Svenska Orienteringsförbundet

Grövelsjöorienteringen, etapp 1, Nybo, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:26:00 2,89
2 Jerker Lysell Rehns BK 00:26:19 3,80
3 Gustav Bergman OK Ravinen 00:26:21 3,90
4 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:27:07 6,11
5 Andreas Uller Kils OK 00:27:29 7,17
6 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:27:49 8,14
7 Rasmus Svantesson IFK Göteborg Orientering 00:28:16 9,44
8 Ola Martner OK Pan-Kristianstad 00:28:20 9,63
11 Olle Kalered Stora Tuna OK 00:28:24 9,82
12 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:28:30 10,11
13 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:28:36 10,40
14 Marcus Millegård Sävedalens AIK 00:28:45 10,83
15 Miloš Nykodým OK Linné 00:28:53 11,22
16 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:28:56 11,36
18 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:29:25 12,76
20 Erik Martinsson Linköpings OK 00:30:26 15,70
21 Fredrik Hamrefors Göteborg-Majorna OK 00:30:32 15,99
22 Emil Øbro OK Orion 00:31:00 17,33
23 Erik Engstrand IFK Göteborg Orientering 00:31:22 18,39
24 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:24 18,49
25 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:31:25 18,54
27 Robbin Kantarp Ärla IF 00:31:52 19,84
30 Ludvig Eriksson Kils OK 00:32:21 21,24
32 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:59 23,07
33 Robin Jakobsson Västerviks OK 00:33:08 23,50
34 Andreas Lundblad OK Nackhe 00:33:42 25,14
35 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:33:49 25,47
36 Magnus Carlstedt Sävedalens AIK 00:34:11 26,53
39 Patrik Martner IFK Göteborg Orientering 00:35:42 30,92
40 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:35:50 31,30
41 Joel Börjesson Eriksson Snättringe SK 00:36:22 32,84
42 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:36:42 33,81
43 Viktor Berg Leksands OK 00:37:07 35,01
44 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:37:45 36,84
45 Christian Foley Sigtuna OK 00:37:55 37,32
46 Jon Eklund IK Jarl Rättvik 00:38:35 39,25
48 Emil Jonsell IF Thor 00:40:09 43,78
49 Emanuel Viklund Gustavsbergs OK 00:40:18 44,21
51 Marcus Kempe Sävedalens AIK 00:41:11 46,76
52 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:43:08 52,40
53 Erik Lind OK Linné 00:45:12 58,37
54 Per-Erik Björklund Bjursås OK 00:45:59 60,63
56 Fredric Johansson Snättringe SK 00:47:29 64,97
57 Markus Wallin Stora Tuna OK 00:47:33 65,16
58 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:48:37 68,25
59 Emil Tengvall Göteborgs SK 00:48:43 68,53
60 Fredrik Wallin Stora Tuna OK 00:52:26 79,27
61 James Turton Östersunds OK 00:53:40 82,84
62 Joakim Berglund Sävedalens AIK 00:53:45 83,08
63 Mattias Ågren Centrum OK 00:55:21 87,70
Nils Alexandersson Stora Tuna OK
Simon Runefors Växjö OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr