Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, lång - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tobias Johansson Hallands OF 00:29:10 18,83
2 Arvid Björk Göteborgs OF 00:29:23 19,50
3 Elias Schafer Smålands OF 00:30:03 21,59
4 Elias Nordberg Göteborgs OF 00:31:01 24,61
5 Willy Fjällborg Bohuslän-Dals OF 00:31:59 27,62
6 Hugo Unosson Smålands OF 00:32:06 27,99
7 William Sturesson Göteborgs OF 00:32:17 28,56
8 Hugo Cedervall Skånes OF 00:33:20 31,84
9 Melker Åkesson Göteborgs OF 00:34:01 33,97
10 Theo Lövdahl Smålands OF 00:34:35 35,74
11 Melker Larsson Blekinge OF 00:35:16 37,88
12 Tobias Nagel Smålands OF 00:35:23 38,24
13 Anders Skoglund Smålands OF 00:37:02 43,39
15 William Rönnborg Göteborgs OF 00:37:17 44,17
16 Simon Flankegård Östergötlands OF 00:37:24 44,54
17 David Hermansson Bohuslän-Dals OF 00:38:54 49,22
18 Hannes Essunger Göteborgs OF 00:39:02 49,64
19 Erik Ling Smålands OF 00:39:17 50,42
20 Hjalmar Olsson Bohuslän-Dals OF 00:40:11 53,23
21 Joel Holmberg Västergötlands OF 00:40:29 54,17
22 Alfons Enell Smålands OF 00:41:08 56,20
23 Alfred Johansson Göteborgs OF 00:41:09 56,25
24 Victor Beischer Göteborgs OF 00:41:20 56,82
25 Gustav Andersson Hallands OF 00:42:16 59,74
26 Isak Bengtsson Hallands OF 00:42:17 59,79
27 Jonathan Rundqvist Hallands OF 00:42:20 59,94
28 Carl Stadig Västergötlands OF 00:43:52 64,73
29 Jonas Olanders Göteborgs OF 00:46:47 73,84
30 Jakob Moberg Hallands OF 00:47:03 74,67
31 Melker Andersson Bohuslän-Dals OF 00:47:17 75,40
32 Tom Ekenstråle Göteborgs OF 00:47:20 75,56
33 Lukas Groth Göteborgs OF 00:47:50 77,12
34 Erik Östling Göteborgs OF 00:47:59 77,59
35 Axel Brönnestam Bohuslän-Dals OF 00:48:21 78,73
36 Oskar Larsson Göteborgs OF 00:49:24 82,01
37 Henry Nicholson Göteborgs OF 00:50:54 86,70
38 Martin Hansson Hallands OF 00:53:03 93,41
39 Lucas Boström Göteborgs OF 00:53:10 93,77
40 Måns Tranell Västergötlands OF 00:56:06 102,93
41 Jakob Asp Göteborgs OF 00:58:18 109,80
42 Albin Genberg Västergötlands OF 01:09:02 143,32
43 Conny Berggren Blekinge OF 01:28:16 203,38
Alvin Ollander Göteborgs OF

Annonser

OOCup 2022