Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup #2 - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Conny Forsberg Långhundra IF 00:19:24 17,23
2 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:19:48 19,08
3 Klas Birgersson Långhundra IF 00:19:56 19,69
4 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:20:34 22,62
5 Ola Hultin OK Roslagen 00:21:26 26,61
6 Ulrik Ivers Attunda OK 00:21:42 27,84
7 Jörgen Hector Snättringe SK 00:22:03 29,46
8 Mattias Palm OK Ravinen 00:22:04 29,54
9 Niklas Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:22:22 30,92
10 Asbjörn Grøvlen Järfälla OK 00:22:34 31,84
11 Mats Hainke Snättringe SK 00:23:03 34,07
12 Henrik Hagwall Järla Orientering 00:23:05 34,22
13 Per Edlund Sigtuna OK 00:23:27 35,92
14 Per Franzén OK Södertörn 00:23:30 36,15
15 Ola Lagerström Attunda OK 00:23:32 36,30
16 Ola Kåberg OK Ravinen 00:23:34 36,45
17 Jan Lavén Gustavsbergs OK 00:23:36 36,61
18 Martin Bjurner Bromma-Vällingby SOK 00:23:43 37,15
19 Christer Alm Hagaby GoIF Örebro 00:23:47 37,45
20 Andreas Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:50 37,68
21 Jens Werner Gustavsbergs OK 00:23:54 37,99
22 Fredrik Sone Attunda OK 00:24:05 38,84
23 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:24:21 40,07
24 Kjell Nordqvist Waxholms OK 00:24:33 40,99
25 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 00:24:38 41,37
26 Magnus Södervall IK Gandvik 00:24:44 41,84
27 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:24:47 42,07
28 Michael Granqvist OK Ravinen 00:25:01 43,14
29 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:25:10 43,83
30 Magnus Tenghagen Härlövs IF 00:25:18 44,45
31 Lars Klasson OK Ravinen 00:25:31 45,45
32 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:25:35 45,76
33 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:25:46 46,60
34 Mattias Robertson Centrum OK 00:25:47 46,68
35 Thomas Karlsson Centrum OK 00:25:49 46,83
36 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:25:55 47,29
37 Janne Skarner Leksands OK 00:25:59 47,60
38 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:04 47,99
39 Lars Gerhardsson Attunda OK 00:26:10 48,45
40 Per Schölin Täby OK 00:26:12 48,60
41 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:26:19 49,14
42 Magnus Grafström Centrum OK 00:26:24 49,52
43 Christophe Herly OK Ravinen 00:26:31 50,06
44 John Solbreck Långhundra IF 00:26:38 50,60
45 Per Wollbrand OK Ravinen 00:26:39 50,68
46 Peter Haglund Haninge SOK 00:26:47 51,29
46 Göran Eklund Skarpnäcks OL 00:26:47 51,29
48 Pontus Davidsson IFK Lidingö SOK 00:27:12 53,21
49 Stefan Persson Centrum OK 00:27:16 53,52
50 Anders Holmqvist Snättringe SK 00:27:32 54,75
51 Henrik Österberg Gustavsbergs OK 00:27:36 55,06
51 Roger Tinglöf Väsby OK 00:27:36 55,06
53 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:27:48 55,98
54 Mats Javehed Täby OK 00:27:50 56,13
55 Björn Lönne Skarpnäcks OL 00:27:56 56,60
56 Pelle Blom IFK Enskede 00:27:58 56,75
57 Torbjörn Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:28:06 57,36
57 Anders Önerud OK Ravinen 00:28:06 57,36
59 Gunnar Svanberg Järfälla OK 00:28:16 58,13
60 Lars Hall Västerås SOK 00:28:37 59,75
61 Claes Renner Haninge SOK 00:28:42 60,13
62 Kristoffer Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:48 60,59
63 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 00:29:10 62,28
64 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 00:29:20 63,05
65 Jan Risinger Långhundra IF 00:29:51 65,44
66 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:30:26 68,13
67 Patrick Holmqvist Nyköpings OK 00:31:01 70,82
68 Örjan Sahl OK Klemmingen 00:31:04 71,05
69 Christer Johansson Köping-Kolsva OK 00:31:28 72,89
70 Leif Lundin Järla Orientering 00:31:29 72,97
71 Per Damberg IFK Lidingö SOK 00:31:41 73,89
72 Oskar Nederheim Täby OK 00:31:50 74,59
74 Gustaf Ericson Järla Orientering 00:32:04 75,66
75 Gunnar Hedin Söders-Tyresö 00:33:06 80,43
76 Reinhold Lennebo Järla Orientering 00:33:26 81,97
77 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:33:28 82,12
78 Ingemar Larsson Tullinge SK 00:33:49 83,73
79 Kenneth Pettersson Järfälla OK 00:34:13 85,58
80 Roland Norell Söders-Tyresö 00:34:36 87,35
81 Per Ljung Centrum OK 00:34:39 87,58
82 Pär Dahlström Tullinge SK 00:34:40 87,65
83 Clas-Göran Herrgård Gustavsbergs OK 00:35:16 90,42
84 Jim Christie Snättringe SK 00:35:48 92,88
85 Josef Andersson Järfälla OK 00:35:52 93,19
86 Janne Hedström Söders-Tyresö 00:36:04 94,11
87 Per Brinkenberg Skogsluffarnas OK 00:37:06 98,88
88 Stefan Gardby Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:19 99,88
89 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:38:05 103,41
90 Jan-Olof Wåhlberg IBM Club Sweden 00:38:20 104,57
91 Jan Häger OK Södertörn 00:38:33 105,57
92 Tomas Björelind Järla Orientering 00:38:44 106,41
93 Lars Segerqvist Skarpnäcks OL 00:39:01 107,72
94 Magnus Samuelsson OK Södertörn 00:40:36 115,02
95 Lars Hagrot Täby OK 00:49:10 154,54
96 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 01:12:41 263,01
Tommy Holmér Väsby OK
Peter Hambäck Långhundra IF
Svante Sandberg Södertälje-Nykvarn OF
Fredrik Palmgren Skogsluffarnas OK
Piero Sannicolò Tullinge SK
Jan Rönnberg OK Älvsjö-Örby
Daniel Unnerud Långhundra IF
Per Forsberg IFK Enskede
Ola Henriksson Järla Orientering
Hans Tarandi IFK Lidingö SOK
Ulf Malmborg Skogsluffarnas OK
Per-Göran Månsson Södertälje-Nykvarn OF
Stefan Henriksson IFK Enskede
Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF
Werner Köhler Tullinge SK
Björn Reger Söders-Tyresö
Jörgen Örnebrand Järfälla OK
Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK
Ulf Burman Gustavsbergs OK
Mikael Nordquist Täby OK
Frank Steiner Järfälla OK
Mats Fryxell Tullinge SK

Annonser

Bagheera