Svenska Orienteringsförbundet

3+3 i Sälen, dag 3, medel - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:25:34 29,15
2 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:26:15 31,86
3 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:27:04 35,10
3 Elis Peterson OK Denseln 00:27:04 35,10
5 Casper Karlsson OK Tor 00:27:17 35,95
6 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:27:23 36,35
7 Olov Norin Sundsvalls OK 00:27:29 36,75
8 Hugo Braam OK Denseln 00:28:07 39,26
9 Max Alfredsson Gävle OK 00:28:09 39,39
10 Emil Åberg OK Linné 00:29:11 43,49
11 Simon Westh Ulricehamns OK 00:29:19 44,02
12 Joel Wallner Attunda OK 00:29:35 45,08
13 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:30:02 46,86
14 Anton Jonsson OK Tyr 00:30:30 48,71
15 Linus Nilsson OK Tyr 00:30:48 49,90
16 Jacob Påledal OK Roxen 00:30:54 50,30
17 Wille Söderqvist OK Kåre 00:30:58 50,56
18 Noa Helgars Täby OK 00:31:09 51,29
19 Hugo Atterbrand OK Kåre 00:31:17 51,82
20 Arvid Eriksson OK Tyr 00:31:36 53,07
21 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:32:07 55,12
22 Axel Björnberg Färdig Nyköpings OK 00:32:13 55,52
23 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:32:14 55,59
24 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:32:23 56,18
25 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:32:24 56,25
26 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:32:26 56,38
27 Arvid Algers Omholt OK Denseln 00:32:39 57,24
28 Albin Skott Åmåls OK 00:32:51 58,03
29 Aron Broman IF Thor 00:33:09 59,22
30 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:33:16 59,68
31 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK 00:33:37 61,07
32 Axel Andersson IF Thor 00:34:54 66,16
33 Gustav Ljunggren OK Hammaren 00:35:13 67,42
34 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:35:27 68,34
35 Erik Palm Västerås SOK 00:35:59 70,46
36 Malte Söderlund Karlsbyhedens OK 00:36:22 71,98
37 William Oksvold OK Kåre 00:36:28 72,38
38 Felix Johnsson OK Linné 00:36:39 73,10
39 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:37:17 75,61
40 Alexander Dyberg IFK Lidingö SOK 00:37:28 76,34
41 Joel Ahlberg OK Linné 00:37:30 76,47
42 Elias Ljungdell Täby OK 00:37:43 77,33
43 Edvin Tögenmark OK Linné 00:37:47 77,60
44 Olle Hamberg Östersunds OK 00:38:29 80,37
45 Emil Lundgren Sundsvalls OK 00:39:19 83,68
46 Joel Byström OK Nolaskogsarna 00:40:16 87,45
47 Emil Albinsson OK Orion 00:40:48 89,56
48 Vigor Kjellman OK Hammaren 00:41:08 90,88
49 Carl Erngrund Selånger SOK 00:41:20 91,68
50 Isak Skoglund Ulricehamns OK 00:42:26 96,04
51 Alfred Danielsson IFK Mora OK 00:43:35 100,60
52 Nils Arvid Wedman Ludvika OK 00:43:57 102,05
53 Axel Nilsson Garphyttans IF 00:44:07 102,72
54 Viggo Persson Söders-Tyresö 00:46:09 110,78
55 Wilmer Kempe OK Denseln 00:46:28 112,04
56 Tore Hamberg Östersunds OK 00:46:35 112,50
57 Alexander Rydberg Söders-Tyresö 00:47:02 114,28
58 Hannes Värendh Skåneslättens OL 00:47:19 115,41
59 Axel Gräfnings Grycksbo IF OK 00:50:06 126,45
60 Olle Wallman Västerbergslagens OL 00:50:15 127,04
61 Elias Hörnell Domnarvets GOIF 00:52:09 134,58
62 Svante Nelander OK Linné 00:53:17 139,07
63 Rasmus Widelund OK Kåre 00:53:25 139,60
64 Rasmus Hedar OK Tor 00:54:45 144,89
65 Edvin Halldin KFUM Örebro OK 00:58:09 158,37
66 Wille Wernström Ronneby OK 00:59:47 164,85
67 Emil Seldén IF Rigor 01:03:05 177,94
68 Ludvig Hasler Surahammars SOK 01:03:13 178,47
69 Joel Masapärs Malungs OK Skogsmårdarna 01:03:18 178,80
Simon Corneliusson OK Löftan
Liam Hogedal Vänersborgs SK
Melker Sund OK Hammaren
Oskar Björk OK Hammaren
Rasmus Öberg OK Hällen
Albert Brohede OK Djerf

Annonser

Bagheera