Svenska Orienteringsförbundet

3+3 i Sälen, dag 3, medel - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tuva Sirviö Umeå OK 00:28:28 17,95
2 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:29:38 21,04
3 Alva Olsson Åmåls OK 00:30:29 23,29
4 Sandra Ling IKHP Huskvarna 00:31:15 25,32
5 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 00:32:09 27,71
6 Elsa Hedin OK Linné 00:32:31 28,68
7 Irma Westh Ulricehamns OK 00:32:44 29,25
8 Alva Karlsson OK Kolmården 00:33:18 30,75
9 Alice Rytterstedt Skogslöparna 00:33:35 31,50
10 Tuva Östangård Västerviks OK 00:34:24 33,66
11 Lina Uller Kils OK 00:34:32 34,02
12 Moa Birkebæk Stora Tuna OK 00:34:38 34,28
13 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:35:37 36,89
14 Elise Magnusson Sigtuna OK 00:35:50 37,46
15 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:36:03 38,04
16 Elsa Kaipe OK Kåre 00:36:27 39,09
17 Elin Gezelius IFK Mora OK 00:36:31 39,27
18 Elsa Södervall IK Gandvik 00:37:33 42,01
19 Annie Lund OK Kolmården 00:37:43 42,45
20 Ella Laine OK Djerf 00:37:59 43,16
21 Tyra Larsson IFK Umeå 00:38:29 44,48
22 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:38:32 44,61
23 Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:38:38 44,88
24 Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö 00:38:40 44,97
25 Emilie Hellström Åmåls OK 00:39:01 45,89
26 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 00:39:18 46,64
27 Agnes Johansson Surahammars SOK 00:39:33 47,31
28 Lova Jönsson Kalmar OK 00:40:39 50,22
29 Tilda Sundkvist OK Gränsen 00:40:45 50,48
30 Lina Widelund OK Kåre 00:41:06 51,41
31 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:41:20 52,03
32 Annika Stamer Järfälla OK 00:41:34 52,65
33 Matilda Pettersson Domnarvets GOIF 00:42:20 54,68
34 Elin Saleskog Ronneby OK 00:43:00 56,44
35 Alva Ersson IFK Mora OK 00:43:44 58,39
36 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:43:57 58,96
37 Ellen Westerlund OK Nolaskogsarna 00:45:02 61,83
38 Clara Nordström Skogslöparna 00:46:02 64,48
39 Elsa Söllvander Eklund OK Rodhen 00:46:11 64,88
40 Lisa Hörnquist OK Renen 00:46:22 65,36
41 Julia Hagelberg Nordahl OK Kåre 00:46:27 65,58
41 Ida Palm OK Linné 00:46:27 65,58
43 Milla Forkéus OK Tyr 00:47:23 68,05
44 Emma Alfredsson OK Tyr 00:48:21 70,61
45 Audrey Hansson Frölunda OL 00:48:43 71,59
46 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:49:07 72,65
47 Anja Berger Domnarvets GOIF 00:49:18 73,13
49 Emma Henriques OK Södertörn 00:50:10 75,43
50 Rut Lundin OK Södertörn 00:50:29 76,27
51 Hanna Bäcklund Ronneby OK 00:50:45 76,97
52 Lovisa Dufva Sundsvalls OK 00:50:52 77,28
53 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 00:51:28 78,87
54 Julia Gellerbrandt Malungs OK Skogsmårdarna 00:52:34 81,78
55 Ellen Thorsén Surahammars SOK 00:52:45 82,27
56 Julia Nordvall Domnarvets GOIF 00:53:17 83,68
57 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:55:35 89,77
58 Alva Perbo Skogslöparna 00:55:39 89,95
59 Signe Öhgren Karlsbyhedens OK 00:55:51 90,48
60 Elsa Gustafsson OK Tylöskog 00:56:30 92,20
61 Felicia Rööhs Skattkärrs SOK 00:57:27 94,72
62 Stella Älvegran Västerås SOK 00:57:33 94,98
63 Lina Ahlstedt Åmåls OK 00:58:35 97,72
64 Malin Håll HJS-Vansbro OK 00:59:03 98,96
64 Emelie Svärd IF Thor 00:59:03 98,96
66 Frida Melin OK Rodhen 00:59:29 100,10
67 Fia Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:59:33 100,28
68 Elvira Björnberg Västerås SOK 01:00:21 102,40
69 Emelie Forslund Kristinehamns OK 01:00:33 102,93
70 Saga Källstrand Åmåls OK 01:01:35 105,67
71 Amanda Claesson Tumba-Mälarhöjden OK 01:02:50 108,98
72 Moa Nilsson Eslövs FK 01:05:03 114,85
73 Elsa Lif Tumba-Mälarhöjden OK 01:07:53 122,35
74 Moa Karlsson Sundsvalls OK 01:10:06 128,22
75 Elsa Forsberg Järfälla OK 01:15:27 142,40
76 Sara Storm-Andersson OK Tyr 01:18:20 150,03
77 Amanda Bäck Arboga OK 01:20:07 154,76
78 Rebecka Åkärbjär IFK Mora OK 01:23:15 163,06
79 Linnea Stamer Säterbygdens OK 01:46:44 225,26
Cajsa Alenius Nyköpings OK
Julia Forsgren OK Tyr
Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg
Stina Pedersen Järfälla OK
Karin Emilsdotter Domnarvets GOIF
Elsa Johansson OK Måsen
Julia Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna

Annonser

Bagheera