DM, sprint, Stockholm - H16
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Hannes Mogensen
|
OK Ravinen |
00:07:54 |
30,00 |
|
2 |
Max Österberg
|
Gustavsbergs OK |
00:08:06 |
32,66 |
|
3 |
Hugo Sjölander
|
Täby OK |
00:08:26 |
37,09 |
|
4 |
Niklas Erlandsson
|
OK Södertörn |
00:08:53 |
43,07 |
|
5 |
Jonatan Anderson
|
Järfälla OK |
00:09:02 |
45,06 |
|
6 |
Linus Forsberg
|
OK Ravinen |
00:09:06 |
45,95 |
|
7 |
Jens Fochsen
|
Waxholms OK |
00:09:09 |
46,61 |
|
8 |
Elias Ljungdell
|
Täby OK |
00:09:13 |
47,50 |
|
9 |
Joel Wallner
|
Attunda OK |
00:09:18 |
48,61 |
|
10 |
Hannes Lindqvist
|
IFK Enskede |
00:09:23 |
49,71 |
|
11 |
Linus Nilsson
|
OK Österåker |
00:09:31 |
51,49 |
|
12 |
Ture Johansson
|
Skogsluffarnas OK |
00:09:42 |
53,92 |
|
13 |
Olof Arevång
|
Tullinge SK |
00:09:43 |
54,14 |
|
14 |
Simon Palmgren
|
Skogsluffarnas OK |
00:09:54 |
56,58 |
|
15 |
Marcus Barboza
|
Attunda OK |
00:10:04 |
58,79 |
|
16 |
Ludvig Hagwall
|
Järla Orientering |
00:10:12 |
60,57 |
|
17 |
Axel Balck
|
Täby OK |
00:10:23 |
63,00 |
|
18 |
Noa Helgars
|
Täby OK |
00:10:28 |
64,11 |
|
19 |
Leo Ljungberg
|
Skarpnäcks OL |
00:10:38 |
66,33 |
|
20 |
Axel Trofast
|
Tullinge SK |
00:10:48 |
68,54 |
|
21 |
Rasmus Lundström
|
Väsby OK |
00:10:57 |
70,53 |
|
22 |
Axel Nordqvist
|
Waxholms OK |
00:11:05 |
72,31 |
|
23 |
Edvin Wollbrand
|
OK Ravinen |
00:11:08 |
72,97 |
|
23 |
Ruben Hård
|
Skogsluffarnas OK |
00:11:08 |
72,97 |
|
25 |
Simon Adebrant
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:11:17 |
74,97 |
|
26 |
Peter Lindvall
|
Haninge SOK |
00:11:19 |
75,41 |
|
27 |
Aron Höglund
|
Tullinge SK |
00:11:21 |
75,85 |
|
27 |
Erik Lundquist
|
OK Ravinen |
00:11:21 |
75,85 |
|
29 |
Viktor Wistrand
|
Tullinge SK |
00:11:33 |
78,51 |
|
30 |
Axel Linder Linnersjö
|
Gustavsbergs OK |
00:11:58 |
84,05 |
|
31 |
Linus Skatt
|
OK Södertörn |
00:13:12 |
100,44 |
|
32 |
Sandro Pruth
|
Skogsluffarnas OK |
00:13:17 |
101,55 |
|
33 |
Hampus Glanshed
|
Haninge SOK |
00:13:27 |
103,76 |
|
34 |
Folke Kåberg
|
OK Ravinen |
00:13:29 |
104,20 |
|
35 |
Johannes Norrby
|
OK Södertörn |
00:13:36 |
105,75 |
|
36 |
Lukas Nilsson
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:13:47 |
108,19 |
|
37 |
Ludvig Sjöberg-Svedborg
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:15:01 |
124,58 |
|
38 |
Tomas Axell
|
IFK Enskede |
00:17:13 |
153,82 |
|
39 |
Melvin Andersson Ek
|
Sundbybergs IK |
00:21:04 |
204,99 |
|
40 |
Adam Evred
|
Sundbybergs IK |
00:29:56 |
300,00 |