Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup #2 - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Helena Bergman OK Ravinen 00:17:19 6,59
2 Filipa Rodrigues Järla Orientering 00:17:27 7,09
3 Erica Edman IF Thor 00:18:04 9,36
4 Susen Lösch Ärla IF 00:18:11 9,79
5 Agnes Leo Göteborg-Majorna OK 00:18:36 11,33
6 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:19:20 14,03
7 Ausrine Kutkaite IFK Lidingö SOK 00:19:34 14,89
8 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:19:41 15,32
9 Moa Kjellstrand Centrum OK 00:20:02 16,61
10 Ebba Ganslandt IFK Lidingö SOK 00:20:12 17,23
11 Jessica Lucchetta IFK Lidingö SOK 00:20:13 17,29
12 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 00:20:19 17,66
13 Jenni Simola IFK Lidingö SOK 00:20:20 17,72
14 Gunilla Svärd IF Thor 00:20:35 18,64
15 Carolin Svensson Haninge SOK 00:20:42 19,07
16 Jo Stevenson Södertälje-Nykvarn OF 00:21:11 20,85
17 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:21:22 21,53
18 Selma Gumaelius Waxholms OK 00:21:42 22,76
19 Lisa Rönnols Järla Orientering 00:21:58 23,74
20 Doris Iko Täby OK 00:22:00 23,87
21 Karin Hagwall IFK Lidingö SOK 00:22:02 23,99
22 Frida Jarding Nyköpings OK 00:22:06 24,23
23 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:22:07 24,30
23 Magdalena Carlstein IFK Lidingö SOK 00:22:07 24,30
25 Matleena Boström IFK Lidingö SOK 00:22:09 24,42
26 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:27 25,53
27 Therese Nilsson OK Österåker 00:22:37 26,14
28 Vendela Rundström OK Ravinen 00:22:43 26,51
29 Kristin Nilsson Bromma-Vällingby SOK 00:22:56 27,31
30 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:59 27,49
31 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:23:14 28,41
32 Emelie Holmström Kamrat och IF KIF 00:23:15 28,48
33 Ronja Hill Centrum OK 00:23:16 28,54
34 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:24 29,03
34 Viktoria Helmersson OK Ravinen 00:23:24 29,03
36 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:23:44 30,26
37 Karin Stadig IFK Enskede 00:23:49 30,56
38 Amanda Hall Västerås SOK 00:23:53 30,81
39 Fanny Sundblad Eksjö SOK 00:23:57 31,06
40 Evelyn Wendelius IFK Lidingö SOK 00:24:04 31,49
41 Nina De Boussard IFK Enskede 00:24:11 31,92
42 Anna Ek OK Ravinen 00:24:14 32,10
43 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 00:24:15 32,16
44 Daniela Renner Haninge SOK 00:24:22 32,59
45 Sara Sundqvist Långhundra IF 00:24:42 33,82
46 Jennifer Wendelius IFK Lidingö SOK 00:24:46 34,07
47 Cecilia Hector Snättringe SK 00:24:47 34,13
48 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:24:57 34,74
49 Karin Svensson Finspångs SOK 00:24:58 34,81
50 Gro Dahlbom Centrum OK 00:25:01 34,99
50 Jenny Wallner Attunda OK 00:25:01 34,99
50 Anette Önerud OK Ravinen 00:25:01 34,99
53 Wilma Leickt Tullinge SK 00:25:03 35,11
54 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:25:05 35,24
55 Fanny Cedstedt Långhundra IF 00:25:10 35,54
56 Ellen Jansson Järla Orientering 00:25:43 37,57
57 Jennie Blomqvist Centrum OK 00:25:48 37,88
58 Anna Lundquist OK Ravinen 00:25:51 38,06
58 Alva Jonsson FK Herkules 00:25:51 38,06
60 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:25:55 38,31
61 Elin Wolgast Snättringe SK 00:25:59 38,55
62 Vilde Jonsson Wold Sundbybergs IK 00:26:00 38,62
63 Åsa Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:02 38,74
64 Samantha Lagerlöf Centrum OK 00:26:07 39,05
65 Malin Lindskog OK Ravinen 00:26:15 39,54
66 Emilia Nilsson Gustavsbergs OK 00:26:18 39,72
67 Torun Ekblad OK Ravinen 00:26:33 40,64
68 Wilma Josefsson Väsby OK 00:26:34 40,71
69 Josefin Häggdahl Katrineholms OK 00:26:35 40,77
70 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:26:38 40,95
71 Anna Lundemo Centrum OK 00:26:51 41,75
72 Hanna Söderberg Skarpnäcks OL 00:27:02 42,43
73 Karin Rådenman OK Älvsjö-Örby 00:27:16 43,29
74 Selina Håkansson Järla Orientering 00:27:18 43,41
75 Åsa Sundström Järla Orientering 00:27:38 44,64
76 Tindra Åhlin Järla Orientering 00:27:47 45,19
77 Åsa Linnersjö OK Tor 00:28:11 46,67
78 Amanda Tibell Långhundra IF 00:28:19 47,16
79 Elin Thyr Centrum OK 00:28:38 48,33
80 Johanna Sahlstedt Söders-Tyresö 00:29:10 50,29
81 Felicia Cedstedt Vallentuna-Össeby OL 00:29:18 50,79
82 Lova Aggefors Gustavsbergs OK 00:29:30 51,52
83 Sofia Giding Vallentuna-Össeby OL 00:29:38 52,02
84 Inez Eklund Skarpnäcks OL 00:29:44 52,38
85 Caroline Westbom OK Österåker 00:29:49 52,69
86 Eva Hagwall Järla Orientering 00:30:02 53,49
87 Petra Ljungdell Täby OK 00:30:12 54,10
88 Nayara Gillsparr OK Österåker 00:30:28 55,09
89 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:06 57,42
90 Åsa Sjölander Täby OK 00:31:48 60,01
91 Michaela Lundell OK Österåker 00:31:50 60,13
91 Katrin Josefsson Väsby OK 00:31:50 60,13
93 Astrid Adelsköld Centrum OK 00:31:54 60,37
94 Andrea Jonsson Långhundra IF 00:34:01 68,18
95 Åsa Edgren Skarpnäcks OL 00:34:32 70,08
96 Caroline Nilsson Centrum OK 00:34:48 71,07
98 Kristina Norin Söders-Tyresö 00:36:50 78,57
99 Teresia Wällstedt Järfälla OK 00:37:38 81,52
100 Jenny Aasa Tullinge SK 00:37:56 82,62
101 Ellinor Johansson OK Skogsstjärnan 00:39:15 87,48
102 Annica Sundeby Centrum OK 00:46:38 114,71
103 Boel Fogelmark OK Södertörn 00:47:57 119,56
104 Magdalena Grunder Järfälla OK 00:50:11 127,80
105 Birgitta Skoglund OK Roslagen 00:59:55 163,69
Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK
Matilda Martinsson Falkenbergs OK
Emma Norin Söders-Tyresö
Sofia Lindhagen IFK Enskede
Agnes Thor Centrum OK
Kathryn Barr OK Ravinen
Sara Runeborg Attunda OK

Annonser

OOCup 2022