Svenska Orienteringsförbundet

Blekinge 3-dagars, etapp 1 + JVM-test, medel - H20 (JVM-test)

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:29:25 8,13
2 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:30:14 10,36
3 Leo Johansson OK Kolmården 00:30:46 11,81
4 Valter Pettersson OK Tisaren 00:31:41 14,32
5 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:31:47 14,59
6 Hugo Ericsson Växjö OK 00:32:09 15,59
7 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:32:10 15,64
8 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:32:24 16,28
9 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:32:28 16,46
10 Maxim Omelchenko OK Orion 00:33:20 18,83
11 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:33:29 19,24
12 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:33:51 20,24
13 Noel Braun Växjö OK 00:34:05 20,88
14 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:34:11 21,15
15 Albin Falk Nyköpings OK 00:34:21 21,61
16 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:34:28 21,92
17 Emil Axelsson Lerums SOK 00:34:30 22,02
18 Henrik Petrisi Stora Tuna OK 00:34:32 22,11
18 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:34:32 22,11
20 Joar Hertin IKHP Huskvarna 00:34:38 22,38
21 Felix Silver Gävle OK 00:34:39 22,43
22 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:34:45 22,70
23 Emil Öhlund IKHP Huskvarna 00:34:46 22,74
24 Isak Gelius Snättringe SK 00:34:48 22,84
25 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:34:54 23,11
26 Jesper Johansson OK Löftan 00:34:57 23,25
27 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:35:04 23,56
28 Melker Åkesson OK Landehof 00:35:25 24,52
29 Erik Bonek OK Linné 00:35:36 25,02
30 Viktor Gunnarsson IKHP Huskvarna 00:35:38 25,11
31 Olle Karlsson IKHP Huskvarna 00:36:17 26,89
32 Anton Silier Järfälla OK 00:36:24 27,21
32 Jakob Wolfram Eksjö SOK 00:36:24 27,21
34 David Morén Hjärnarps OL 00:36:29 27,44
35 Anton Uller IF Hagen 00:36:30 27,48
36 Linus Wernström Karlskrona SOK 00:36:35 27,71
37 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:36:37 27,80
38 Vit Cech Karlskrona SOK 00:36:40 27,94
39 David Melin OK Rodhen 00:37:00 28,85
39 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:37:00 28,85
41 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:37:27 30,08
42 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:37:55 31,35
43 Filip Broling Bredaryds SOK 00:37:59 31,53
44 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:38:07 31,90
45 Edvin Selin FK Göingarna 00:38:12 32,13
46 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:38:19 32,44
47 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:38:21 32,54
48 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:38:53 33,99
49 Hugo Kindborn OK Hällen 00:38:56 34,13
50 Hugo Unosson Kalmar OK 00:39:01 34,36
51 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:39:07 34,63
52 Henrik Lundfors IFK Enskede 00:39:17 35,09
52 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:39:17 35,09
54 Olle Bergstedt Markbygdens OK 00:39:19 35,18
55 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:39:24 35,40
56 Albin Warvelin Långhundra IF 00:39:30 35,68
57 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 00:39:31 35,72
58 Leo Alvolin OK Kåre 00:39:48 36,50
59 Albin Toll OK Njudung 00:39:56 36,86
60 Adrian Skobe Kalmar OK 00:40:06 37,32
61 William Sturesson Lerums SOK 00:40:08 37,41
62 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:40:12 37,59
63 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:40:13 37,64
64 Samuel Böke OK Skogshjortarna 00:40:16 37,77
65 Olle Kallur OK Ravinen 00:40:26 38,23
67 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:40:53 39,46
68 Karl Kylborn Almby IK 00:40:54 39,50
69 Erik Ling IKHP Huskvarna 00:40:58 39,69
70 Viktor Sone Attunda OK 00:41:17 40,55
71 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:41:21 40,73
72 Melker Larsson OK Orion 00:41:29 41,10
73 Emil Larsson OK Tisaren 00:41:35 41,37
74 Johan Mårtensson IF Hagen 00:41:52 42,14
75 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:42:18 43,33
76 Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:42:19 43,37
77 Hugo Persson OK Denseln 00:42:23 43,56
78 Filip Håkansson OK Orion 00:42:40 44,33
79 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:43:05 45,47
80 Erik Bovallius Järfälla OK 00:43:14 45,88
81 Elis Ivers Attunda OK 00:44:03 48,11
82 William Grunder Järfälla OK 00:44:14 48,61
83 Lukas Novak Eksjö SOK 00:44:42 49,89
84 Klockar Eskil Nääs Leksands OK 00:45:04 50,89
85 Johan Årbrink Linköpings OK 00:45:15 51,39
86 Erik Oscarsson OK Orion 00:45:26 51,89
87 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:45:27 51,94
88 John Kinnander Matteus SI 00:45:28 51,98
89 Markus Halvarsson Leksands OK 00:45:33 52,21
90 Mattias Öhlund IKHP Huskvarna 00:45:42 52,62
91 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:46:03 53,57
92 Tobias Johansson OK Löftan 00:46:45 55,49
94 Isak Dalin OK Kåre 00:47:14 56,81
95 Radim Kligl Karlskrona SOK 00:47:22 57,17
96 Marcus Stenebo Attunda OK 00:47:28 57,45
97 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:47:30 57,54
98 Oscar Hultgren OK Njudung 00:47:50 58,45
100 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:48:29 60,22
102 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:49:12 62,18
103 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:49:56 64,19
105 Isak Andersson FK Göingarna 00:52:47 71,97
106 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 00:55:10 78,49
110 Eric Johansson OK Kåre 01:10:34 120,56
111 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 01:22:05 152,03
Anders Skoglund Sol Tranås
Johan Calleberg Snättringe SK
Loke Hedberg Lunds OK
Melker Forsberg KFUM Örebro OK
Oskar Ericsson Ronneby OK
Per Nordholm Sävedalens AIK
Jakob Carlsson Stora Tuna OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr