Svenska Orienteringsförbundet

Havs-OL, dag 1, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Andersson OK Orion 00:27:05 7,55
2 Arvid Nord IKHP Huskvarna 00:27:26 8,58
2 Lukas Lundgren Växjö OK 00:27:26 8,58
4 Fredrik Bakkman IFK Göteborg Orientering 00:27:41 9,32
5 Ola Martner OK Pan-Kristianstad 00:27:56 10,05
6 Rasmus Svantesson IFK Göteborg Orientering 00:28:33 11,87
7 Göran Winblad OK Moss 00:29:20 14,18
8 Edvin Smedberg OK Pan-Kristianstad 00:29:25 14,42
9 Simon Christoferson Växjö OK 00:29:27 14,52
10 Christian Michelsen Växjö OK 00:29:28 14,57
11 Simon Hedlund Ärla IF 00:29:55 15,90
12 Adam Granstedt IKHP Huskvarna 00:29:58 16,04
13 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:30:15 16,88
14 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:30:21 17,17
15 Henrik Jonsson Södertälje-Nykvarn OF 00:30:34 17,81
16 Emil Folino OK Orion 00:31:19 20,02
17 Martin Hederskog Kalmar OK 00:31:38 20,95
18 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:31:39 21,00
20 Maxim Omelchenko OK Orion 00:32:08 22,43
22 Greger Tysk OK Kåre 00:32:59 24,93
23 Rickard Stolt Hestra IF 00:34:01 27,98
24 Rasmus Elmelid OK Orion 00:34:03 28,08
25 Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:34:23 29,06
26 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:34:32 29,50
27 Benjamin Seipel Hestra IF 00:35:18 31,76
28 Mattias Killander Hästveda OK 00:35:33 32,49
29 Johan Gull FK Friskus-Varberg 00:35:35 32,59
30 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:35:38 32,74
31 Ross Smith OK Linné 00:36:18 34,70
32 Gustaf Wennerberg OK Pan-Kristianstad 00:36:41 35,83
33 Rikard Pentonen IFK Göteborg Orientering 00:37:02 36,87
34 Mattias Nilsson Ärla IF 00:37:55 39,47
34 Axel Halvarsson Göteborg-Majorna OK 00:37:55 39,47
36 Lukas Granstedt IKHP Huskvarna 00:39:02 42,76
37 Mathias Blomster Ronneby OK 00:41:19 49,49
38 Erik Hansson Bredareds IF 00:41:29 49,98
39 Fredrik Berntsson Skåneslättens OL 00:42:17 52,33
40 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:42:26 52,78
41 Henrik Eng OK Pan-Kristianstad 00:42:27 52,83
42 Niklas Karlsson Växjö OK 00:43:41 56,46
43 Olof Elvstam Växjö OK 00:56:30 94,22
44 Martin Lund Stenungsunds OK 00:59:03 101,74
45 André Bjärby Frosta OK 01:01:18 108,37
46 Erik Lund Stenungsunds OK 01:06:10 122,70
47 Arvid Rudberg Centrum OK 01:10:44 136,16
48 Lukas Barnisin Hestra IF 01:12:03 140,04
Oliwer Lundberg OK Bävern
Fredrik Johansson Växjö OK
Anton Österblad OK Orion

Annonser

Bagheera