00:16:24 16,14
44 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:16:25 16,21
45 Hanna Kjellin Sundsvalls OK 00:16:44 17,64
46 Anna Hallmén OK Tisaren 00:16:50 18,09
46 Malin Dahlbäck OK Österåker 00:16:50 18,09
48 Sara Lundsten Sundsvalls OK 00:17:53 22,81
49 Viktoria Helmersson OK Ravinen 00:19:15 28,95

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion