Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Eskilsson Smålands OF 00:38:35 23,36
2 Victor Hörnquist Smålands OF 00:39:56 26,71
3 Svante Selin Skånes OF 00:40:07 27,16
4 Hannes Persson Göteborgs OF 00:41:14 29,93
5 Alfred Kjellén Skånes OF 00:43:08 34,64
5 Tim Martner Göteborgs OF 00:43:08 34,64
7 Fabian Alinder Göteborgs OF 00:43:32 35,63
8 Simon Corneliusson Hallands OF 00:43:41 36,00
9 Oliver Håkansson Blekinge OF 00:44:25 37,82
10 Elis Peterson Östergötlands OF 00:44:46 38,68
11 Vidar Nettelmark (Ej GM) Surahammars SOK 00:46:00 41,74
12 Noah Krikström Skånes OF 00:46:03 41,86
13 Adam Sjööarv Hallands OF 00:46:21 42,61
14 Axel Bratt Blekinge OF 00:47:18 44,96
15 Simon Westh Västergötlands OF 00:47:32 45,54
16 Elia Kämpe Skånes OF 00:47:45 46,08
17 Albin Sundström Västergötlands OF 00:47:52 46,36
18 Isak Skoglund Västergötlands OF 00:48:05 46,90
19 Ludvig Eronn Östergötlands OF 00:50:39 53,26
20 Alwin Einarsson Göteborgs OF 00:51:29 55,33
21 Johan Eriksson Västergötlands OF 00:51:54 56,36
22 Pontus Hedin Göteborgs OF 00:51:56 56,44
23 Otto Nilsson Östergötlands OF 00:52:14 57,19
24 Olle Florén Hallands OF 00:52:38 58,18
25 Ivar Henriksson Göteborgs OF 00:53:52 61,23
26 Emil Albinsson Blekinge OF 00:56:53 68,71
27 Lukas Klang Västergötlands OF 00:57:54 71,23
28 Ian Johansson Östergötlands OF 00:58:33 72,84
29 Harry Liderfelt Göteborgs OF 00:58:45 73,33
30 Oskar Blom Hallands OF 00:58:53 73,66
31 Kasper Vemdal Västergötlands OF 00:59:12 74,45
32 Olle Malmström Östergötlands OF 00:59:37 75,48
33 Albin Karlsmo Göteborgs OF 01:00:45 78,29
34 Martin Ek Göteborgs OF 01:01:36 80,40
35 Linus Alinder Göteborgs OF 01:01:47 80,85
36 Edvin Ockborn Västergötlands OF 01:02:23 82,34
37 Emil Seldén Hallands OF 01:03:00 83,87
38 David Böke Västergötlands OF 01:04:04 86,51
39 Olle Petersén Smålands OF 01:04:20 87,17
40 Axel Styrenius Göteborgs OF 01:04:38 87,91
41 David Rothamel Göteborgs OF 01:06:45 93,16
42 Magnus Hammarqvist Göteborgs OF 01:08:48 98,24
43 Erik Slätt Göteborgs OF 01:08:51 98,36
44 Oscar Lin-Björnström Göteborgs OF 01:08:53 98,45
45 Emil Kreutner Smålands OF 01:09:20 99,56
46 Einar Sörqvist Västergötlands OF 01:16:11 116,54
47 Malcolm Svensson Smålands OF 01:18:10 121,45
48 Gustav Lundqvist Hallands OF 01:18:29 122,23
49 Adam Granhage Göteborgs OF 01:20:52 128,14
50 Arvid Persson Västergötlands OF 01:45:01 187,99
Jacob Påledal Östergötlands OF
Nils Swartz Blekinge OF
Wilmer Selin Skånes OF
Noel Bengtsson Västergötlands OF

Annonser

OOCup 2022