Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:11:47 24,61
2 Elis Peterson OK Denseln 00:12:07 27,35
3 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:12:15 28,44
4 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:12:30 30,50
5 Olov Norin Sundsvalls OK 00:12:33 30,91
6 Wilmer Selin FK Göingarna 00:12:38 31,59
7 Otto Timby Umeå OK 00:12:45 32,55
8 Hannes Persson FK Herkules 00:12:52 33,51
9 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:12:53 33,65
10 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:12:55 33,92
11 Nils Swartz OK Orion 00:12:56 34,06
12 Hugo Sjölander Täby OK 00:13:02 34,88
12 Love Bylund IF Thor 00:13:02 34,88
14 Svante Selin FK Göingarna 00:13:08 35,70
15 Alfred Kjellén Helsingborgs SOK 00:13:09 35,84
15 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:13:09 35,84
17 Linus Forsberg OK Ravinen 00:13:12 36,25
18 Odin Ek Nyköpings OK 00:13:13 36,39
19 Arvid Jonforsen Surahammars SOK 00:13:16 36,80
20 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:13:20 37,35
21 Linus Nilsson OK Tyr 00:13:21 37,49
22 Wille Söderqvist OK Kåre 00:13:23 37,76
23 Tim Lundberg OK Renen 00:13:25 38,03
24 Albin Sundström Hestra IF 00:13:27 38,31
25 Axel Bratt OK Orion 00:13:28 38,44
26 Oliver Håkansson OK Orion 00:13:30 38,72
27 Jakob Bogsjö Jensen Helsingborgs SOK 00:13:31 38,86
28 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:13:33 39,13
29 Joel Wallner Attunda OK 00:13:36 39,54
30 Arvid Eriksson OK Tyr 00:13:42 40,36
31 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:13:43 40,50
32 Noa Helgars Täby OK 00:13:48 41,18
33 Linus Nilsson OK Österåker 00:13:57 42,42
34 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:13:59 42,69
35 Simon Westh Ulricehamns OK 00:14:02 43,10
36 Hjalmar WIlhelmsson Filipstads OK 00:14:03 43,24
37 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:14:09 44,06
38 Elias Ljungdell Täby OK 00:14:11 44,34
39 Otto Nilsson Linköpings OK 00:14:12 44,47
40 Jacob Påledal OK Roxen 00:14:16 45,02
41 Elias Thunberg OK Vivill 00:14:18 45,29
42 Esben Bogsjö Jensen Helsingborgs SOK 00:14:19 45,43
43 Casper Karlsson OK Tor 00:14:20 45,57
44 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:14:28 46,66
45 Aron Sidenvall Hudiksvalls OK 00:14:30 46,94
46 Olle Florén IF Rigor 00:14:33 47,35
47 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:14:36 47,76
48 Aron Broman IF Thor 00:14:39 48,17
48 Kasper Vemdal Mullsjö SOK 00:14:39 48,17
50 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:14:41 48,45
50 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:14:41 48,45
50 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:14:41 48,45
53 Marcus Grunder Järfälla OK 00:14:42 48,58
54 Adam Sjööarv OK Nackhe 00:14:44 48,86
55 Arvid Roth Linköpings OK 00:14:51 49,82
55 Marcus Barboza Attunda OK 00:14:51 49,82
57 Vigor Kjellman OK Hammaren 00:14:55 50,36
58 Ivar Henriksson Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:02 51,32
59 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:15:08 52,14
60 David Böke OK Skogshjortarna 00:15:13 52,83
60 Olle Petersén OK Njudung 00:15:13 52,83
62 Hugo Atterbrand OK Kåre 00:15:17 53,38
63 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 00:15:19 53,65
63 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:15:19 53,65
65 Isak Holmgård Kils OK 00:15:20 53,79
66 Arvid Johansson OK Djerf 00:15:23 54,20
66 Linus Nordin OK Renen 00:15:23 54,20
68 Johan Eriksson Trollhättans SOK 00:15:29 55,02
69 Emil Kreutner SOK Viljan 00:15:31 55,30
70 Malte Albinsson OK Österåker 00:15:34 55,71
71 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:15:38 56,25
72 Emil Albinsson OK Orion 00:15:39 56,39
73 Erik Lundquist OK Ravinen 00:15:40 56,53
74 Alwin Einarsson Kungälvs OK 00:15:42 56,80
75 Axel Balck Täby OK 00:15:44 57,08
75 Axel Trofast Tullinge SK 00:15:44 57,08
77 Pontus Hedin Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:48 57,62
78 Elias Nyqvist OK Landehof 00:15:50 57,90
79 Sixten Persson Skogslöparna 00:15:54 58,45
80 Wilhelm Tengroth Nyköpings OK 00:16:03 59,68
81 Axel Andersson IF Thor 00:16:06 60,09
82 Oscar Nystrand OK Klyftamo 00:16:07 60,23
83 Olle Malmström Linköpings OK 00:16:09 60,50
84 Linus Alinder Sjövalla FK 00:16:14 61,19
85 Erik Slätt OK Alehof 00:16:15 61,32
86 Viktor Öhman Skogslöparna 00:16:16 61,46
87 Josiah Bergroth Västerås SOK 00:16:24 62,56
88 Nils Arvid Wedman Ludvika OK 00:16:26 62,83
89 Harry Liderfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:27 62,97
89 Rasmus Widelund OK Kåre 00:16:27 62,97
91 Wilhelm Grönquist Sundbybergs IK 00:16:28 63,10
92 Ian Johansson Linköpings OK 00:16:43 65,16
93 Leo Ljungberg Skarpnäcks OL 00:16:53 66,53
94 Ludvig Hasler Surahammars SOK 00:17:00 67,49
95 Einar Sörqvist Markbygdens OK 00:17:03 67,90
96 Peter Lindvall Haninge SOK 00:17:23 70,64
97 Anton Bartsch Järfälla OK 00:17:34 72,15
98 Martin Ek Frölunda OL 00:17:36 72,42
99 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 00:17:46 73,79
100 Rasmus Lundström Väsby OK 00:17:52 74,61
101 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:17:58 75,43
102 Malcolm Svensson Anderstorps OK 00:18:14 77,63
103 Albert Brohede OK Djerf 00:18:16 77,90
104 Adrian Widmark Umeå OK 00:18:52 82,83
105 Erik Wällstedt Järfälla OK 00:18:54 83,11
106 Edvin Wollbrand OK Ravinen 00:18:56 83,38
107 Hjalmar Högsell Kristinehamns OK 00:19:09 85,16
108 Daniel Kraft Sundbybergs IK 00:19:22 86,94
109 Linus Skatt OK Södertörn 00:19:38 89,13
110 Gustav Andersson OK Skogshjortarna 00:19:55 91,46
111 Gustav Jörg OK Tyr 00:20:01 92,28
112 Rasmus Hedar OK Tor 00:20:18 94,61
113 Emil Seldén IF Rigor 00:21:23 103,52
114 Magnus Hammarqvist Sjövalla FK 00:21:41 105,98
115 Oskar Björk OK Hammaren 00:23:22 119,82
116 Dennis Larsson Sala OK 00:25:21 136,12
117 Nils Skymberg KFUM Örebro OK 00:25:27 136,95
Albin Karlsmo IK Uven
Oscar Lin-Björnström Göteborg-Majorna OK

Annonser

Bagheera