Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Corneliusson Hallands OF 00:14:21 23,91
2 Elis Peterson Östergötlands OF 00:15:11 29,50
3 Victor Hörnquist Smålands OF 00:15:18 30,28
4 Noah Krikström Skånes OF 00:15:38 32,51
5 Otto Nilsson Östergötlands OF 00:16:09 35,97
6 Jacob Påledal Östergötlands OF 00:16:11 36,20
7 Elia Kämpe Skånes OF 00:16:25 37,76
8 Nils Swartz Blekinge OF 00:16:28 38,10
9 Alfred Kjellén Skånes OF 00:16:33 38,65
10 Oliver Håkansson Blekinge OF 00:16:50 40,55
11 Simon Westh Västergötlands OF 00:16:59 41,56
12 Olle Florén Hallands OF 00:17:40 46,14
13 Tim Martner Göteborgs OF 00:17:45 46,70
14 Alwin Einarsson Göteborgs OF 00:17:54 47,70
15 Adam Sjööarv Hallands OF 00:18:05 48,93
15 Johan Eriksson Västergötlands OF 00:18:05 48,93
17 Fabian Alinder Göteborgs OF 00:18:27 51,39
17 Noel Bengtsson Västergötlands OF 00:18:27 51,39
19 Ludvig Eronn Östergötlands OF 00:18:41 52,95
20 Ivar Henriksson Göteborgs OF 00:18:48 53,73
21 Kasper Vemdal Västergötlands OF 00:18:56 54,63
22 Ian Johansson Östergötlands OF 00:19:10 56,19
23 Erik Slätt Göteborgs OF 00:19:16 56,86
24 David Rothamel Göteborgs OF 00:19:40 59,54
25 Olle Malmström Östergötlands OF 00:19:43 59,87
26 Pontus Hedin Göteborgs OF 00:19:45 60,10
27 Martin Ek Göteborgs OF 00:19:51 60,77
28 Linus Alinder Göteborgs OF 00:19:56 61,33
29 Malcolm Svensson Smålands OF 00:19:59 61,66
30 Axel Styrenius Göteborgs OF 00:20:19 63,90
31 Emil Kreutner Smålands OF 00:20:25 64,57
32 Emil Albinsson Blekinge OF 00:20:40 66,24
33 Olle Petersén Smålands OF 00:20:54 67,80
34 Harry Liderfelt Göteborgs OF 00:21:02 68,70
35 Einar Sörqvist Västergötlands OF 00:21:22 70,93
36 Oskar Blom Hallands OF 00:21:33 72,16
37 Axel Bratt Blekinge OF 00:21:40 72,94
38 Albin Karlsmo Göteborgs OF 00:21:42 73,17
39 Emil Seldén Hallands OF 00:22:13 76,63
40 Isak Skoglund Västergötlands OF 00:22:59 81,77
41 Magnus Hammarqvist Göteborgs OF 00:23:45 86,90
42 Gustav Lundqvist Hallands OF 00:25:35 99,19
43 Alvin Huuva Göteborgs OF 00:26:59 108,57
44 Arvid Persson Västergötlands OF 00:29:04 122,53
Albin Sundström Västergötlands OF
David Böke Västergötlands OF
Edvin Ockborn Västergötlands OF
Hannes Persson Göteborgs OF
Wilmer Selin Skånes OF

Annonser

Bagheera