Svenska Orienteringsförbundet

Världscupen, publiktävling, dag 2, lång - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Granqvist OK Ravinen 00:53:51 5,53
3 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:55:54 7,92
4 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:56:08 8,19
6 Daniel Hájek Malungs OK Skogsmårdarna 00:57:39 9,96
9 Erik Barr Zeilon OK Linné 00:58:52 11,38
12 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 01:01:29 14,43
14 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:02:32 15,66
15 Gustav Öhgren OK Kåre 01:02:37 15,75
16 Linus Agervig Kristiansson IFK Göteborg Orientering 01:03:31 16,80
17 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 01:03:32 16,82
18 Emil Åberg OK Kåre 01:04:09 17,54
19 Harrison McCartney Sävedalens AIK 01:05:22 18,96
21 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 01:05:54 19,58
22 John Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 01:05:56 19,62
25 Albin Alsiö IF Hagen 01:08:20 22,42
26 Jens Wängdahl IFK Göteborg Orientering 01:08:36 22,73
27 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 01:09:27 23,72
28 Andreas Lundblad OK Nackhe 01:09:29 23,76
29 Manuel Mexia de Almeida Horta Malungs OK Skogsmårdarna 01:10:03 24,42
30 Kevin Ståhl Göteborg-Majorna OK 01:10:10 24,56
31 Olle Josarp OK Tisaren 01:10:11 24,58
32 Joel Börjesson Eriksson Snättringe SK 01:10:19 24,73
36 Elias Öhgren Stora Tuna OK 01:12:54 27,75
37 Christian Michelsen Växjö OK 01:13:45 28,74
38 Charlie Stolt IFK Mora OK 01:14:44 29,88
39 Fredrik Ahnlén Snättringe SK 01:15:24 30,66
41 Joel Bergkvist Centrum OK 01:18:39 34,45
43 Simon Nilsson Eksjö SOK 01:20:55 37,09
44 Liutauras Bilevicius OK Roslagen 01:22:36 39,06
45 Linus Landergren Hestra IF 01:22:48 39,29
46 Romain Figuière OK Linné 01:28:49 46,31
47 Martin Lamm Frölunda OL 01:32:43 50,85
48 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:33:05 51,28
49 Sixten Törnqvist Västerås SOK 01:38:23 57,46
50 Per-Erik Björklund Bjursås OK 01:49:08 70,00
Mattias Mårts Stora Tuna OK

Annonser

OOCup 2022