Svenska Orienteringsförbundet

Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Ling IKHP Huskvarna 00:18:11 42,04
4 Atle Kulstad Skåneslättens OL 00:19:26 49,90
5 Ted Lagerström Attunda OK 00:19:27 50,00
6 Malte Granefelt OK Tyr 00:20:22 55,77
7 Viktor Hedström OK Skogshjortarna 00:21:21 61,95
8 Filip Myrén OK Orion 00:21:58 65,82
9 Johan Glatz Kalmar OK 00:22:22 68,34
10 Walter Söderqvist OK Kåre 00:22:27 68,86
11 Ville Lindskog OK Älme 00:22:32 69,38
12 Edvard Pelander OK Djerf 00:22:58 72,11
14 Alvin Lundgren Växjö OK 00:23:22 74,62
15 Vilgot Åhlund Vänersborgs SK 00:23:50 77,56
16 Jacob Holmberg Ulricehamns OK 00:23:53 77,87
17 Melker Carlsson IKHP Huskvarna 00:23:56 78,18
18 Emil Skepp Sävedalens AIK 00:24:01 78,71
19 Herman Pettersson Sävedalens AIK 00:24:19 80,59
20 Oskar Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:24:34 82,16
21 Albin Granqvist FK Göingarna 00:25:06 85,52
22 Walter Blomqvist Jönköpings OK 00:26:08 92,01
23 Gabriel Hogedal Vänersborgs SK 00:26:23 93,58
24 Axel Lindblad OK Djerf 00:26:46 95,99
25 Gustav Granqvist FK Göingarna 00:26:58 97,25
26 Elias Lindström Ronneby OK 00:27:00 97,46
27 Erik Petersson Markus OK Norrvirdarna 00:27:32 100,81
28 Felix Svensson Jönköpings OK 00:27:51 102,80
29 Carl-Johan Olvegård FK Göingarna 00:27:53 103,01
30 Bruno Fovaeus Sävedalens AIK 00:28:09 104,69
31 Hugo Corneliusson OK Löftan 00:28:19 105,74
32 Elliott Rehn Gränna-Bygdens OK 00:28:36 107,52
33 Elias Palmertz Helsingborgs SOK 00:29:02 110,24
34 Gustav Rex OK Landehof 00:29:23 112,44
35 Casper Björklund Gamleby OK 00:30:05 116,84
35 Elias Kronmar Karlskrona SOK 00:30:05 116,84
37 Vilgot Tyrberg SOK Viljan 00:30:17 118,10
39 Alfred Olsson Lunds OK 00:31:28 125,54
40 Arvid Falkstrand Tormestorps IF 00:31:37 126,48
42 Elliot Jägstedt Halmstad OK 00:32:16 130,56
43 Erik Leopold OK Orion 00:32:51 134,23
45 Tage Möllerström Jönköpings OK 00:35:06 148,37
46 Arvid Ericsson Ronneby OK 00:36:09 154,97
47 Arvid Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:37:12 161,57
48 Emil Jacobsson OK Orion 00:39:23 175,30
49 Arvid Rundström OK Ravinen 00:41:31 188,71
50 Love Otterström Linköpings OK 00:42:37 195,62
51 Elias Samuelsson OK Vivill 00:49:32 239,10
52 Måns Djärv Jönköpings OK 00:58:04 292,73
Hjalmar Ingelsbo OK Tranan

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF