Swedish Orienteering Federation

DM, medel, Stockholm - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Allan Mogensen OK Ravinen 00:25:21 13.68
2 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:27:09 19.78
3 Fredrik Sone Attunda OK 00:27:16 20.18
4 Kjell Almgren OK Ravinen 00:28:22 23.91
5 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:28:49 25.43
6 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:29:34 27.97
7 Martin Sigrand OK Södertörn 00:30:28 31.03
8 Ola Bengtsson Täby OK 00:30:50 32.27
9 Ronny Falk Sundbybergs IK 00:30:58 32.72
10 Henrik Morast Haninge SOK 00:31:34 34.75
11 Peder Pedersson Centrum OK 00:32:01 36.28
12 Erik Berggren Tullinge SK 00:32:03 36.39
13 Patrik Leickt Tullinge SK 00:32:15 37.07
14 Mattias Palm OK Ravinen 00:33:15 40.46
15 Johan Hofstedt Täby OK 00:33:31 41.36
16 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:46 42.21
17 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:47 42.27
18 Tomas Mattsson OK Södertörn 00:34:41 45.32
19 Mats Sandin Haninge SOK 00:35:07 46.79
20 Asbjörn Grøvlen Järfälla OK 00:35:10 46.96
21 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:35:14 47.18
22 Håkan Melin Mälarö SOK 00:35:30 48.09
23 Jens Werner Gustavsbergs OK 00:36:08 50.23
24 Peter Haglund Haninge SOK 00:36:22 51.02
25 Per Nilsson Järfälla OK 00:37:10 53.74
26 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:12 53.85
27 Magnus Kjellstrand Tumba-Mälarhöjden OK 00:40:03 63.51
28 Mikael Nordquist Täby OK 00:40:19 64.41
29 Börje Persson OK Ravinen 00:40:34 65.26
30 Thomas Westerström OK Ravinen 00:41:04 66.96
31 Ulrik Ivers Attunda OK 00:41:38 68.88
32 Eric Roller Järfälla OK 00:43:18 74.53
33 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:43:52 76.45
34 Magnus Sneitz Järfälla OK 00:45:27 81.82
35 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:46:21 84.87
36 Petri Santalius Väsby OK 00:47:15 87.92
37 Mark Åkesson Järfälla OK 00:47:48 89.78
38 Patrik Widin IFK Enskede 00:49:33 95.71
39 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 00:50:48 99.95
40 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:51:45 103.17
41 Tomas Sandqvist Väsby OK 00:53:19 108.48
42 Christophe Herly OK Ravinen 00:53:23 108.71
43 Anders Hänström Täby OK 00:53:33 109.27
44 Magnus Grafström Centrum OK 00:55:15 115.04
45 Olle Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:37 123.06
46 Andreas Grunder Järfälla OK 00:57:48 123.68
47 Jim Christie Snättringe SK 00:59:35 129.72
48 Andreas Herne Tumba-Mälarhöjden OK 01:02:25 139.33
49 Fredrik Palmgren Skogsluffarnas OK 01:12:43 174.24
51 Dejan Ilic Södertälje-Nykvarn OF 01:18:09 192.66
52 Janne Hedström Söders-Tyresö 01:19:10 196.11
53 Magnus Strömqvist Attunda OK 01:19:40 197.80
54 Ernest Wessman OK Österåker 01:28:16 226.96
Ola Bovallius Järfälla OK
Stefan Norlin IFK Enskede
Peter Albinsson IFK Enskede
Jan Glevén Täby OK

Advertisements

Bagheera