Svenska Orienteringsförbundet

Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Denys Shcherbakov Ronneby OK 00:27:33 6,19
2 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 00:28:05 7,71
3 Simon Jakobsson Frol IL 00:28:45 9,61
4 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:29:48 12,60
5 Jakob Lööf Västerviks OK 00:29:50 12,70
6 Martin Hederskog Kalmar OK 00:29:53 12,84
7 Simon Hedlund Ärla IF 00:29:59 13,12
8 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:30:20 14,12
9 Edvin Smedberg OK Pan-Kristianstad 00:30:25 14,36
10 Ville Johansson OK Kolmården 00:30:30 14,59
11 Joshua Dudley IFK Göteborg Orientering 00:30:55 15,78
12 Johan Strand Göteborg-Majorna OK 00:31:05 16,25
13 David Andersson IFK Lidingö SOK 00:31:36 17,73
13 Olle Kalered Stora Tuna OK 00:31:36 17,73
15 Lukas Lundgren Växjö OK 00:31:39 17,87
16 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:31:45 18,15
17 Johan Aronsson OK Tisaren 00:32:04 19,05
18 Gustav Runefors Växjö OK 00:32:08 19,24
19 Ola Martner OK Pan-Kristianstad 00:32:46 21,05
20 Joakim Karlsson Jönköpings OK 00:33:27 22,99
21 Martin Larsson Växjö OK 00:34:42 26,55
22 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:57 27,26
23 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:03 27,55
24 Emil Andersson Ärla IF 00:35:13 28,02
25 Isac Ericsson Växjö OK 00:36:23 31,35
26 David Sundström Söderhamns OK 00:36:47 32,48
27 Petter Eriksson Ärla IF 00:37:46 35,28
28 Jonas Andersson IF Rigor 00:39:19 39,70
29 Niklas Karlsson Växjö OK 00:39:24 39,94
29 Robin Jakobsson Västerviks OK 00:39:24 39,94
31 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:39:40 40,69
31 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:39:40 40,69
33 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:40:45 43,78
34 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:41:01 44,54
35 Johan Allard Linköpings OK 00:41:15 45,20
36 Christian Foley Sigtuna OK 00:41:20 45,44
38 Krystof Karatsiolis Karlskrona SOK 00:44:30 54,46
39 Simon Björnehäll OK Gränsen 00:45:48 58,16
40 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:46:01 58,78
42 Christian Michelsen Växjö OK 00:52:08 76,19
43 Mattias Nilsson Ärla IF 00:52:54 78,38
46 Glenn Källström OK Roslagen 01:03:15 107,85
47 Markus Nordmark Nässjö OK 01:15:23 142,39
Oskar Svahn Eksjö SOK
Moltas Viebke Malmö OK

Annonser

OOCup 2022