Swedish Orienteering Federation

Blekinge 3-dagars, etapp 2, lång - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Niclas Jonasson IFK Göteborg Orientering 00:38:38 8.31
2 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:41:07 13.49
3 Johan Hördegårdh IFK Göteborg Orientering 00:43:43 18.92
4 Christian Håkansson Ronneby OK 00:45:50 23.33
4 Patrik Söderqvist OK Kåre 00:45:50 23.33
6 Daniel Grahn IFK Göteborg Orientering 00:46:51 25.45
7 Jonas Lundberg OK Renen 00:47:22 26.53
8 Fredrik Karlsson Göteborg-Majorna OK 00:48:00 27.85
9 Per Markus Jönsson Kalmar OK 00:48:06 28.06
10 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:48:38 29.17
11 Håkan Gunnarsson FK Göingarna 00:49:22 30.70
12 Johan Sander Skåneslättens OL 00:50:28 32.99
13 Tony Björling Domnarvets GOIF 00:50:56 33.96
14 Jörgen Granefelt OK Tyr 00:50:59 34.07
15 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 00:51:32 35.22
16 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:51:34 35.29
17 Anders Ryvallius IKHP Huskvarna 00:52:32 37.30
18 Fredrik Ellin Kalmar OK 00:52:42 37.65
19 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:52:51 37.96
20 Magnus Hedman Kungälvs OK 00:52:52 38.00
21 Fredrik Bartholdsson Göteborgs SK 00:52:54 38.07
22 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:53:22 39.04
23 Daniel Gustafsson IKHP Huskvarna 00:53:26 39.18
23 Fredrik Persson Halmstad OK 00:53:26 39.18
25 Olle Björneld Kalmar OK 00:54:12 40.78
26 Mikael Lundqvist Halmstad OK 00:54:25 41.23
27 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:54:46 41.96
28 Viktor Skobe Kalmar OK 00:55:17 43.04
29 Martin Larsson IFK Göteborg Orientering 00:56:25 45.40
31 Magnus Thuresson Skåneslättens OL 00:56:45 46.09
32 Fredrik Elingfors Växjö OK 00:56:47 46.16
34 Henrik Peterson OK Denseln 00:57:00 46.62
35 Mattias Rehn Gränna-Bygdens OK 00:57:28 47.59
36 Anders Pelander OK Djerf 00:58:15 49.22
37 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:58:34 49.88
39 Olof Ingemarsson Karlskrona SOK 00:59:45 52.35
40 Jonas Uller Kils OK 00:59:58 52.80
41 Stefan Graad IF Rigor 01:00:39 54.23
42 Jon Lindskog OK Älme 01:00:49 54.58
43 Anders Lövgärd OK Alehof 01:01:07 55.20
44 Niclas Kinnander Matteus SI 01:01:45 56.52
45 Andreas Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 01:02:04 57.18
46 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 01:02:51 58.82
46 Mattias Jägstedt Halmstad OK 01:02:51 58.82
48 Martin Sjöberg OK Pan-Kristianstad 01:03:08 59.41
49 William Rex OK Landehof 01:03:38 60.45
50 Patrick Ericson Mullsjö SOK 01:04:55 63.13
51 Magnus Granqvist FK Göingarna 01:05:06 63.51
52 Anders Blomqvist Jönköpings OK 01:05:48 64.97
53 Ola Markholm Skåneslättens OL 01:06:00 65.38
54 Mats Gustafsson Nyköpings OK 01:06:43 66.88
55 Johan Jensen Skåneslättens OL 01:07:50 69.21
56 Mikael Guttke Nyköpings OK 01:08:12 69.97
57 Magnus Alinder Sjövalla FK 01:08:56 71.50
58 Christer Öberg Gamleby OK 01:09:23 72.44
59 Hans Kulstad Skåneslättens OL 01:10:39 75.08
60 Andreas Kaverén Anderstorps OK 01:10:40 75.12
61 Mats Thunwall Fagersta OK 01:11:13 76.26
62 Erik Johansson OK Skogshjortarna 01:11:34 76.99
63 Jörgen Johansson Karlskrona SOK 01:11:51 77.58
64 Fredrik Enberg Halmstad OK 01:11:53 77.65
65 Daniel Persson Ronneby OK 01:11:55 77.72
66 Henrik Lindblom Malmö OK 01:14:41 83.49
67 Robert Svensson Anderstorps OK 01:15:16 84.71
68 Mats Erikson Lunds OK 01:15:45 85.72
69 Magnus Emilsson OK Skogsfalken 01:15:55 86.06
70 Marcus Arnoldsson Västerås SOK 01:16:48 87.91
71 Pär Svensson Stenungsunds OK 01:17:15 88.85
72 Martin Söderberg OK Skogsfalken 01:21:49 98.37
73 Thomas Falkstrand Tormestorps IF 01:24:21 103.65
74 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 01:26:11 107.47
75 Mikael Svenningsson Jönköpings OK 01:26:27 108.03
76 Dick Ullerteg Jönköpings OK 01:28:30 112.31
77 Jonny Lagerström Ronneby OK 01:31:09 117.83
78 Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 01:32:08 119.88
Daniel Axelsson Målilla OK
Jesper Persson Malmö OK
Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb
Martin Pettersson Sävedalens AIK
Carl Lejonberg Helsingborgs SOK

Advertisements

Bagheera