Svenska Orienteringsförbundet

Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång - H17-20

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Stenebo Attunda OK 00:40:33 13,17
2 Olle Karlsson IKHP Huskvarna 00:42:06 16,43
3 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:42:07 16,47
4 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:42:16 16,78
5 Valter Pettersson OK Tisaren 00:42:19 16,89
6 Vit Cech Karlskrona SOK 00:43:06 18,54
7 Isak Gelius Snättringe SK 00:44:10 20,78
8 Tobias Johansson OK Löftan 00:44:28 21,42
9 Anders Skoglund Sol Tranås 00:44:48 22,12
10 Emil Larsson OK Tisaren 00:44:49 22,15
11 Hugo Unosson Kalmar OK 00:44:51 22,22
12 Edvin Selin FK Göingarna 00:45:18 23,17
13 Melker Åkesson OK Landehof 00:46:31 25,73
14 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:46:33 25,80
15 Teo Struck OK Ravinen 00:46:58 26,68
17 Loke Hedberg Lunds OK 00:47:53 28,61
18 Hugo Persson OK Denseln 00:48:11 29,24
19 Ludvig Lange Snättringe SK 00:48:45 30,44
20 Erik Bonek OK Linné 00:49:07 31,21
20 Radim Kligl Karlskrona SOK 00:49:07 31,21
22 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:49:10 31,32
23 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:49:34 32,16
24 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:49:48 32,65
25 Oscar Hultgren OK Njudung 00:50:09 33,39
27 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:52:14 37,78
28 John Kinnander Matteus SI 00:52:59 39,36
30 Henrik Lundfors IFK Enskede 00:53:53 41,25
31 Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:54:39 42,87
32 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:54:45 43,08
33 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:54:56 43,46
34 Erik Johansson FK Boken 00:55:58 45,64
35 Johan Hansson SOK Viljan 00:56:31 46,80
36 Simon Giselsson Ronneby OK 00:57:36 49,08
37 Adam Lindblom Malmö OK 00:57:47 49,47
38 Erik Ling IKHP Huskvarna 00:59:23 52,84
40 Gustav Åman OK Vilse 87 01:00:05 54,31
42 Oskar Ericsson Ronneby OK 01:01:56 58,21
43 Filip Bäck Arboga OK 01:04:01 62,60
44 Love Persson Malmö OK 01:04:38 63,90
45 Albin Toll OK Njudung 01:05:09 64,98
47 Jakob Tedhamre Snättringe SK 01:08:08 71,27
48 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 01:10:51 76,99
50 Eric Bäck Arboga OK 01:19:50 95,91
51 Albin Genberg Ulricehamns OK 01:21:04 98,51
52 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 01:22:46 102,09
53 David Nero Nässjö OK 01:45:56 150,89
Edvin Forsberg OK Ravinen
Rasmus Pettersson OK Djerf

Annonser

OOCup 2022