Svenska Orienteringsförbundet

Världscupen, publiktävling, dag 1, medel - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:28:26 14,39
2 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:29:14 16,83
3 Hugo Kindborn OK Hällen 00:29:16 16,93
4 Noel Braun Växjö OK 00:29:40 18,15
5 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:30:32 20,79
6 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:31:12 22,82
7 Ludvig Lange Snättringe SK 00:32:06 25,57
8 Viktor Gunnarsson IKHP Huskvarna 00:32:30 26,78
9 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:33:13 28,97
10 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:33:17 29,17
11 Olle Karlsson IKHP Huskvarna 00:33:51 30,90
12 Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:34:38 33,29
13 Dominik Prusa Eksjö SOK 00:34:58 34,30
14 Melker Åkesson OK Landehof 00:37:19 41,46
15 William Sturesson Lerums SOK 00:38:05 43,80
16 Victor Beischer IK Uven 00:39:22 47,71
17 Hugo Ericsson Växjö OK 00:39:56 49,44
18 Filip Broling Bredaryds SOK 00:40:08 50,05
19 Anders Skoglund Sol Tranås 00:40:26 50,96
20 David Morén Hjärnarps OL 00:40:35 51,42
21 Elias Schafer Eksjö SOK 00:41:53 55,38
22 Emil Larsson OK Tisaren 00:41:59 55,68
23 Lukas Groth Kungälvs OK 00:43:26 60,10
24 William Grunder Järfälla OK 00:45:15 65,64
25 Jonatan Wickström OK Tor 00:45:43 67,06
26 Alfred Johansson OK Alehof 00:46:57 70,82
27 William Rönnborg IK Uven 00:47:36 72,80
28 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:47:44 73,21
29 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:47:49 73,46
30 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:49:38 78,99
31 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:51:41 85,24
32 Isak Dalin OK Kåre 00:51:50 85,70
33 Lucas Boström OK Alehof 00:53:05 89,51
34 Alvin Ollander OK Landehof 00:53:46 91,59
35 Johan Saméus Frölunda OL 01:00:36 112,41
36 Erik Östling Kungälvs OK 01:13:21 151,27
37 Edvin Mäkinen OK Hammaren 01:14:32 154,87
Florian Nagel Eksjö SOK
Oscar Lundborg Kungälvs OK
Simon Bååth Sävedalens AIK
Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK

Annonser

OOCup 2022