Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprint - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 00:14:01 18,01
2 Elsa Södervall IK Gandvik 00:14:20 19,71
3 Alva Björk Trollhättans SOK 00:14:21 19,80
4 Elsa Hedin OK Linné 00:14:25 20,16
5 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:14:35 21,05
6 Tuva Östangård Västerviks OK 00:14:46 22,04
7 Tova Rangert IKHP Huskvarna 00:14:53 22,67
8 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:15:09 24,10
9 Linn De Boussard IFK Enskede 00:15:11 24,28
10 Annie Lund OK Kolmården 00:15:12 24,37
11 Maja Axelsson Lerums SOK 00:15:16 24,72
12 Lisa Östensson OK Tranan 00:15:22 25,26
13 Emilia Lundstedt Sjövalla FK 00:15:40 26,87
13 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:15:40 26,87
15 Elise Magnusson Sigtuna OK 00:15:41 26,96
16 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 00:15:47 27,50
17 Agnes Johansson Surahammars SOK 00:15:50 27,77
18 Hanna Lindqvist Östersunds OK 00:15:56 28,30
18 Julia Forsgren OK Tyr 00:15:56 28,30
20 Emma Hasselström OK Renen 00:16:00 28,66
20 Linda Sahlin Nässjö OK 00:16:00 28,66
22 Klara Zimmerman Tjalve Orienteringsklubb 00:16:05 29,11
23 Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:13 29,83
23 Malin Strömqvist Attunda OK 00:16:13 29,83
25 Audrey Hansson Frölunda OL 00:16:15 30,01
26 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:16:17 30,18
27 Elsa Kaipe OK Kåre 00:16:28 31,17
28 Lovisa Dufva Sundsvalls OK 00:16:31 31,44
29 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:16:33 31,62
30 Alice Rytterstedt Skogslöparna 00:16:39 32,15
31 Milla Forkéus OK Tyr 00:16:46 32,78
32 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:16:54 33,50
33 Anja Berger Domnarvets GOIF 00:16:55 33,59
34 Hedda Rosengren Svensson OK Orion 00:16:56 33,68
34 Tuva Selin FK Göingarna 00:16:56 33,68
36 Sofie Ettling Söderköpings OK 00:16:58 33,85
37 Sofia Carlén Frölunda OL 00:17:01 34,12
38 Johanna Ottosson Örkelljunga FK 00:17:08 34,75
39 Julia Andersson OK Tor 00:17:11 35,02
40 Alva Karlsson OK Kolmården 00:17:15 35,38
41 Ellen Lindfors Björkfors GOIF 00:17:18 35,64
42 Ebba Ulvagården Växjö OK 00:17:19 35,73
43 Fanny Hansson Falkenbergs OK 00:17:23 36,09
44 Sara Ohlin OK Tranan 00:17:26 36,36
45 Emma Alfredsson OK Tyr 00:17:39 37,52
46 Maja Nordenfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:17:46 38,15
47 Klara Junegard Tullinge SK 00:17:50 38,51
48 Anja Svensson Gamleby OK 00:17:51 38,60
49 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:18:02 39,58
50 Märta Wigle OK Södertörn 00:18:10 40,30
51 Julia Nordvall Domnarvets GOIF 00:18:12 40,48
52 Frida Melin OK Rodhen 00:18:20 41,19
53 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:18:22 41,37
53 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 00:18:22 41,37
53 Tova Duell Hestra IF 00:18:22 41,37
56 Ebba Samuelsson Umeå OK 00:18:25 41,64
56 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:18:25 41,64
58 Alva Forsman Linköpings OK 00:18:26 41,73
59 Stella Rosengren Tjalve Orienteringsklubb 00:18:28 41,91
60 Ida Andersson OK Löftan 00:18:30 42,09
61 Sigrid Forsman Linköpings OK 00:18:32 42,27
62 Sofia Tunesson Söderköpings OK 00:18:47 43,61
63 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:18:58 44,59
64 Vilma Nilsson Attunda OK 00:19:02 44,95
65 Linnea Oskarsson Sjövalla FK 00:19:16 46,21
66 Signe Lundqvist Sjövalla FK 00:19:22 46,74
67 Signe Öhgren Karlsbyhedens OK 00:19:30 47,46
68 Stina Dernfalk Ludvika OK 00:19:31 47,55
69 Clara Nordström Skogslöparna 00:19:34 47,82
70 Maja Torsein Frölunda OL 00:19:40 48,35
71 Alva Engström OK Renen 00:19:50 49,25
72 Irma Berg Domnarvets GOIF 00:19:51 49,34
73 Karolina Sunnanhagen Stora Tuna OK 00:19:56 49,79
74 Klara Nilsson Hestra IF 00:20:01 50,23
75 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:20:08 50,86
75 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:20:08 50,86
77 Ida Körle OK Landehof 00:20:11 51,13
78 Nova Matthews Tullinge SK 00:20:15 51,49
79 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:20:17 51,67
80 Emelie Svärd IF Thor 00:20:22 52,11
81 Hanna Nilsson Hestra IF 00:20:28 52,65
82 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:20:31 52,92
83 Emma Larsson Karlskrona SOK 00:20:41 53,81
84 Johanna Pihlström OK Landehof 00:20:42 53,90
85 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:20:52 54,80
86 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 00:21:02 55,69
87 Alva Perbo Skogslöparna 00:21:08 56,23
88 Alva Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:32 58,38
89 Matilda Pettersson Domnarvets GOIF 00:21:41 59,18
90 Lovisa Bergsten OK Södertörn 00:21:52 60,17
91 Vega Enell Växjö OK 00:22:34 63,93
92 Stina Nalbin Mullsjö SOK 00:23:03 66,52
93 Meia Berglund Sundsvalls OK 00:23:04 66,61
94 Katarina Nilsson Sjövalla FK 00:23:18 67,87
95 Fanny Sundberg Tullinge SK 00:23:34 69,30
96 Ingrid Toresäter IK Uven 00:24:55 76,55
97 Linn Björneld Kalmar OK 00:25:03 77,27
98 Enni Lundberg OK Kåre 00:25:13 78,16
Alma Pettersson Gotlands Bro OK
Eleonora Dell'Orto Sundbybergs IK
Ellen Thorsén Surahammars SOK
Hilda Petersson Växjö OK
Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö
Sandra Ling IKHP Huskvarna

Annonser

Bagheera