Svenska Orienteringsförbundet

3+3 i Sälen, dag 2, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Corneliusson OK Löftan 00:31:33 27,05
2 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:32:45 30,82
3 Joel Wallner Attunda OK 00:33:06 31,92
4 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:33:28 33,08
5 Felix Johnsson OK Linné 00:33:53 34,39
6 Elis Peterson OK Denseln 00:34:09 35,23
7 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:35:16 38,74
8 Hannes Persson FK Herkules 00:35:20 38,95
9 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:37:25 45,51
10 Linus Nilsson OK Tyr 00:37:30 45,77
11 Jacob Påledal OK Roxen 00:37:34 45,98
12 Olov Norin Sundsvalls OK 00:37:40 46,30
13 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:38:09 47,82
14 Emil Åberg OK Linné 00:39:11 51,07
15 Casper Karlsson OK Tor 00:39:13 51,18
16 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:39:22 51,65
17 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:39:38 52,49
18 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:39:54 53,33
19 Melker Sund OK Hammaren 00:40:08 54,06
20 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:40:09 54,11
21 Edvin Tögenmark OK Linné 00:40:28 55,11
22 Isak Skoglund Ulricehamns OK 00:40:47 56,11
23 Erik Palm Västerås SOK 00:41:09 57,26
24 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:41:20 57,84
25 Noa Helgars Täby OK 00:41:29 58,31
26 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:41:34 58,57
27 Tore Hamberg Östersunds OK 00:41:48 59,31
28 Wille Söderqvist OK Kåre 00:42:43 62,19
29 Axel Andersson IF Thor 00:42:53 62,72
30 Arvid Algers Omholt OK Denseln 00:43:03 63,24
31 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK 00:44:40 68,33
32 William Oksvold OK Kåre 00:44:45 68,59
33 Gustav Ljunggren OK Hammaren 00:45:05 69,64
34 Max Alfredsson Gävle OK 00:46:05 72,79
35 Albin Skott Åmåls OK 00:46:18 73,47
36 Axel Björnberg Färdig Nyköpings OK 00:46:48 75,04
37 Wilmer Kempe OK Denseln 00:46:57 75,52
38 Arvid Eriksson OK Tyr 00:46:59 75,62
39 Olle Wallman Västerbergslagens OL 00:47:09 76,14
40 Hugo Braam OK Denseln 00:47:12 76,30
41 Olle Hamberg Östersunds OK 00:47:15 76,46
42 Anton Jonsson OK Tyr 00:47:17 76,56
43 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:47:48 78,19
44 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 00:48:33 80,55
45 Hugo Bergenfur IK Vikings OK 00:49:14 82,70
46 Hugo Atterbrand OK Kåre 00:49:32 83,65
47 Hampus Sundberg Järfälla OK 00:50:11 85,69
48 Emil Lundgren Sundsvalls OK 00:51:31 89,89
49 Nils Arvid Wedman Ludvika OK 00:51:52 90,99
50 Joel Ahlberg OK Linné 00:53:26 95,92
51 Joel Byström OK Nolaskogsarna 00:54:03 97,86
52 Simon Westh Ulricehamns OK 00:54:11 98,28
53 Svante Nelander OK Linné 00:54:31 99,33
54 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:54:33 99,43
55 Malte Söderlund Karlsbyhedens OK 00:54:56 100,64
56 Carl Erngrund Selånger SOK 00:57:04 107,36
57 Viggo Persson Söders-Tyresö 00:58:12 110,92
58 Alexander Rydberg Söders-Tyresö 00:59:00 113,44
59 Axel Nilsson Garphyttans IF 01:00:23 117,79
60 Elias Ljungdell Täby OK 01:02:26 124,25
61 Edvin Halldin KFUM Örebro OK 01:02:27 124,30
62 Rasmus Öberg OK Hällen 01:03:55 128,91
63 Axel Gräfnings Grycksbo IF OK 01:09:37 146,85
64 Vigor Kjellman OK Hammaren 01:09:38 146,91
65 Albert Brohede OK Djerf 01:13:51 160,18
Hannes Värendh Skåneslättens OL
Wille Wernström Ronneby OK
Oskar Björk OK Hammaren
Elias Hörnell Domnarvets GOIF
Aron Broman IF Thor
Ludvig Hasler Surahammars SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF