Svenska Orienteringsförbundet

Blekinge 3-dagars, etapp 3, medel - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Hördegårdh IFK Göteborg Orientering 00:23:13 12,82
2 Martin Ivarsson OK Skogshjortarna 00:23:28 13,74
2 Niclas Jonasson IFK Göteborg Orientering 00:23:28 13,74
4 Martin Larsson IFK Göteborg Orientering 00:24:48 18,62
5 Dan Larsson OK Tisaren 00:24:58 19,24
6 Christian Håkansson Ronneby OK 00:24:59 19,30
7 Daniel Grahn IFK Göteborg Orientering 00:25:13 20,15
8 Jonas Lundberg OK Renen 00:25:18 20,46
9 Jörgen Granefelt OK Tyr 00:26:07 23,45
10 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:26:15 23,94
11 Per Markus Jönsson Kalmar OK 00:26:39 25,40
12 Anders Ryvallius IKHP Huskvarna 00:27:03 26,87
13 Fredrik Karlsson Göteborg-Majorna OK 00:27:27 28,34
14 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:27:28 28,40
15 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:27:32 28,64
16 Johan Sander Skåneslättens OL 00:27:51 29,80
18 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:28:32 32,30
19 Per Holmberg Ulricehamns OK 00:28:54 33,65
21 Håkan Gunnarsson FK Göingarna 00:29:30 35,85
22 Mikael Lundqvist Halmstad OK 00:29:33 36,03
23 Tony Björling Domnarvets GOIF 00:30:06 38,05
24 Henrik Peterson OK Denseln 00:30:27 39,33
25 Magnus Bertilsson OK Skogshjortarna 00:30:40 40,12
25 Viktor Skobe Kalmar OK 00:30:40 40,12
27 Andreas Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:30:55 41,04
28 Magnus Hedman Kungälvs OK 00:31:10 41,95
29 Mattias Rehn Gränna-Bygdens OK 00:31:19 42,50
30 Johan Åhlund Vänersborgs SK 00:31:20 42,57
31 Olle Björneld Kalmar OK 00:31:43 43,97
32 Fredrik Ellin Kalmar OK 00:31:59 44,95
33 Fredrik Persson Halmstad OK 00:32:03 45,19
34 Mikael Gummesson Nybro OK 00:32:10 45,62
35 Jonas Uller Kils OK 00:32:21 46,29
36 Stefan Graad IF Rigor 00:32:24 46,47
37 Anders Lövgärd OK Alehof 00:32:30 46,84
39 Anders Pelander OK Djerf 00:32:33 47,02
40 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:32:44 47,70
42 Patrick Ericson Mullsjö SOK 00:32:57 48,49
43 Magnus Granqvist FK Göingarna 00:33:16 49,65
44 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:33:18 49,77
45 Magnus Alinder Sjövalla FK 00:33:33 50,69
45 Mats Gustafsson Nyköpings OK 00:33:33 50,69
47 Olof Ingemarsson Karlskrona SOK 00:33:48 51,60
48 Daniel Gustafsson IKHP Huskvarna 00:33:55 52,03
49 Tomas Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:33:56 52,09
50 Ola Markholm Skåneslättens OL 00:34:25 53,86
51 Per Persson FK Herkules 00:34:31 54,23
52 Andreas Kaverén Anderstorps OK 00:34:52 55,51
53 Anders Persson Växjö OK 00:35:33 58,02
54 Marcus Arnoldsson Västerås SOK 00:35:38 58,32
55 Mikael Guttke Nyköpings OK 00:35:44 58,69
56 Niclas Kinnander Matteus SI 00:35:52 59,18
57 Johan Jensen Skåneslättens OL 00:36:01 59,73
58 Daniel Persson Ronneby OK 00:36:06 60,03
59 Fredrik Bartholdsson Göteborgs SK 00:36:30 61,50
60 Henrik Lindblom Malmö OK 00:36:47 62,54
61 Jon Lindskog OK Älme 00:37:10 63,94
62 Anders Blomqvist Jönköpings OK 00:37:26 64,92
63 Christer Öberg Gamleby OK 00:37:40 65,77
64 Martin Sjöberg OK Pan-Kristianstad 00:37:42 65,89
65 Fredrik Elingfors Växjö OK 00:38:04 67,24
66 Patrik Söderqvist OK Kåre 00:38:12 67,73
67 William Rex OK Landehof 00:38:35 69,13
68 Robert Svensson Anderstorps OK 00:38:52 70,17
69 Fredrik Enberg Halmstad OK 00:38:57 70,48
70 Erik Johansson OK Skogshjortarna 00:39:11 71,33
71 Hans Kulstad Skåneslättens OL 00:39:37 72,92
72 Martin Söderberg OK Skogsfalken 00:39:57 74,14
73 Alexander Gamelius Malmö OK 00:40:45 77,07
74 Andreas Niemi Emmaboda Verda OK 00:41:19 79,15
75 Mats Thunwall Fagersta OK 00:41:27 79,64
76 Michael Nilsson Andrarums IF 00:41:52 81,16
77 Jörgen Johansson Karlskrona SOK 00:42:39 84,03
78 Daniel Axelsson Målilla OK 00:43:20 86,54
79 Dick Ullerteg Jönköpings OK 00:43:39 87,70
80 Mattias Jägstedt Halmstad OK 00:43:55 88,68
81 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 00:44:41 91,48
82 Magnus Emilsson OK Skogsfalken 00:45:10 93,26
83 Hans Djärv Jönköpings OK 00:46:31 98,20
84 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:50 99,36
85 Daniel Kämpe Örkelljunga FK 00:49:50 110,36
86 Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 00:50:57 114,45
87 Mikael Hellgren Skogspojkarnas OK 00:52:21 119,58
88 Magnus Kronmar Karlskrona SOK 01:02:21 156,22
89 Jesper Persson Malmö OK 01:06:11 170,27
90 Carl Lejonberg Helsingborgs SOK 01:06:38 171,92
Jonny Lagerström Ronneby OK
Thomas Falkstrand Tormestorps IF

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr