Svenska Orienteringsförbundet

JVM-test, sprint - H20

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Samuel Pihlström OK Landehof 00:14:32 5,54
2 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:14:58 7,85
3 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:15:04 8,39
4 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:15:09 8,84
5 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:15:39 11,51
6 Noel Braun Växjö OK 00:15:42 11,78
7 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:15:47 12,23
8 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:15:48 12,31
9 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:16:02 13,56
10 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:16:05 13,83
11 Leo Johansson OK Kolmården 00:16:11 14,37
11 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:16:11 14,37
13 Valter Pettersson OK Tisaren 00:16:15 14,72
14 Jesper Johansson OK Löftan 00:16:23 15,44
14 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:16:23 15,44
16 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:16:35 16,51
17 Emil Öhlund IKHP Huskvarna 00:16:37 16,69
18 Hugo Ericsson Växjö OK 00:16:40 16,95
19 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:16:42 17,13
20 Felix Silver Gävle OK 00:16:47 17,58
22 Henrik Petrisi Stora Tuna OK 00:16:53 18,11
23 Olle Bergstedt Markbygdens OK 00:16:54 18,20
24 Radim Kligl Karlskrona SOK 00:16:55 18,29
25 Viktor Gunnarsson IKHP Huskvarna 00:17:01 18,83
25 William Sturesson Lerums SOK 00:17:01 18,83
27 Anton Uller IF Hagen 00:17:02 18,92
27 Olle Karlsson IKHP Huskvarna 00:17:02 18,92
27 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:17:02 18,92
27 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:17:02 18,92
31 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:17:05 19,18
32 Marcus Stenebo Attunda OK 00:17:06 19,27
33 Isak Hagberg Kalmar OK 00:17:07 19,36
34 Emil Axelsson Lerums SOK 00:17:08 19,45
34 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:17:08 19,45
36 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:17:13 19,90
36 Vit Cech Karlskrona SOK 00:17:13 19,90
38 Loke Hedberg Lunds OK 00:17:14 19,99
39 Maxim Omelchenko OK Orion 00:17:16 20,16
40 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:17:21 20,61
41 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:17:24 20,88
42 Leo Alvolin OK Kåre 00:17:28 21,24
43 Emil Larsson OK Tisaren 00:17:29 21,32
44 Hugo Unosson Kalmar OK 00:17:31 21,50
45 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:17:32 21,59
46 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:17:34 21,77
47 Anton Silier Järfälla OK 00:17:35 21,86
48 Felix Drejmo OK Landehof 00:17:36 21,95
49 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:17:42 22,48
50 Linus Wernström Karlskrona SOK 00:17:45 22,75
51 Edvin Selin FK Göingarna 00:17:48 23,02
52 Melker Åkesson OK Landehof 00:17:49 23,11
53 Karl Kylborn Almby IK 00:17:50 23,20
54 Melker Larsson OK Orion 00:17:55 23,64
55 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:17:56 23,73
56 Tobias Johansson OK Löftan 00:17:57 23,82
57 David Melin OK Rodhen 00:17:59 24,00
58 Viktor Sone Attunda OK 00:18:03 24,36
59 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:18:07 24,71
60 Hugo Kindborn OK Hällen 00:18:10 24,98
61 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:18:12 25,16
62 David Morén Hjärnarps OL 00:18:14 25,34
63 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:18:15 25,43
64 Anders Skoglund Sol Tranås 00:18:30 26,77
64 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:18:30 26,77
66 Elis Ivers Attunda OK 00:18:31 26,86
66 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:18:31 26,86
68 Erik Bovallius Järfälla OK 00:18:32 26,94
69 Ludvig Lange Snättringe SK 00:18:33 27,03
69 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:18:33 27,03
71 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:18:34 27,12
72 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:18:38 27,48
72 Johan Mårtensson IF Hagen 00:18:38 27,48
74 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:18:48 28,37
75 Hugo Persson OK Denseln 00:18:54 28,91
76 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:18:55 29,00
77 William Grunder Järfälla OK 00:18:57 29,17
78 Oscar Hultgren OK Njudung 00:18:58 29,26
79 Filip Håkansson OK Orion 00:19:04 29,80
80 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:19:05 29,89
81 Erik Ling IKHP Huskvarna 00:19:09 30,24
82 Mattias Öhlund IKHP Huskvarna 00:19:10 30,33
83 Johan Årbrink Linköpings OK 00:19:11 30,42
84 Albin Falk Nyköpings OK 00:19:15 30,78
85 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:19:16 30,87
86 Markus Halvarsson Leksands OK 00:19:27 31,85
86 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:19:27 31,85
88 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:19:29 32,03
89 Benjamin Claesson Jönköpings OK 00:19:32 32,30
90 John Kinnander Matteus SI 00:19:33 32,39
91 Isak Andersson FK Göingarna 00:19:43 33,28
92 Samuel Böke OK Skogshjortarna 00:19:46 33,55
93 Olle Kallur OK Ravinen 00:20:15 36,13
94 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:20:25 37,02
95 Filip Broling Bredaryds SOK 00:20:27 37,20
96 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:20:28 37,29
97 Klockar Eskil Nääs Leksands OK 00:20:31 37,56
98 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 00:20:51 39,34
99 Joel Björnlinger IKHP Huskvarna 00:21:04 40,50
100 Axel Eriksson OK Löftan 00:21:30 42,82
101 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:21:34 43,18
102 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:21:42 43,89
103 Eric Johansson OK Kåre 00:21:49 44,52
104 Isak Dalin OK Kåre 00:22:33 48,44
105 Edvin Persson OK Orion 00:24:20 57,99
106 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 00:27:32 75,11
Albin Warvelin Långhundra IF
Edvin Hellsten Nyköpings OK

Annonser

Bagheera