Svenska Orienteringsförbundet

3+3 i Sälen, dag 2, lång - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tuva Östangård Västerviks OK 00:32:18 19,82
2 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:32:55 21,30
3 Cajsa Alenius Nyköpings OK 00:33:15 22,09
4 Tilda Sundkvist OK Gränsen 00:33:41 23,13
5 Tyra Larsson IFK Umeå 00:34:24 24,85
6 Elsa Hedin OK Linné 00:34:28 25,01
7 Annie Lund OK Kolmården 00:34:44 25,64
8 Elsa Kaipe OK Kåre 00:34:47 25,76
9 Tuva Sirviö Umeå OK 00:36:22 29,55
10 Julia Forsgren OK Tyr 00:37:08 31,39
11 Alva Ersson IFK Mora OK 00:37:28 32,18
12 Malin Håll HJS-Vansbro OK 00:37:43 32,78
13 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 00:37:55 33,26
14 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:38:12 33,94
15 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 00:38:43 35,17
16 Audrey Hansson Frölunda OL 00:39:07 36,13
17 Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:39:30 37,05
18 Julia Hagelberg Nordahl OK Kåre 00:39:34 37,21
19 Ellen Westerlund OK Nolaskogsarna 00:40:22 39,12
20 Sandra Ling IKHP Huskvarna 00:41:30 41,83
21 Elsa Södervall IK Gandvik 00:41:45 42,43
22 Alva Olsson Åmåls OK 00:42:29 44,18
23 Agnes Johansson Surahammars SOK 00:42:56 45,26
24 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:43:15 46,02
26 Alva Karlsson OK Kolmården 00:44:22 48,69
27 Ellen Thorsén Surahammars SOK 00:44:24 48,77
28 Signe Öhgren Karlsbyhedens OK 00:45:21 51,04
29 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:46:04 52,76
30 Julia Gellerbrandt Malungs OK Skogsmårdarna 00:46:29 53,75
31 Alice Rytterstedt Skogslöparna 00:46:36 54,03
32 Julia Nordvall Domnarvets GOIF 00:46:51 54,63
33 Emilie Hellström Åmåls OK 00:47:03 55,11
34 Emma Henriques OK Södertörn 00:47:12 55,47
35 Saga Källstrand Åmåls OK 00:49:03 59,89
36 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:49:18 60,49
37 Elise Magnusson Sigtuna OK 00:50:54 64,32
38 Lisa Hörnquist OK Renen 00:51:07 64,84
39 Milla Forkéus OK Tyr 00:51:38 66,07
40 Felicia Rööhs Skattkärrs SOK 00:52:28 68,07
41 Amanda Bäck Arboga OK 00:52:30 68,15
42 Hanna Bäcklund Ronneby OK 00:52:34 68,31
42 Emma Alfredsson OK Tyr 00:52:34 68,31
44 Lova Jönsson Kalmar OK 00:52:36 68,39
45 Matilda Pettersson Domnarvets GOIF 00:52:46 68,79
46 Alva Perbo Skogslöparna 00:55:06 74,37
47 Lina Widelund OK Kåre 00:57:07 79,19
48 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:57:27 79,99
49 Stina Pedersen Järfälla OK 00:57:50 80,91
50 Stella Älvegran Västerås SOK 00:58:33 82,62
51 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:58:48 83,22
52 Karin Emilsdotter Domnarvets GOIF 01:00:01 86,13
53 Elsa Söllvander Eklund OK Rodhen 01:00:33 87,41
54 Elin Gezelius IFK Mora OK 01:02:11 91,31
55 Moa Nilsson Eslövs FK 01:02:27 91,95
56 Clara Nordström Skogslöparna 01:02:30 92,07
57 Elsa Forsberg Järfälla OK 01:03:13 93,79
58 Ida Palm OK Linné 01:03:51 95,30
59 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 01:07:17 103,52
60 Anja Berger Domnarvets GOIF 01:07:54 104,99
61 Rut Lundin OK Södertörn 01:08:28 106,35
62 Moa Karlsson Sundsvalls OK 01:13:38 118,71
63 Elsa Lif Tumba-Mälarhöjden OK 01:17:01 126,80
64 Sara Storm-Andersson OK Tyr 01:19:09 131,91
65 Emelie Svärd IF Thor 01:20:43 135,65
65 Elsa Gustafsson OK Tylöskog 01:20:43 135,65
67 Lina Ahlstedt Åmåls OK 01:20:51 135,97
68 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 01:25:52 147,97
69 Fia Andersson Hagaby GoIF Örebro 01:29:02 155,55
70 Amanda Claesson Tumba-Mälarhöjden OK 01:36:22 173,09
71 Linnea Stamer Säterbygdens OK 01:37:00 174,61
Lovisa Dufva Sundsvalls OK
Ella Laine OK Djerf
Elsa Johansson OK Måsen
Julia Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna
Frida Melin OK Rodhen

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr